zeeland 127 positieve energie' Kortingspas voor restaurants moet Zeeuwen stimuleren vaker buiten de deur te eten Drie documentaires in 'Film in de Kerk' Oldtimerbeurs met brommers McDonald's zoekt toch weer in Vlissingen Veere krijgt mogelijk toch geld IJsland terug zaterdag 2 april 2011 W MIDDELBURG In het kerkgebouw van de Doopsge zinde Gemeente in Middelburg vindt vanavond 'Film in de Kerk' plaats, een avond rond drie docu mentaires van jonge filmmakers. Dit zijn 'Boos' van Dennis Lubbers, 'Devotie' van Johannes Hogebrink en 'Ons Sai Altijd Vriende Bly' van Hans Busstra. Elke documentaire wordt gevolgd door een korte nabe spreking van twintig minuten in aanwezigheid van de filmmakers. De avond duurt van 19.15 tot 22.30 uur, toegang is gratis. WESTKAPELLE VL1SSINGEN McDonald's oriënteert zich weer in Vlissingen voor de vestiging van een nieuw restaurant. Jarenlang was het Bunkerterrein bij de Sloe- weg in beeld, maar dat viel uitein delijk af. McDonald's heeft onlangs met de gemeente gesproken over de oude Citroëngarage aan de Presi dent Rooseveltlaan. De gemeente vond dat wel een goed idee, maar McDonald's zag ook hiervan af om dat er te weinig verkeer zou ko men. „De gemeente doet er alles aan de keten alsnog te verleiden", zegt wethouder Piet Polderman. Bram Maljaars ziet hef Edisongebied veranderen. „Veel gebeurt achter de schermen, dat wel. Maar dat geeft niet." foto's Ruben Oreel ten ook een kappersschool, een.be- middelingsbedrijf voor hogeropge- leiden, een reder, een schoonmaak bedrijf, een vastgoedbedrijf en er woont een loods. En dan heeft Maljaars onlangs ook nog twee oude loodsen aan de Vol- taweg gekocht van de gemeente. Die laat hij binnenkort optrekken in authentieke dockyardstijl, om plaats te bieden aan zestien tech nostarters, die er rustig kunnen werken aan hun prototypen. MBMÉPMÉMHOinPM Zo heeft Maljaars een groot deel van de Kenniswerf omgetoverd tot broedplaats voor beginners. Daar krijgt hij nou energie van. „In het hoofdgebouw alleen al zitten nu zo'n veertig bedrijfjes. Sommige groeien, sommige halen het niet. Maar doorstroom is er altijd en daar draait het om." Als 'huisbaas' blijft het voor Mal jaars niet bij het afgeven van de sleutels. „Om starters op weg te helpen, zet ik mijn eigen netwerk in en geef ze mee wat heb door de jaren heen heb geleerd. Dat is ken nis uitwisselen. Weet je, over de Kenniswerf is zo veel gestudeerd. Er zijn zo veel dure rapporten over geschreven. Nanotechnologie, me- gatronica, blabla. Men dacht dat het hele gebied TNO-achtig moest zijn. Alsof alleen dat kennis is. Ben eens nuchter; dat soort kennis is hier niet. Zorg nou maar gewoon dat er bedrijven komen. Een goed ingenieursbureau, om maar iets te noemen, dat zou mooi zijn. Ze wil len wel hoor, maar veel zijn afge haakt. Het duurde te lang. De laat ste tijd is er gelukkig veel veran derd. Er komt beweging in het ge bied, zaken zijn bespreekbaar, de infrastructuur verbetert. Veel ge beurt achter de schermen, dat wel. Maar dat geeft niet. Dat is ook het leuke van Zeeland. Wacht maar, over tien jaar staat het hier vol kan toren en moderne gebouwen. Ik voel de positieve energie." In een loods aan de Prelaatweg 9 op het bedrijventerrein van West- kapelle wordt vandaag voor de tweede keer een oldtimerbrom- fietsbeurs gehouden. Op de beurs zijn zo'n zestig brommers en so lexen uit de jaren vijftig, zestig en zeventig te bewonderen of te koop. Ook zijn er kramen waarin onder delen verkocht worden. De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. De route naar de beurs wordt middels bord jes aangegeven. DOMBURG De kans dat de gemeente Veere een fors deel van de drie miljoen euro terugkrijgt die verloren ging bij het faillissement van de IJsland se bank Landsbanki, is sinds giste ren weer een stuk groter. De recht bank in Reykjavik vindt dat Neder landse gemeenten en provincies die geld hadden staan bij Landsban ki als schuldeisers een voorkeurs positie innemen. De IJslandse over heid vond dat altijd al, maar ande re schuldeisers hadden dat aange vochten. J 'Nanotechnologie, blabla. Zorg nou maar gewoon dat er bedrijven komen.' Bram Malj'aars door Rutger Snijder MIDDELBURG - Restauranthouders hebben het in tijden van recessie niet gemakkelijk. Een lekker avond je uit eten gaan is toch een makke lijk weg te bezuinigen uitgave. On dernemer Edwin Schoe hoopt met zijn speciale kortingspas het tij te keren. Restaurants kampen met dalende bezoekersaantallen. Daar komt nog bij dat Nederland een van de duurste landen ter wereld is om buiten de deur te eten en tegelij kertijd een van de goedkoopste om thuis te eten. Geen rooskleurig toekomstbeeld dus, maar Schoe wil Zeeuwen met zijn initiatief 'Ontdek Je Plekje' stimuleren weer eens wat vaker uit eten te gaan. Via zijn website www.ontdek- jeplekje.nu kunnen mensen voor 18,75 euro een pasje kopen waar mee je korting krijgt bij acht res taurants op Walcheren. Schoe heeft ze zelf uitgekozen: Den Struyskelder en De Peperboom in Veere, Le Sans in Domburg, Bluv! in Westkapelle, Duinlust in Dis hoek, De Gouden Bock en Desafi- nado in Middelburg en De Ge croonde Liefde in Vlissingen. „Als je ervan uitgaat dat je gemiddeld 18,75 euro voor een hoofdgerecht betaalt, koop je met dit pasje dus zeven maal dat bedrag aan voor deel", legt Schoe uit. „Op deze ma nier wil ik het aantrekkelijk maken voor mensen om een restaurant te bezoeken waar ze normaal mis schien niet snel zouden komen." Schoe heeft de acht restaurants met zorg gekozen. „Het moest een representatieve kaart worden: de restaurants moesten hetzelfde ni veau van koken hebben en ze moesten verspreid liggen over heel Walcheren." 'Ontdek Je Plekje' is drieënhalve week geleden online gegaan en Schoe heeft nu zo'n honderd pas jes verkocht. „Daar ben ik erg blij mee, maar ik had eigenlijk ge hoopt dat we er meer zouden ver kopen. Ik merk dat mensen het een interessant initiatief vinden, het is alleen nog een heel nieuw project. Ik ga de komende tijd door met promotie maken en dan hoop ik dat het aantal kopers verder zal stijgen." In de zomermaanden gaat Schoe de andere regio's in Zeeland probe ren klaar te maken voor de pas. „Uiteindelijk is het de bedoeling dat alle regio's in Zeeland een ei gen pas gaan krijgen. Ik hoop dat we dat voor de winter kunnen rege len, zodat mensen de pas met de feestdagen lekker vaak cadeau kun nen geven." UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27