'Zeg nou zelf, welke gek begint hieraan?' 511*# 28 Wordt u buurtbemiddelaar in Viissingen? m Executieverkoop Stadsdichters onthullen dichttegels Nieuwe chocolawinkel in Lange Noordstraat Hardrijder moet rijbewijs inleveren zaterdag 2 april 2011 ^3% m $am. m door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Investeerders uit de maritieme wereld stellen dat een jachthaven het Scheldekwartier een slinger kan geven. En niet al leen het Scheldekwartier. Vijfhon derd bootjes moeten de hele stad vooruit helpen. Het gebeurt niet zelden dat de ge meente Viissingen de buitenwe reld voorspiegelt investeerders ach ter de hand te hebben voor een be paald project. Voor recreatiewonin gen in het Scheldekwartier bijvoor beeld, of Britannia. Maar niet voor de jachthaven in het Scheldekwar tier. Terwijl de investeerders daar voor wel degelijk bestaan. Een he le groep zelfs en de keren dat die het Vlissingse stadhuis bezochten om hun plan toe te lichten en na der uit te werken, zijn al niet meer op één hand te tellen. Toch hoor je de gemeente er niet over. De investeerders zijn verweven met de scheepvaart, maar hebben het initiatief genomen als privéper- sonen. Hun namen willen ze perti nent geheim houden. „Maar neem van mij aan dat ze de beste bedoe lingen hebben", zegt woordvoer der en mede-investeerder Piet Ot- ten, die als enige zelf in Viissingen woont. „De maritieme wereld gaat ons aan het hart. Wij zijn allemaal zeilers en zien zeker potentie in Viissingen. De Scheldemonding is en blijft een uniek gebied." Een jachthaven komt al voor in het allereerste masterplan. Alleen Op dinsdag 05-04-2011 vindt om 10.00 uur een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van ABIWARMTETECHNIEK B.V. Te koop wordt aangeboden: Een uitgebreide kantoorin- ventaris. De plaats van verkoop is: Hermesweg 9 4382 ND Viissingen. De zaken zijn te bezichti gen op 05-04-2011, 30 minuten voor aanvang van de verkoop. Alleen contante betaling, alsmede een geldig legiti matiebewijs. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de ontvanger van de Belastingdienst Zuidwest kantoor Goes. Informatie over de verkoop kunt u krijgen tussen 08.30 en 09.30 via tel. 06-18605016. De deurwaarder belast met de executie. dan met honderd tot tweehon derd ligplaatsen en het groepje 'overkanters' wil daar een verdrie- of zelfs verviervoudiging van ma ken. „Dat heeft pas effect", zegt Piet Otten. „En de belangstelling is er. Andere jachthavens kampen met wachtlijsten, de Belgen staan klaar om Zeeland te veroveren. We hebben een behoorlijk stuk nodig, de vraag is alleen waar pre cies. In de Dokhaven ligt de Ko- ningsbrug in de weg. Dan is er nog de Binnenhaven, een grote plas water waar nauwelijks gebruikt van wordt gemaakt. Maar een jachthaven moet ook weer niet te ver van het stadscentrum liggen. Voor een nieuwe jachthaven zijn twee locaties in beeld: de Dokhaven (op de foto links van de Koningsbrug over het Dok), of in de Binnenhaven voor de Timmerfabriek (midden op de foto). archieffoto Lex de Meester Het clubhuis kan mooi in de Tim merfabriek, op de begane grond, samen met Omroep Zeeland. We trekken nu nog niet samen op, maar dat zou wel het beste zijn. je komt toch al in een hoek waar ver der niks zit." Daar draait het nou juist om. Ot ten maakt graag een vergelijking met Breskens. „Dat dorp bruist, sinds de aanleg van de jachthaven. De meeste zeilers zitten op hun boot, lopen het centrum in, eten wat, gaan winkelen. Kopen dure spullen, waar er nog niet veel van zijn in Viissingen, maar die dan vanzelf komen. Wat je altijd ziet, is dat zich een leefgebied ontwik kelt. Nieuwe bezoekers, nieuwe on dernemers, nieuw elan." Dat is precies wat Viissingen nodig heeft, zegt Otten. „De stad heeft nu geen ziel. Ze loopt leeg. Als je het Scheldeterrein ziet, weet je ge woon dat het nog tientallen jaren duurt voordat het los is. Wij wil len het helpen ontwikkelen." Dat klinkt vast nobeler dan het is. Toch is geld geen drijfveer, betoogt Otten. „Natuurlijk willen wij er aan verdienen, maar een jachtha ven levert per definitie geen hoog rendement op. Zelfs niet een com merciële zoals in Breskens. Het is een investering die op lange ter mijn loont en die bovendien ande re projecten kan aanjagen. Behalve wij zijn er geen andere investeer ders. Echt niet, anders hadden wij dat wel geweten. Zeg nou zelfj wel ke gek gaat hier aan beginnen?" MIDDELBURG Stadsdichter van Middelburg Henri Looymans vraagt morgen om 14.00 uur op het Tympaanplein in Mid delburg aandacht voor de dichtte gels van zijn voorgangers. Bij elk af scheid van een stadsdichter wordt een tegel geplaatst, maar ze zijn nooit onthuld. Looymans heeft de vier oud-stadsdichters, Chawwa Wijnberg, Jan Kuipers, Marcel Koopman en Joop hannes Herman- Buma, uitgenodigd de gedichten voor te dragen. MIDDELBURG In het pand De Milde Maerten aan de Lange Noordstraat 60 in Middel burg is gisteren Kakao geopend, een winkel waar chocola, bonbons en noga verkocht worden. Later wordt het assortiment nog uitge breid met Frans aardewerk. De cho cola en bonbons die verkocht wor den, komen van Visser Chocolade uit Limburg; de noga uit Frankrijk. SEROOSKERKE Een 57-jarige automobilist uit de ge meente Veere heeft donderdaga vond zijn rijbewijs moeten inleve ren bij de politie. De man werd rond 21.50 uur bij een lasercontrole op de N57 bij Serooskerke betrapt op te hard rijden. De man reed met een gecorrigeerde snelheid van 134 kilometer per uur over de N57. Dat was 54 km harder dan daar mag. Te gen de man is tevens proces-ver- baal opgemaakt. Een goede buur is beter dan een verre vriend Nieuw in Viissingen: Buurtbemiddeling, een samenwerkingsproject van Geméente Viissingen, L'escaut woonservice, Woonburg, Politie Zeeland en Stichting Welzijn Middelburg. Harde muziek, afval in de tuin, schreeuwende flink verpesten. Soms lukt kinderen bij het krieken van de dag of iedere, het deze problemen onder- keer weer die auto van de buurman op de stoep. Alledaagse irritaties kunnen zo uitmon den in fikse burenruzies en het woonplezier RJÏÏW ling op te lossen, in een aantal gevallen ontstaat een stilzwijgen. Het woon plezier gaat hierdoor snel achteruit. Om erger te voorkomen is er een nieuw project Buurtbemiddeling in Viissingen. Buurtbemiddeling Viissingen gaat starten en zoekt vrijwilligers. Iets voor u? Wilt u maat schappelijk betrokken zijn en uw ervaring inzetten en anderen ondersteunen bij vastge lopen burenconflicten? Wilt u meewerken aan een prettige leefomgeving? Beschikt u over sociale vaardigheden, een luisterend oor en kunt u zich onpartijdig opstellen? Bent u boven de 21 jaar en bereid om op 15 en 16 april een professionele basistraining in bemiddelen te volgen? Meldt u dan nu aan! Voor aanmelden en vragen kunt u contact opnemen met Mourijn van 't Hof, coördinator Buurtbemiddeling Viissingen, telefoon: 0118 - 751455, e-mail m.vanthof(a>welzijnmiddel- burg.nl of kijk eens op de website: www.buurtbemiddelingmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28