Forse toename inbraken Ontsnapt dankzij fax PZC WONINGINBRAKEN Stijging van 18 procent in Zeeland ligt ruim boven landelijk gemiddelde Lars (7) redde zusje uit vijver Massale vlucht uit tentenkamp Recherche duikt in branden Goes Bedrijfsongeval bij Yara Sluiskil eist twee levens O"# »»v Zonnig en zacht 16 tot 19° Zeeland maakt zich klaar voor warme zaterdag 2 en 3 Oud-landbouwminister Gerda Verburg vertrekt naar FAO 7 Vandaag bij uw krant als bijlage ZATERDAG 2 april 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 78 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Edith Ramakers MIDDELBURG - Het aantal woningin braken in Zeeland is in een jaar tijd met ruim 18 procent gestegen. Dat is ruim boven het landelijk ge middelde. In Nederland bleef de teller voor het gestegen aantal wo ninginbraken op 12 procent ste ken. Volgens Els Brekelmans, plaatsver vangend korpschef van de politie Zeeland, heeft Zeeland vorig jaar veel te maken gehad met inbraken in vakantiewoningen. Vooral daar door zou het cijfer voor Zeeland hoog uitvallen. Toch is de stijging in Zeeland al een aantal jaren aan de gang. In 2006 noteerde de politie 800 inbra ken. Vier jaar later kwamen daar 355 bij. In Terneuzen en Vlissin- gen was de toename het grootst. Terneuzen steeg van 146 inbraken in 2006 naar 237 in 2010. Vlissin- gen ging van 118 naar 194. De poli tie wil met alle betrokkenen rond de tafel gaan om het probleem aan te pakken. Dat kunnen gemeen ten, huiseigenaren of recreatieon dernemers zijn. In 2009 waren in Nederland nog 72.099 inbraken. In amper een jaar tijd sloegen dieven ruim 8500 keer vaker toe. De Raad van Korpschefs kwam gisteren met deze cijfers naar buiten. Een kwart van de cij fers betrof een poging tót inbraak. Inbrekers doen soms meerdere po gingen om in te breken. Vangen zij bij het ene huis bot, omdat het goed beveiligd is, dan gaan ze naar een ander huis. Daardoor krijgt de politie meer meldingen. Serie-in brekers gaan soms wekenlang elke nacht meerdere woningen langs. Nog geen 8 procent van de inbra ken werd opgelost. Dat komt door dat inbrekers weinig sporen achter laten. pagina 3: commentaar 'S-HEER ARENDSKERKE - De zevenja rige Lars van Eenennaam uit 's-Heer Arendskerke is vrijdag ge huldigd door zijn medeleerlingen van mytylschool De Sprienke in Goes. Lars wist donderdag zijn zus je van 2,5 jaar uit een vijver te red den toen die daar onverhoeds in was gevallen. Lars is motorisch be perkt en kan niet praten, maar hij aarzelde niet, trok zijn zusje op het droge en waarschuwde zijn va der, die een haastige toiletstop had moeten houden. Lars heeft nog geen zwemdiploma maar oefent daar wel voor. Het meisje is de schrik van het koude water al te boven. „Lars en zijn zusje zijn twee handen op één buik", weet hun trotse oma. SLU9SKBL - Op het bedrijfsterrein van kunstmestproducent Vara in Sluiskil zijn vrijdagavond twee mannen overleden bij een ongeval. De twee werden ontdekt in een tank met onbekende inhoud. De twee waren volgens de Ar beidsinspectie aan de buitenkant van de tank bezig met laswerkzaamhe- den. „Voor dat werk was gas in de tank geblazen. Een van de mannen werd onwel en viel in de tank. Zijn collega schoot te hulp, maar werd door het gas ook onwel", aldus woordvoerster Hayat Eltalhaui van de Arbeidsinspec tie. Rond 19.15 uur rukten de hulpdiensten uit. De traumahelikopter, vier ambulances en brandweer waren opgeroepen. Nadere persoonsgegevens over de slachtoffers zijn nog niet bekend. Yara-directeur Jos van Damme liet gisteravond in een korte reactie weten dat de verbijstering bij Yara enorm is. foto Camile Schelstraete MANDURIA - Tientallen asielzoekers zijn een tentenkamp in het zuiden van Italië ontvlucht. Ze waren daar naartoe gebracht vanaf het volle Lampedusa, een Italiaans ei land dat dichter bij Afrika ligt dan bij Italië. De migranten ontdekten een gat in het hek om het kamp in Manduria en vluchtten en masse. Tv-beelden tonen hoe ze naar na bije velden rennen. Sinds begin dit jaar kwamen 22.000 migranten, vooral Tunesiërs, op Lampedusa aan. Ze ontvluchtten de onrust in Noord-Afrika. GOES - De recherche doet 'infor meel' onderzoek naar de branden bij de Betho en het Nijverheidscen trum in Goes, zegt burgemeester René Verhulst. De branden verto nen volgens hem 'een zekere over eenkomst'. „In beide gevallen is de brand ge meld op het moment dat de brand- meldinstallatie afging. Dat is vreemd, zo'n melder moet veel eer der afgaan." Goes is de laatste tijd opgeschrikt door meerdere bran den. Zaandam Sliedrecht open 10.00 - 17.30 vuuuini.loods5.nl tel 0900-23556637 MADRID - De Spaanse politie heeft een man opgepakt die twee keer uit de gevangenis wist te ontsnap pen door zijn vrouw valse faxen naar de gevangenis te laten sturen. In de fax werd opdracht gegeven tot zijn vrijlating. De 57-jarige man werd opgepakt in zijn huis bij Madrid. Hij laad zich verscho len in een uitgeholde sofa. In de cember zat de man in een cel van een rechtbank in afwachting van zijn proces. Agenten kregen een fax die zogenaamd afkomstig was van een regionale rechtbank. De fax werd gevolgd door een tele foontje van iemand die zich voor deed als rechtbankmedewerker. Aangifte doen van woninginbraak heeft geen zin reageer op www.pzc.nl reacties: 249 Alleen Cruijff kan Ajax uit het slop trekken I 71% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 8"711688"555547 i». j»9MV w- 1"3.' vv:-,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1