361 sport De onwrikbare hiërarcl Cruijff De bloeiende tuin van Vlaanderen! RONDE VAN VLAANDEREN In de Ronde van Vlaanderen draait het morgen om Cancella ra, Boonen en een handvol andere favorieten. Waar is de tijd gebleven dat helpers Vlaanderens Mooiste konden winnen? 95e Ronde van Vlaanderen Rummenigge houdt Robben aan contract Voetbalbonden leggen Geldboete voor Bosnië schorsing op zingende Ballack zaterdag 2 april 2011 door Maurice Steketee De Verlosser is geen ver losser meer. Na woens dagavond is Johan Cruijff zijn populaire bijnaam definitief kwijtgeraakt. In plaats van Ajax er weer bovenop te helpen heeft hij de Amsterdam se dub in een paar weken tijd ver anderd in een wespennest, met Cruijff als koningin. Een koningin die wel de macht wil, maar niet de verantwoordelijkheid. Cruijff kwam woensdagavond nog wel als een Verlosser aan bij de Amsterdam Arena. Bijna het hele Nederlandse sportjournaille was uitgerukt en ook veel fans zwaai den het clubicoon enthousiast toe. Cruijff lachte vriendelijk en maak te een onbekommerde indruk. Dat hij onder vuur ligt, leek hem niet te deren. Binnen in de Arena was de stem ming totaal anders. Emotionele woorden werden door de beleids bepalers afgewisseld met venijnige oneliners. Cruijff werd daarbij niet ontzien. Ajax-voorzitter Uri Coronel draai de er niet om heen en vertelde tot in detail wat Cruijff hem tijdens gesprekken had verteld. Zo bleek uit interne notities onder meer dat Cruijff op slinkse wijze een aantal Ajax-coryfeeën op een zij spoor wil(de) zetten. Het slechte nieuws zou hij niet zelf overbrengen, dat moesten an deren maar voor hem opknappen. Het vuile werk is niet aan Cruijff besteed. Uit de woorden van Coronel bleek dat vooral Danny Blind op weinig sympathie kon rekenen van zijn oude leermeester. De vraag rijst wat de oud-Souburger Cruijff heeft aangedaan. De twee hebben de laatste jaren nooit nauw samen gewerkt, maar toch noemt de le gendarische nummer veertien in gesprekken met de clubleiding Blind onbetrouwbaar en niet recht door zee. Cruijff heeft zich de laat ste jaren bijna nooit laten zien bij de club dus hoe kan hij dan toch tot zo'n vernietigend oordeel ko men? Blind is altijd loyaal aan Ajax geble ven, ook toen hij na het winnen van de beker aan de kant werd ge zet als hoofdcoach. De vraag is of de liefde voor Ajax bij Cruijff net zo diep zit. Een dag na alle heisa vertrok hij alweer uit Amsterdam, alsof er niets was gebeurt. Hoe het nu verder moet, wist hij ook niet. In plaats van puin te ruimen en te zoeken naar oplossingen voor al de problemen die er spelen, kiest hij voor de luwte. Daar is dus wei nig verlossends aan. Het zijn meer dictatoriale trekjes. Want wie niet doet wat Cruijff zegt, doet niet meer mee. Of zoals hij het zelf zegt: het is slikken of wegwezen. door Patrick DeSait "dahwb frvi+i^. unaar Bent u klaar voor het feest? In april en mei staat Haspengouw, in Belgisch Limburg, in bloei! Dan leggen de tienduizenden bloeiende fruitbomen een witroze slinger over het landschap. Haspengouw is de Belgische Betuwe, een prachtig decor om te wandelen of te fietsen. Even stoppen voor een picknick tus sen de appelbomen, met uitzicht op een van de vele kasteeltjes? U verblijft in het zeer comfortabele hotel Stayen in Sint-Truiden, de ge zellige hoofdstad van Haspengouw. Het heeft een verfijnd restaurant en een gezellige brasserie met bar en terras. Comfortkamer met boxspringbedden, airco, tv, kluisje en draadloos internet. Gratis koffie, water of thee op de kamer. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 -365 65 65 (20 epm, ma*, n of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 36301 3-daags arrangement zoek boekcode 36301 Inbegrepen 2x overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet gratis water, koffie, thee en fruit bij aankomst 1 x dagschotel 'Haspengouws Streekgerecht' met fruitige accenten 1x informatiemap Haspengouw 1 x fiets- of wandelkaart met bloesemroute Periode 02/04-31/10 Prijs 119 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveiingskosten en kosten calamiteitenfonds. Wist u dat? ...Veel Haspengouwse fruittelers in april en mei open dagen en proeverijen organiseren? ...Op 25 april in Sint-Truiden de bloesems worden gezegend tijdens een speciale processie? ...Het heerlijke Haspengouwse fruit wordt verwerkt in speciale biertjes, likeurtjes, stroop en fruittaarten? Meer lente? Dit is t van de 24 arrangementen uit de exclusieve Lente Special van Pharos Reizen. Kijk voor alle arrangementen op pharosreizen.nl/lente sittard - Als Fabian Cancellara de Ronde van Vlaanderen morgen niet wint, moet het al gek lopen als niet een andere wereldtoppet als winnaar over de streep rijdt in Meerbeke. De hiërarchie in de voor jaarsklassiekers is onwrikbaar. In de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Rou- baix, maar ook in de Amstel Gold Race en de Waalse klassiekers is de hoofdrol al jarenlang weggelegd voor dezelfde renners. Op de kasseien draait het om Tom Boonen, Fabian Cancellara, Stijn Devolder, Juan Antonio Flecha en nog een handvol renners die de prijzen onder elkaar verdelen. Van af de Amstel Gold Race voeren spe cialisten zoals Robert Gesink, Cadel Evans, Aleksandr Vinokoerov en de gebroeders Schleck de boven toon. Als de erelijsten van de klassieke monumenten één ding leren, dan is het wel dat renners van een lager echelon nog maar zelden door de mazen van het net kunnen glippen als de grote kanonnen in stelling worden gebracht. Grote koersen worden nog louter gewonnen door grote renners. Dat laatste was ooit anders. In de ja ren tachtig zorgden helpers René Martens (1982) en Johan Lammerts (1984) voor een daverende verras sing met hun overwinning in de Ronde van Vlaanderen. Minstens zo verbazend was de zege van de Franse vrijbuiter Jacky Durand in 1992. Eerder nog kroonden de Ne derlanders Cees Bal (1974) en Evert Dolman (1971) zich tot onverwach te winnaars. De kans dat de wielerliefhebber an no 2011 nog op het verkeerde been wordt gezet, is nihil, meent Johan Lammerts. „Waar je vroeger alleen Ti-Raleigh had, zijn er nu veel meer machtsblokken in het pelo ton. In de koers is er daardoor veel meer controle. Dat wordt nog eens versterkt door het feit dat de kop mannen van nu zich volledig focus sen op bepaalde klassiekers. Cancel lara, Boonen en Gilbert zijn op hun terrein zo goed dat ze maxima le bescherming krijgen binnen hun ploeg. Renners met minder kwali teit zijn daar niet meer tegen opge wassen." In de Ronde van 1984 startte ook de Panasonic-ploeg van Lammerts met twee uitgesproken kopman nen. De Vlamingen Eddy Plan- ckaert en Eric Vanderaerden leken voorbestemd voor een triomf maar het koersverloop besliste an ders. Lammerts, momenteel bonds coach van dg vrouwen en de veldrij- TmnnnsTt 1 Tiegemberg 750m 5,6% 10 Steenbeekdries 700m 5,3% 2 Nokereberg 350m 5,7% 11 Taaienberg 530m 6,6% 3 Rekelberg 800m 4,0% 12 Eikenberg 1300m 6,2% 4 Kaperij 1000m 5,5% 13 Molenberg 463m 7,0% 5 Kruisberg 10OOm 6,5% 14 Leberg 950m 4,2% 6 Knokteberg 1100m 8,0% 15 Valkenberg 540m 8,1% 7 Öude-Kwaremont 2200m 4,0% 16 Tenbosse 450m 6,9% 8 Paterberg 360m 12,9% 17 Muur-Kapelmuur 475m 9,3% 9 Koppenberg 600m 11,6% 18 Bosberg 980m 5,8% ANP bron rondevanvlaanderen.be ders, glipte mee met een vlucht waarin slechts één topfavoriet zat: de Ier Sean Kelly. De renner uit Ber gen op Zoom was zo sterk die dag dat hij enkele kilometers voor de fi nish solo naar de overwinning reed. Hoewel hij die prestatie nooit meer zou evenaren, was van een toevals treffer geen sprake, zegt Lammerts. „Ik was in 1984 gewoon de sterkste man in de koers. Je kunt mijn over winning niet vergelijken met die van Martens en Durand. Zij bleven na een lange ontsnapping voorop omdat het peloton veel te laat rea geerde. De toppers loerden zo lang naar elkaar dat ze de scheve situatie niet meer recht konden zetten." In de klassiekers is een dergelijk sce nario bijna ondenkbaar geworden, meent Nico Verhoeven. Volgens de ploegleider van Rabobank zijn de belangen van de grote ploegen en hun kopmannen zo groot dat gaten tegenwoordig veel sneller worden dichtgereden. „In etappekoersen houdt een lange vlucht nog af en toe stand, maar in de klassiekers ne men de grote teams geen risico's. Reken maar dat de ploeg van Can cellara morgen op alles zal reage ren." De theorie dat de oortjes, nog wel toegestaan in de wedstrijden van de World Tour en dus ook in de Ronde van Vlaanderen, het de top favorieten een stuk makkelijker ma ken om de meute te controleren, werpt Verhoeven ver van zich. Ster ker: de ex-prof bespeurde de voor bije weken eerder het omgekeerde. In koersen waarin oortjes wel zijn toegestaan, bleven vluchters vaker uit de greep van het peloton dan in wedstrijden zonder communicatie. „Met oortjes denken renners vaker: het komt wel goed. In de praktijk blijkt dat ze zich geregeld overschat ten. Al die verhalen over geregis seerde koersen vind ik quatsch." De kans dat de favorieten zich mor gen laten verrassen, is volgens Ver hoeven niettemin gering. Daarvoor zijn de huidige kopmannen te sterk en te goed omringd. Mindere go den die de hiërarchie toch omver willen werpen, worden in de klas sieke monumenten onherroepelijk op hun tekortkomingen gewezen, aldus de ploegleider. In zijn eigen Raboploeg gelden Maarten Tjallin- gii en Maarten Wynants als meer dan verdienstelijke renners. Op de MUNCHEN Voorzitter Karl-Heinz Rummenig ge van Bayern München heeft krachtig stelling genomen in de toenemende geruchtenstroom over een mogelijk vertrek van zijn sterspeler Arjen Robben „Ik ben er honderd procent zeker van dat hij ook komend seizoen bij ons speelt", benadrukte de oud-interna tional. Robben gaf eerder deze week voeding aan de opduikende verhalen ovér een transfer. „Ik heb weinig zin om in de Europa League te gaan spelen", liet hij optekenen. ZURICH LEVERKUSEN De Fifa en de Uefa hebben de voet balbond van Bosnië en Herzegovi na een schorsing opgelegd. De orga nisatie weigert vooralsnog de statu ten te wijzigen volgens de regle menten van de Fifa en de Uefa. Het betekent dat de nationale ploeg voorlopig geen wedstrijden mag spelen en dat de clubs uit Bosnië zijn uitgesloten van internationale duels. Afgelopen dinsdag bleken slechts 22 van de 54 Bosnische stemgerechtigden voor de noodza kelijke wijzigingen. Michael Ballack heeft gisteren een boete van 8000 euro gekregen voor zijn beledigingen aan het adres van 1. FC Köln. De middenvelder van Bayer Leverkusen zong vorige maand mee met vijandige liedjes over de aartsrivaal. Ballack bood la ter wel zijn verontschuldigingen aan voor de actie. In Nederland werd middenvelder Lex Immers van ADO Den Haag voor vier wedstrijden geschorst na het meezingen met beledigende teksten over Joden en Ajax. n pharos v daar al 'r\$

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36