Zeeland PZC Investeerders klaar voor jachthaven Actie voor autovrije Stationsbrug WALCHEREN 26 en 27 25 29 Groep Zeeuwse families legt miljoenen op tafel almanak mumm w. Harry Zaterdag 2 april 2011 Bram Maljaars voelt positieve energie rond de Kennis werf door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een groep Zeeuwse families, verweven met de scheep vaart, is bereid miljoenen te inves teren in een nieuwe jachthaven in het Vlissingse Scheldekwartier. De club, een informeel consorti um, bestaat uit zes vertegenwoordi gers van voornamelijk Zeeuws- Vlaamse families. Hun woordvoer der, mede-investeerder Piet Otten uit Vlissingen, laat grote namen vallen. Alleen wil niemand die in de krant terugzien, 'om te voorko men dat men afhaakt'. Samen hebben de investeerders al meer dan een jaar geleden aan de gemeente Vlissingen kenbaar ge maakt een jachthaven te willen aanleggen in het Scheldekwartier, in of bij de Dokhaven. Precies het idee dat de gemeente had. Otten is ervan overtuigd dat een jachtha ven de enige manier is om het pro ject los te krijgen. „Rond een jacht haven ontstaat een nieuw leefge bied. Nieuwe bezoekers, nieuwe ondernemers, nieuw elan. Precies wat Vlissingen op dit moment no dig heeft." De investeerders zouden zo aan de slag willen en kunnen. Het enige probleem is: de gemeente geeft geen sjoege. Daar kunnen de inves teerders met hun verstand niet bij. Otten: „De financiën zijn er, de in- Zorgspecial op 20 april bij BN DeStem en PZC. Adverteren? Voor West-Brabant: bel (076) 5312255 of mail: teamwestbrabant@bndestem-pzc.nl Voor Zeeland: bel (0118) 434 070 of mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Drukkerij Meulenberg wil ADZ in Vlissingen inlijven Tip? walcheren@pzc.nl vesteerders zijn er; we kunnen in principe zo beginnen. Maar het moet natuurlijk wel van twee kan ten komen. En wij horen niets van de gemeente Vlissingen. We zijn nu zo'n vijf keer op het stadhuis geweest om het plan te bespreken met ambtenaren en wethouders, maar we willen nu wel eens voor stel zien." En dat blijft uit. Otten zegt 'aan al le kanten te lobbyen'. „Maar het laatste dat we hebben gehoord, is dat eerst nog een stuk vervuilde grond uitgegraven moet worden. Die klus probeert de gemeente bij ons neer te leggen. Verder horen we eigenlijk niets. Zulke projecten duren lang, maar in Vlissingen wel heel erg lang." Via een voorlichter laat wethouder Piet Polderman weten dat de ge meente en de drie marktpartijen -eerst het masterplan moeten her zien voordat grote besluiten kun nen worden genomen. Dat proces is in juni vorig jaar in gang gezet, om meer vaart te brengen in het Scheldekwartier. Het idee was om er recreatief wonen mogelijk te ma ken en de jachthaven versneld aan te leggen. Dat is nog niet gelukt. Volgens de gemeente verschijnt het rapport van de herijking over 'enkele maanden'. pagina 29: 'Zeg nou zelf, welke gek begint hieraan?' Actievoerders van PvdA, Groenlinks, Christenunie en SP blokkeerden gistermiddag voor enkele minuten het ver keer op de Stationsbrug. foto Izaak Verkeste door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De politieke par tijen die gisteren op en bij de Sta tionsbrug in Middelburg actie voer den vóór afsluiting van de brug voor auto's, wisten het verkeer op de brug zo nu en dan aardig te ver storen. Tot ongenoegen van een automobiliste die niet door kon rij den toen de actievoerders even de brug blokkeerden. De actie op de brug was een reac tie op het besluit van een meerder heid van de gemeenteraad afgelo pen maandag om de door wethou der Frank Streng (WD, verkeer) al jaren geplande afsluiting van de brug uit te stellen. Op initiatief van zijn partijgenoot Benno Nieu- wenhuis worden het komend half jaar verkeerstellingen gedaan op de brug. Daarna wordt besloten of afsluiting nog wel nodig is. Vol gens de WD is de verkeersdruk op de Stationsbrug door de komst van de nieuwe N57 en het aqua duct al zo sterk afgenomen, dat af sluiting van de brug niet meer no dig is. De partij wordt daarin ge steund door coalitiegenoten LPM en CDA en door SGP en Duur zaam Rood. De andere coalitiepar tij PvdA en GroenLinks, Chris-te- nUnie, D66 en SP vinden dat de af gesproken afsluiting zo snel moge lijk moet doorgaan. Frank Streng was gistermiddag ook aanwezig bij de actie op de brug. Hij zei de actie te zien als 'een steun in de rug' voor zijn be leid.- „Ik blijf erbij dat de brug dicht moet. Het is ook een belang rijk vertrekpunt voor Middelburg als fietsstad. Maar, discussie is goed. Het is alleen jammer dat die nu komt. Dat levert een half jaar vertraging op." ziewww.pzc.nl/Walcherenvoor afiL video en stelling over de Sta tionsbrug Tip? redactie@pzc.nl kindcriipvuni; L L V L',..-A; G vvwvv.koozie.nl KOOZ1E lit Er zijn heel wat restaurants in Bres- kens. Met allemaal een eigen identi teit, hun eigen specialiteiten en na tuurlijkhun eigen chefs en gastheren ofgastvrouwen. Af en toe is er een keer een wisseling van de wacht. Zo zijn er in dit restau rant aan de Kaoje nieuwe uitbaters aangetreden. Dus een nieuwe, uitste kende, chef met hulpje en een gewel dige gastvrouw. Op de vraag of zij het alleen moet doen, antwoordde een werknemer: „Zij doet het met Harry Kip." Er werden wat oren gespitst en ieder een wilde weten wie die Harry toch wel was. Tot drie keer tot werd de vraag vrien delijk beantwoord: „Ze doet het met Harry Kip." Toen raakte de ander iets geïrriteerd en kwam de tekst iets langzamer en beter verstaanbaar uit zijn mond: „Ze doet het met Haar Equipe!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25