zeeland Kamer over zorg Zonnebrillen op voor 2 Dochters PZC De weersvoorspellers geven voor vandaag, lekker warm en tot in de middag zonnig weer af. Dat bete kent dat Zeeland zich klaar maakt voor de zon. krant 8 weken voor 24 euro! zaterdag zaterdag 2 april 2011 VOORJAARSZON In Huize Harte loopt een dochter van tien rond die de laatste tijd de gevaren van de ze wereld begint te ontdek ken. Vooral vanwege berichten in de media die nu ook bij haar door komen en op het schoolplein be sproken worden. Zo zit er op dit moment bij haar de angst voor loverboys goed in. „Zijn die hier ook?, hoe zien ze eruit?" Het zijn zo maar een paar voor beelden van vragen die voorbij ko men. En laatst vroeg ze of lover boys er vroeger ook al waren. „Nee", antwoordde ik, „toen je moeder en ik klein waren, waren er alleen nog maar kinderlokkers. Je weet wel, die mensen die vra gen of je een snoepje wil en je dan mee willen nemen. Daarom mag jij niks aannemen van vreem den en al helemaal niet met vreemden meegaan. Loverboys zijn eigenlijk moderne kinderlok kers die je vooral via internet pro beren te lokken. Daarom mag jij niet met vreemden chatten, op msn of op Hyves, en mag je alleen op de computer als we er bij zijn." Ze stelde ons gerust: „Ik ga dat echt niet doen hoor." Maar zo ge rust ga ik als vader van drie doch ters niet door het leven, zeker niet als je leest dat een 12 jarige leerlinge van een Groningse basis school is bevallen van een doch ter. Ook dat nieuws had haar trou wens bereikt. Ze was verbijsterd. „Hoe kan dat?" vroeg ze, terwijl ze de macaroni op haar bord schepte. Deze vraag heb ik doorge speeld naar mijn vrouw, ik heb immers geleerd dat je niet over dingen moet praten waar je geen verstand van hebt, al vond me vrouw Harte dat ik mijn verant woordelijkheden aan het ontlo pen was. Tja, ik vind het nu een maal niet makkelijk. Toen ik zo jong was dacht ik nog dat ik uit de rode kool kwam, tegenwoor dig moet je ze dus zo jong al van alles uitleggen. En wanneer houdt die verantwoordelijkheid op? Als ze 18 zijn? Als ze deur uit zijn? Of houdt het nooit op? Ik weet één ding zeker, als die vrouw van 63 die pas bevallen is, mijn dochter was geweest dan had ik gezegd dat ze veilig had moeten vrijen. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur. Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00-12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken'van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal <na28> ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p8) Stuur de bon naar: PZC. Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoon: igegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Tweede Kamer blijft kritisch over de concentratie van de ziekenhuiszorg in Goes. Partijen willen weten wat over blijft op Walcheren, hoe de zorg over de provincie wordt verdeeld en maken zich zorgen over de fi nanciële situatie. Dat blijkt uit de bijdragen van de verschillende fracties voor het schriftelijke overleg over de Zeeuw se zorg. Bijna alle partijen hebben vragen gesteld aan minister Edith Schippers (Volksgezondheid). Zij antwoordt binnen drie weken. On langs liet de minister weten zich neer te leggen bij de concentratie in Goes. De Kamer wilde naar aan leiding daarvan een schriftelijk de bat. De SP noemt de financiële si tuatie slecht, de fusie niet noodza kelijk en vraagt de minister hoe ze de negatieve spiraal gaat doorbre ken. De PvdA vraagt nadrukkelijk naar hoe het zit met de samenwer king tussen Goes en Terneuzen. Verder vraagt de partij naar de fi nanciering van de nieuwbouw- plannen, te meer omdat nieuw bouw een fusievoorwaarde was. SGP en GroenLinks vragen of Schippers zelf vindt dat de Kamer brede aangenomen motie Van der Vlies is uitgevoerd. Daarin vroeg de Kamer de regering zich in te spannen voor behoud van een vol waardig ziekenhuis op Walcheren. door Maikel Harte door Karen Hagen Haal de zomerjurkjes, korte broeken en zonnebrillen maar uit de kast. Voor van daag is er namelijk bijna zomers weer voorspeld. De temperatuur zal, als we de voor spellingen mogen geloven, stijgen tot in de twintig graden. „Wij hebben zeker rekening gehou den met de weersverwachting. Ik heb extra personeel ingezet en spullen ingeslagen", vertelt Ingrid van Liere, eigenaresse van strand paviljoen Caricole in Cadzand. De eigenaresse zet speciaal door de mooie weersverwachting de asper ges weer op de menukaart. „Daar zit veel voorbereiding in en dat doen wij alleen maar als we veel mensen verwachten." Ook de lig bedden zullen vandaag naar bui ten worden gerold voor de ver huur. De Vlissingse coördinator strand- beheer Albert Dijkstra vertelt dat de strandwacht vandaag aanwezig zal zijn op de stranden. „Normaal zetten wij pas vanaf mei werkne mers in het weekend in, maar nu met deze uitzonderlijke weersver wachting willen we toch met wat mensen aanwezig zijn. We zetten een post open." Dit heeft ook te maken met de werkzaamheden op de Vlissingse stranden, zoals het opspuiten van zand. „Het heeft dus twee redenen: het goede weer én de werkzaamheden die hinder kunnen veroorzaken." Perry den Broeder, lid van het be stuur van de Vereniging Strandpa viljoenhouders Schouwse Kust be vestigt ook de extra voorbereidin gen in verband met de weersver wachting. „Als ik voor mijzelf spreek en collega's hoor, dan kun nen we concluderen dat we .er klaar voor zijn." De terrassen staan weer keurig recht en ze hebben wat extra voor raad ingeslagen. Toch zijn er ook nog mensen die zich niet speciaal hebben voorbe reid op de komst van de zon. „Wij zetten geen extra mensen in. we houden er wel rekening mee, maar voor ons zijn de paas-en mei vakanties belangrijker. Dan moet alles zijn opgebouwd op hot strand", zegt Lukas Fransen, direc teur van de Stichting Strandexploi- tatie Walcheren. „Onze voorberei dingen zijn eigenlijk al jji-.maart be gonnen. Wij houden dan begin van die maand een grote voorjaars schoonmaak en we maken hel strand glad voor de strandhuisjes.' Rob Rameau daarentegen van strandpaviljoen Our Seaside in Renesse verwacht een 'hele hoop publiek.' „We zullen ze bloemrijk ontvangen." Hij heeft de plantjes op het terras netjes gezet, want, zegt hij: „Het is absoluut een leuke start van het seizoen." Zie voor video: www.pzc.nl In 2001 ook erg warm Sjaak Koets, eigenaar van de winkel Koets in Zoutelande heeft 'zeker we ten' rekening gehouden met de weersverwachting. „Wij hebben de winter- mutsen vervangen voor een plankje met zonnebrandcrème. Ook is er spe ciaal voor vandaag een hoek met zwemkleding ingericht." Exact tien jaar geleden was het op 2 april ook lekker warm. De KNMI waarneming in Wilhelminadorp op die dag gaf een maximumtempera tuur aan van 22,4 graden. Een jaar later was het ook wel lekker met 20,3 graden. Opmerkelijk is dat het die bewuste dag in 2001 wel regende in Wilhel minadorp, al was het niet veel. Het weerstation registreerde 0,3 mili- meter. Maar het is niet elk jaar zo lekker warm. In 1996 was het een stuk kouder met een maximum tempe ratuur van 7,1 graden. De gemiddelde temperatuur op 2 april is 12,2 graden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2