'Wacht maar, ik voel de 261 zeeland l'Escaut mag niet slopen in Bonedijke 20% Als eerste investeerder zou je Bram Maljaars kun nen zien als één van de grondleggers van de Kennis- werf in Vlissingen. En hij is nog lang niet klaar. Wethouder werkt aan behoud woningen Redders in actie voor zeiljacht X-Stream geeft jubileumconcert Afsluiting Sandberglaan Lezing over bijzonder kompas KENNISWERF zaterdag 2 april 2011 mmma mmm - -i mmmié door Maurats Sep VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut krijgt zeker nu nog geen sloopvergunning voor de oude ka rakteristieke woningen in het zui delijk deel van de Bonedijke. De gemeente weigert zo'n vergunning voorlopig te geven omdat die de woningen juist graag wil behou den. Dat heeft wethouder Piet Polder man (PvdA, volkshuisvesting) meegedeeld aan de gemeenteraad. „Wij gaan voor een herstel van de panden. Ze zijn namelijk heel ka rakteristiek. We hebben contact ge zocht met een organisatie die ver stand heeft het behoud van cultu reel erfgoed en we proberen daar van een second opinion te krijgen over de mogelijkheden die er zijn", verklaarde Polderman don derdagavond. Een andere reden voor de wethou der om een sloopvergunning te weigeren, is dat l'Escaut zelf ook aanvankelijk van plan was de wo ningen op te knappen. Het gaat om beneden- en bovenwoningen in de Bonedijkestraat, Sottegem- NEELTJE JANS - De bemanning van reddingstation Neeltje Jans heeft met hun boot Christien donder dagmiddag een twaalf meter lang zeiljacht in veiligheid gebracht. Het jacht, de Kind of Magic, was bij Vrouwenpolder, vlak voor de Oosterscheldekering, in de proble men geraakt door motorstoringen. De Christien vond het jacht met twee opvarenden op vijfhonderd meter van het strand in zeer slecht weer. Het schip is naar de loswal bij de Roompotsluis gebracht. De Christien verving de Koop- mansdank. straat, Schuitvaartgracht en Eedest raat. De etagewoningen zouden worden samengevoegd tot één huis. Dat is ook zo vastgelegd in af spraken met de gemeente en 'af spraak is afspraak', benadrukte Pol derman. „Wij willen er echt alles aan doen dit stukje Bonedijke te behouden en wij gaan l'Escaut aan die afspraak houden." De woningcorporatie kwam on langs terug op het voornemen de huizen te renoveren. Volgens direc teur Jan van Beekhuizen was uit een extra rekensom gebleken dat het 'toch echt te duur' wordt. Het zou 250.000 euro per woning gaan kosten en-de woningen zouden vervolgens moeilijk te verkopen zijn. Het besluit om ze dan toch maar te gaan slopen, kreeg voor l'Escaut extra haast na drie branden in twee dagen in de leegstaande hui zen. Omdat in een paar woningen nog wel mensen woonden, be sloot de gemeente de rest dicht te timmeren, hekken te plaatsen en 's nachts beveiligers in te zetten. En l'Escaut aan te sporen haast te maken met het project. VLISSINGEN - Popkoor X-Stream uit Middelburg bestaat vijf jaar en viert dit vanavond en volgende week vrijdag (8 april) met concer ten in het Arsenaaltheater in Vlis singen. Aan de optredens wordt medewerking verleend door djem- begroep Bedlam en dansgroep Di versity. Beide concerten beginnen om 20.00 uur. Toegangskaarten kosten 12,50 (inclusief drankje) en zijn aan de zaal verkrijgbaar. X-Stream bestaat uit 45 leden, af komstig van heel Walcheren. Zij re peteren elke donderdag in De Ver gulde Baars in de Baarsjesstraat. door Wendy van den Hurk Vlissingen is niet vies van ambities. Maar die allemaal uitvoe ren, dat valt niet mee. Onlangs is het plan voor de Kenniswerf weer uit de kast getrokken. Je zou kunnen zeg gen dat 't nu pas écht van start is gegaan gegaan. In een serie artike len belicht de PZC een aantal van de aspecten. Aflevering 3: de eerste investeerder. Iedereen heeft wel de mond vol over industrieel erfgoed op het Scheldeterrein, maar nieuw is dat fenomeen niet in Vlissingen. Aan de Edisonweg staat nog de oude energiecentrale. Al was dat bijna anders geweest. Een jaar of vijftien geleden stond het complex er ver pauperd bij. Drugsverslaafden had den het gekraakt, geen ruit was nog heel. Tot Bram Maljaars er zijn oog op liet vallen. Maljaars is bekend geworden als di recteur van het Zeeuwse innovatie centrum. Hij was ook eigenaar van een ingenieursbureau, voorzitter van de Kamer van Koophandel, voorzitter van de Maatschappij Nij MIDDELBURG - Verkeer tussen Mid delburg-Centrum en Sint Laurens -Griffioen moet vanaf maandag re kening houden met werkzaamhe den op de Sandberglaan. Tussen de kruising met de Presi dent Rooseveltlaan en de Seissin- gel is de weg van 4 tot en met 22 april afgesloten voor alle verkeer, dus ook voor fietsers. Op de Seis- singel tussen de Olmenlaan en het Seisplein geldt tijdelijk één rich- tingverkeer om de verkeersafwik keling van de Griffioen vlotter te laten verlopen. I-Iet kruispunt Sandberglaan-President Roosevelt laan wordt ook aangepakt. Het is daarom in de nacht van dinsdag 5 april op woensdag 6 april en de nacht van donderdag 14 april op vrijdag 15 april ook afgesloten. verheid en Handel en tot op de dag van vandaag is hij voorzitter van de stichting ZigZag, die geld beschikbaar stelt aan innovatieve ontwikkelingen in Zeeland. Hij is eigenaar van Habitat BV, een beleg ger in gebieden. Ergo: een ontwik kelaar in optima forma. Al zou je dat niet zeggen, als je hem ziet. Geen maatpakken voor Maljaars, geen BMW X7 en geen ci taten uit managementboeken. Mal jaars loopt het liefst in zijn relaxte kloffie, rijdt een Dacia en leest mo menteel Een Blik op het Hierna maals. Hij geeft lezingen in kosmi sche nulpuntsenergie en gedachte kracht. Die energiecentrale leek hem 'wel leuk'. Maljaars was toch al verzot op de bouwstijl van 'de oude' Rot huizen. „Ik investeer alleen in wat ik leuk vind, niet per se in waar ik rijk van word. Dit leek me een mooi bedrijfsverzamelgebouw." Niet dat daar direct behoefte aan bestond in Vlissingen. Integen deel. Maar de projectontwikkelaar vertrouwde op zijn gevoel. „Om dat ik ze overal in Nederland zag ontstaan, vlakbij kennisinstituten. Dus ook hier paste het goed, bij de HZ en het ROC. Ik wilde het met VLISSINGEN - Duikers hebben het kompas opgedoken van een schip dat in 1907 bij Westkapelle is ver gaan. De theorie was dat het schip strandde doordat het kompas over boord was geslagen. Maar nu het kompas in het schip is aangetrof- zo weinig mogelijk geld ontwikke len:.goede kwaliteit voor een rede lijke prijs. De Lidl onder de kanto ren, zoals ik dat altijd deed. De cen trale kon ik kopen voor een redelij ke prijs, gebaseerd op de grond. Wel kwam er een miljoen aan op- knapkosten bij. Maar, het zou prachtig worden." Dat werd het. De PZEM-gebouwen zijn omgevormd tot Edison- center en Edisonplaza. Die eerste is het voormalige hoofd verdeelstation. De oude letters zit ten er nog op, net als het torentje en de oude windwijzer. Er zitten allerlei bedrijven in, van een uit zendbureau tot een notariskan toor. Ook in het hoofdgebouw, Edisonplaza, hebben zich bedrij ven verzameld. Onder meer Dok4i, waar startende onderne mers tegen lage huurprijzen een kantoor kunnen huren. Maljaars is zelf ook op het terrein gaan wonen, in de oude centrale zelf De kolossale fabrieksruimte is ingericht met de religieuze beel den waar hij en zijn vrouw zo van houden: een prachtig contrast. De ruimte waar vroeger transformato ren werden gerepareerd, met weer zo'n kenmerkend raam, is nu zijn eigen kantoor. Wat lijkt op porse leinen suikerpotten, blijken isolato ren, afkomstig uit het hoofdver deelstation. De voormalige koelvij- ver is in gebruik als zwembad en de mechanisch-elektrische werk plaats is omgetoverd tot conferen tie- annex yogazaal. Er hangen gor dijnen van zeven meter lang. Maar er is meer. Samen met Scheldeland Vast goed is Maljaars ook nog eigenaar van de grond erachter, dat hij het Edison- park heeft genoemd. Echt storm loopt het niet: nog maar veertig procent van de kavels is verkocht. Hoe klein het ook is, de woon/werkvilla's die er staan vor men een levendig wijkje. De sport school en het zwembad kent ieder een in Vlissingen wel, maar er zit- fen moet die theorie overboord. In het Muzeeum in Vlissingen wordt vandaag en morgen om 14 uur een lezing gegeven over dit kompas. Dat gebeurt door een van de dui kers die het kompas vond, Fred Groen. zaterdag Z apr"'1 korting op alle karcher hogedrukreinigers korting geldt tegen inlevering van deze bon voor één artikel uit dit assortiment, alleen bij Praxis Middelburg, Kijk voor de actievoorwaarden op www.praxis.nl. Geldig van 2 april t/m 3 april 2011. 711216 401728 praxis middelburg Mortiereboulevard 6, Middelburg Iedere zondag geopend van 12 -17 uur Maljaars woont in de oude energiecentrale. De oude koelvijver is nu een spirituele zwemvijver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26