Rabout en Van de Veire winnen quiz sport 139 Verjongd Crevelingenhout gaat voor lijfsbehoud Frank de Boer voert lobby voor Danny Blind Tennissers De Schelde favoriet Wielerclinic Moerenhout in Renesse Marjet van der Graaff is klaar in Marokko Bijzonder overwinning Stols in Colijnsplaat De deelnemers denken en overleggen tijdens de eerste Marathonquiz in Terneuzen. Geheel links Marlon Roelse, de organisator van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. foto Peter Nicolai door Maoirice Steketee TERNEUZEN - Wie eindigde er drie keer als vierde in de Kustmara- thon? En wat is het beroep van Edison Pena, de man die wel een heel opvallende deelnemer was in de laatste marathon van New York door zijn bijzondere voorberei ding? Het waren vragen die gister avond langskwamen tijdens de eer ste editie van de Marathonquiz, die de PZC samen met de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen en Joggingclub Dow organiseerde. De quiz gold als opwarmavond voor de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, die zaterdag 16 april voor de derde keer wordt gelopen. De deelnemers kregen gis teravond in Terneuzen zestig vra gen voorgeschoteld over alles wat met de marathon te maken heeft. Tim van den Broeke, de jongste deelnemer, had zich van tevoren goed voorbereid op de quiz. „Ik heb samen met mijn vader wel wat mogelijke vragen op internet zitten opzoeken." Vader Rian: „Voor Tim waren vooral de vragen uit het verleden erg lastig." Marlon Roels, de voorzitter van de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen, deed zelf ook mee aan de quiz. „De vra gen over m'n eigen marathon wist ik wel, maar voor de restwaren ze behoorlijk pittig. Gelukkig had ik in Jon van Caspel een goede me despeler. Ik loop graag zelf, maar echt in weetjes over de marathon heb ik me niet verdiept." Jan Bostelaar, die samen met Lein Lievense - organisator van de Kust- marathon - meespeelde, viel voor al het fanatisme op bij zijn mede- quizzers. „Het zijn toch sporters, hè. Die zijn altijd heel erg gefo cust, ook tijdens zo'n quiz. Er za ten vragen bij die ik wel had moe ten weten, maar waar ik niet op kwam. Zoals de vrouw die voor het eerst een olympische mara thon won." Het antwoord op die laatste vraag is Joan Benoit in Los Angeles in 1984. Slechts een enkeling in Ter neuzen wist dat. De quiz werd gewonnen door Theo Rabout en Steven van de Vei re. Er moest een extra vraag aan te pas komen om de winnaars te be palen. Het koppel Jon van Caspel en Marlon Roels eindigde als twee de, Raymond Gerrits en John Gue- quierre moesten genoegen nemen met de derde plaats. video op pzc.nl/sport door Marije van Belzen middelburg - De golfers van Gre- velingenhout en Reymerswael ko men dit seizoen uit in de tweede klasse. De mannenteams treffen el kaar morgen meteen op de Kra- lingse Golfclub in Rotterdam. De equipe van Reymerswael is op pa pier favoriet. Met een sterk verjongd team zal mtssmmwmMmmmmmmmmmmmmgmrn renesse - Oud-wielrenner Koos Moerenhout geeft vandaag in Re nesse een clinic bij Rijwiel Toer club Schouwen-Duiveland. De clinic van de tweevoudig Ne derlands kampioen op de weg be staat uit twee onderdelen. Om 10.30 uur begint in autobedrijf Louwerse (Duinzoom 1) een theo riegedeelte, waarbij Moerenhout uitleg geeft over voeding en dran ken en verschillende trainingsvor- men. Tussen 11.30 en 14.00 uur stapt is er een fietstocht van onge veer vijftig kilometer. Hij zal tij dens die rit onder meer vertellen over waaierrijden en bochtentech nieken. Grevelingenhout zich proberen te handhaven. TWee vaste waardes hebben het team verlaten: Michiel Engelsman vertrok naar Kleiburg, terwijl Peter Coppoolse andere prioriteiten moest stellen. Bas Post (16) en Thom Hopmans (20), bei den uit de eigen jeugd, vullen hun plekken op. In de breedte beschikt het Bruse team nog steeds over een goede se- M&NMMmnNSMMMMBHHnflHMHHaSSHSBMi amsterdam - „Deze situatie is niet goed voor Ajax." Zo opende Frank de Boer gisteren de persconferen tie in de aanloop naar de thuiswed strijd tegen Heracles. „Ook binnen mijn staf is natuurlijk onrust ont staan", zei De Boer. Met Danny Blind sprak hij per soonlijk, omdat ook zijn assistent tot de 'overbodigen' wordt gere kend. Dat is een van de consequen ties van het plan van Johan Cruijff „Ik weet hoe bevlogen Danny is", zei De Boer. „Als er iemand hart heeft voor de club, en dat ook da gelijks bewijst op de werkvloer, dan is het Danny. Hij is betrouw- lectie, met de Zeeuws kampioen van 2009 (William Remeeus) en 2010 (Job Jan Simmelink). Het eerste vrouwenteam van de Goese Golf Club komt in nage noeg dezelfde samenstelling als vo rig seizoen aan de start. Alleen Jo- lande Broekhof is vertrokken. Haar plaats wordt ingevuld door Tiny van Zweeden. Als gevolg van een slechte competi- baar en altijd een vriend gebleven. Ik heb me sterk voor hem ge maakt." Toch is het voor De Boer geen uit gemaakte zaak dat Blind aanblijft als assistent. „Hennie Spijkerman is mijn eerste assistent. Danny zou bij het team blijven en later door schuiven naar de rol van technisch manager. Het was mijn wens om in de toekomst Bergkamp bij het eerste elftal te betrekken, ook met het oog op training die meer op het individu is gericht. We moe ten Danny er niet bij nemen om dat het zo zielig voor hem is. Je moet nooit mensen ergens bij hou den in een gekunstelde rol." tiestart grepen de Goese vrouwen vorig jaar net naast de titel. Dit jaar is het team dan ook eerder ge start met de voorbereiding en is de trainingsfrequentie opgevoerd. De tegenstanders zijn, behalve Al batross, allemaal onbekenden. Juist tegen het team van Albatross lieten de Goese golfsters het vorig jaar liggen. Morgen beginnen ze thuis tegen Landgoed Bergvliet. WEBSITE Voor verslagen van wedstrijden, uitslagen en het laatste nieuws kijkt u dit weekend op www.pzc.nl/sport WEBLOCS Lees ook de weblogs over onder meer voetbal en hardlopen, die te vinden zijn via www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is telefonisch bereikbaar via 0118-434041 zaterdag 2 april 2011 middelburg - Vandaag gaat de Zeeuwse districtscompetitie van start met de kraker tussen de ten- nisteams van De Schelde uit Vlis- singen en Game'78 uit Clinge. De landelijke tenniscompetitie begint volgende week zondag. De hoofdklasse in de districtscom petitie is één van de sterkste ten- nisklasses van Zeeland. Er doen acht Zeeuwse teams mee in de hoofdklasse en elk team heeft de beschikking over minimaal één 3-speler. Het team van De Schelde heeft in Jurjen Mooibroek zelfs een 2-speler als kopman en verder 3-spelers Rogier van Housselt en Sven Bakker. Ook de 3-spelers Ken ny en Kevin de Rooij (Animo), Kir- sten Deij en Alexander Bauwens (Game'78), Dmitri van Hoof (MLTC), Dylan Blackman (Drive), Dennie Cappendijk (Vogelvlucht), Jens de Koster (Yerseke) en de Bel gen Dimitri Dendooven en Philip pe Stichelbaut (ASOC) spelen in de hoofdklasse. Op de eerste speeldag worden met een de krachtsverhoudingen tus sen de, op papier, twee grootste ti telkandidaten duidelijk: De Schel de en Game'78. Het team van De Schelde is het te kloppen team en won de 'districtscompetitie in 2004, 2005, 2006, 2007 en 2010. Al leen in 2008 en 2009 moest het Drive tweemaal voorrang verle nen, Game'78 gaat voor het kampioen schap en de derde titelkandidaat is Animo uit Terneuzen. Voor de middenmootposities komen de teams van MLTC en Drive in aan merking. Het verdict van de eerste dag van de districtscompetitie vindt vandaag plaats in Clinge, Middelburg (MLTC-Vogelvlucht), Terneuzen (Animo-Yerseke) en Sas van Gent (Drive-ASOC). AGADIR Golfster Kyra van Leeuwen mag als enige Nederlandse dit weekeinde meespelen in de Lalla Meryem Cup in Marokko, een toernooi uit de La- dies European Tour. Van Leeuwen bezet in het tussenklassement de gedeelde twintigste plaats met 148 slagen, vier boven par. Marieke Nivard, Chris je de Vries en de uit Tholen afkomstige Marjet van der Graaff haalden bij lange na de cut niet Het trio bleef in Agadir met hoge scores in de achterhoede van het deelnemersveld. COLIJNSPLAAT In het Gust Boonen driebanden- toernooi vielen twee verassingen te noteren in de verliezersronde. Piet van Essen (oud-finalist) uit Goes en Martin Sturm uit Seroos- kerke werden in Colijnsplaat defini tief uitgeschakeld. De 88-jarige Hans Stols uit Zierik- zee wist zich wel te plaatsen voor de tweede ronde en overleefde die ook. Daarmee schreef de Schouwe- naar geschiedenis, want nog nooit bereikte een speler van die leeftijd in Colijnsplaat de derde ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39