zeeland 129 Meulenberg neemt wellicht ADZ over Aanleg van klimpark begonnen DRUKKERIJ Lété en Meulenberg ondertekenen intentieverklaring Meevaren met een hoogaars Nieuw dak voor visafslaghuisje zaterdag 2 april 2011 door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De drukkerij ADZ in Vlissingen wordt mogelijk over genomen door Drukkerij Meulen berg in Middelburg. De directie van Meulenberg en het dagelijks bestuur van Lété waar ADZ onder valt, hebben daarover een intentie verklaring ondertekend. Het stre ven is om de overname te realise ren op 1 juli 2011. De overname betreft alleen de mmimmmsmmmmmmmm drukkerij, de uitgeverij en de print service van ADZ. Dat zijn de activi teiten die plaatsvinden in het pand aan de Mercuriusweg 12 in Vlissingen. Het pand en de inboe del komen als de overname door gaat, in handen van Meulenberg. Hét personeel, zo'n veertig mede werkers, blijft in dienst van het werkvoorzieningsbedrijf Lété. Het uitgangspunt is dat de medewer kers gedetacheerd worden bij Meu lenberg. De medewerkers zijn inmiddels van de intentieverklaring op de hoogte gebracht. Volgens alge meen directeur Jos Rijk van Lété hebben zij positief kritisch gerea geerd. „Ze zijn natuurlijk nog wel onzeker over hoe het na 1 juli zal gaan." De mogelijke overname is voortge komen uit een onderzoek naar het onderbrengen van die onderdelen van ADZ bij een een grafische part ner. Dat onderzoek is een jaar gele den begonnen. „De instroom bij Lété van mensen met grafische kennis is de laatste jaren gestokt. Dat betekent dat er geen vervan ging meer is voor mensen die uit stromen. Daarom moesten we op zoek naar een duurzame oplossing voor onze medewerkers", ver klaart Rijk. Hoewel Meulenberg dichtbij geves tigd is, was die drukkerij niet met een in beeld als mogelijke overna- mepartner. „Het is een heel proces geweest", zegt Rijk. „We hebben het onderzoek breed opgezet, ver volgens hebben we een longlist ge maakt met potentiële overname- partners en daarna een shortlist. Maar we zijn er nog niet. De inten tieverklaring is een eerste formele stap op weg naar een overname. Alles is nog onder voorbehoud, maar we hopen natuurlijk dat het door kan gaan. De komende tijd wordt alles gedetailleerd uitge werkt." MIDDELBURG - Op het ZEP-terrein in Middelburg is deze week begon nen met de aanleg van het klim park. Het komt op het laatste braakliggende stuk grond van het ZEP-terrein, vlakbij de Schroeweg. Het klimpark gaat zaterdag 23 april (in het paasweekend) open voor publiek. Het is onderdeel van Klimavontuur Nederland, dat ook parken heeft in Appelscha en Veenhuizen. In het klimpark in Middelburg komt een 'adventuretoren' met klim- en abseilwand met verschil lende routes. De toren dient ook als vertrekpunt voor hindernissen aan touwen, op hoogtes van vier, zeven en tien meter. Voor de aanleg van het park wor den 3 vrachtwagens hout, 2 kilo meter kabeltouw, 2,5 kilometer staalkabel, 1,5 ton schroeven en 8 ton staal aangevoerd. Mini Mundi, een andere attractie op het ZEP-terrein, begint morgen met Lente Mundi. Met speciale len teactiviteiten als 'eierfestijn', 'mei- boomfeest', lenteknutselen en een Ot en Sien-spelletjesschuur wil het familiepretpark de jonge bezoe kers iets extra's bieden. Volgens Mi ni Mundi hebben de extra activitei ten tijdens de afgelopen Winter Mundi vijftig procent meer bezoe kers getrokken. Door Lente Mundi zijn ook de thema's voor de kin derfeestjes aangepast. GOES - Het historische visafslaghuisje op de Turf- kade in Goes heeft straks weer een dak dat niet meer lekt. Het in 1647 gebouwde visluikje, van waaruit ooit vis werd verhandeld, krijgt een nieuwe loden dak bedekking. Door de lekkage was ook het hout eronder aange tast. Het kwarwei kost zo'n 15.000 euro. foto Willem Mieras ARNEMUIDEN - Tijdens het Mu seumweekend, dat deze zaterdag en zondag in het hele land wordt gehouden, is vandaag ook de Histo rische Scheepswerf Meerman in Arnemuiden gratis toegankelijk. De scheepswerf is open van 10.00 tot 17.00 uur. Bezoekers kunnen voor 1 euro per persoon meevaren met een hoogaars. Die maakt tochtjes van zo'n twintig minuten over het Arnekanaal richting Nieuw- en Sint Joosland en weer terug. Jewelry by Maraeska Metz KOOPZONDAG 3 en 1 0 april geopend van 12.00 tot 17.00 uur Special Rizo Jewelry met nieuwe modellen Artistiek interieurontwerper Puur Wonen Puur genieten Puur Leven üw huis verbouwen? laat eerst een interieurontwerp maken Artistiek heet u van harte welkom Graag tot vandaag of morgen! Artistiek interieurontwerpers Houtse Heuvel 59 tel.01 62-421356 4911 AV Den Hout www.artistiek.eu openingstijden dinsdag t/m zaterdag van 1 0.00 tot 1 7.00 uur zonder afspraak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29