meningen 117 brieven Cor de Jonge zaterdag'2 april 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Onderwijs Bezuinigingen in het speciaal on derwijs moeten 300 miljoen euro opleveren. Invoeren van de presta tiebeloning kost maar liefst 250 mil joen euro. Ik heb nog niemand in het onderwijs gesproken, die daar iets in ziet. Schrappen dus, dan hoeft er per saldo nog 'maar' 50 miljoen euro bezuinigd te worden. Suggesties hiervoor: Bestuurders eindelijk een passend salaris bie den en plannenmakers allemaal in de klas aan het werk zetten. Resul taat: Meer handen in het lokaal, di recte begeleiding van leerlingen met een hulpvraag, minder verwij zingen naar het speciaal onderwijs. Ook niet onbelangrijk, minder per soneelsleden die bezwijken onder de toenemende werkdruk. Wie is hier het spoor Bijster(-veld)? Jan Bergmans Bosruiterhof 5, Heinkenszand Cardiologen Terneuzense cardiologen willen naar Middelburg. Al eerder hebben we kennis kunnen nemen van dat voornemen. Een pracht initiatief dat alle steun van de Walcherse in woners en bestuurders verdient. Dat ADRZ geen en 'Zorgsaam' wel een vergunning voor dotterproce dures heeft gekregen is nu eenmaal een feit. Het getuigt van de klein zieligheid van de ADRZ bestuur ders, maar evengoed van de Vlis- singse cardiologen om niet door te verwijzen naar Temeuzen. Hun handelwijze leidt ertoe dat niet de patiënt maar het eigenbelang cen traal staat, met hoger risico en kos ten voor patiënt en verzekering. Tel uit je winst met deze hoogopge leide lieden. Dan heb ik het nog niet eens gehad over dat wat men, volgens eigen zeggen, bij het ADRZ niet kan maar toch doet om te voorkomen dat je naar Terneu- zen gaat voor dotteren wat bij Zorgsaam tot de standaard be hoort. Welkom Zorgsaam dotter centrum op Walcheren. Doen! A van loenhout Eikenlaan 2, Oostkapelle Windmolens Energie onder spanning: Heb een vraag over het windmolenartikel. De noodzakelijke windmo- lens-backup laat ik maar even ter zijde. Die 3572 GWh/jr van Borsele lijkt me uiterst realistisch. Met 450 MW kom ik op een beschikbaar heid van de centrale van 90%. Maar nu die nieuwste generatie windmolens. Als die molen echt 18 GWh/jr produceert dan hebben we het over een windmolen van net geen 14 MW bij een realis tische beschikbaarheid van 15 pro cent (aan de kust of op zee meer). Met andere woorden een windmo len MW is slechts 1/6 tot 1/7 waard van een centrale MW. Mij lijkt een windmolen van bijna 14 MW nog niet reëel. Zie de Koegorspolder met 2 MW joekels. Zie ik het ver keerd of is er iets misgegaan? Merk die factor 7 op tussen die 2 MW en die berekende 14 MW! P.A.M. Bouvy Keeksingel 25, Hoek Schoolvoetbal De strijd om het Zeeuws Kam pioenschap eindigde in een teleur stelling voor groep 7 en 8 van obs 'De Knotwilg' uit Oostkapelle. Dit was geen voorbeeld voor de opvoe ding van onze jeugd. In de eerste fi nalewedstrijd presteerde de scheidsrechter het om een doel punt van 'De Knotwilg', af te keu ren omdat hij het niet had gezien. De scheidsrechter vroeg de keeper van de tegenpartij of'ie zat'. Deze antwoordde ontkennend. Waar was de leider van de tegenpartij die zijn keeper liet wegkomen met een leugen? De scheidsrechter duldde geen protest en verdween. Onze jongens droogden hun tra nen en raapten de moed bijeen om de laatste wedstrijd te spelen. Nog voor aanvang stonden ze al met twee punten achter, regeltje, ze waren te laat. Weg Zeeuws kam pioenschap. Het kwam allemaal heel kleinzielig en onrechtvaardig over. Marja Muselaars Aagtekerkseweg 10, Oostkapelle Sociale woningbouw Het is bewezen dat de waarde van een huis afneemt. De laatste twee jaar met zo'n 10 procent. Nu komt Donner met het plan om de huur in de sociale woningbouw per di rect met gemiddeld 25 procent te verhogen. Mensen die deze wonin gen huren hebben vaak een laag in komen en je kan aannemen dat 120,00 euro per maand extra een zware last is. Waarom moet de huurder die in een woning zit en die meer dan dertig jaar lang is af betaald door een huurder dit ook nog eens ophoesten? De huurder moet zich organiseren en zijn stem verheffen. Handen af van de lage inkomens. Donner is van het CDA maar een echte Christen laat de mens weer even leven nu we net uit de crisis opkrabbelen. Abko Paauwe 's-h-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Ziekenhuizen Regelmatig lees en hoor ik erg ne gatieve dingen over het Admiraal de Ruyterziekenhuis. Graag wil ik het van een andere kant belichten. De meeste collega's en ondergete kende zijn met hart en ziel ver pleegkundigen. We zijn in de zorg gaan werken om voor patiënten te zorgen en iets voor hen te beteke nen. Door al die negatieve publici teit voel ik me best aangesproken. Wij werken keihard om aan alle ei sen van de directie en inspectie te voldoen. Steeds meer werk en min der personeel. We lopen de benen uit ons lijf om alles op een dag goed te laten verlopen. Wij heb ben ook niet om een fusie ge vraagd. Toch proberen we met el kaar er een goed en fijn ziekenhuis van te maken. Er gebeuren veel goede dingen en er zijn nieuwe ontwikkelingen. Misschien moet er minder geklaagd worden, we hebben nog een ziekenhuis, in Afri ka moet men soms 2 dagen lopen. Ina de Kok Nieuweweg 31, Baarland Kanaal Kruising Sluiskil Waarom een duur, onnodig info centrum (krant, 30 mrt)? En is de zeer ervaren aannemer BAM/TBI niet in staat samen met Rijkswater staat het management te voeren? Moest daar na Movenience nog een overbodig bedrijf bv Kanaal Kruising Sluiskil met weer een ex-directeur en manager van de Westerscheldetunnel voor worden opgericht? Voor tolgeldverlaging is geen geld. Maar het aantal commer ciële bedrijfjes met oud-directiele den en deelfuncties voor de heer senden, die niets van doen hebben met de nutstoepassing van de tun nel, roepen in een tijd van bezuini ging steeds dringender vragen op. Dit soort onnodige financieringen bekostigen met langer tolheffen, werd al geregeld. Vorig jaar lanceer de de Westerscheldetunnel korting in combinatie met een Belgisch pretpark. Het heeft er alle schijn van dat de organisatie inmiddels zelf een financieel pretpark is. De provincie kan blijkbaar niet met de nutswaarde van de tunnelverbin ding omgaan, en laat die misbrui ken ten koste van de bevolking. Tijd voor Kamervragen. Hans Poliemans Singel 10, Biervliet Stationsbrug 2 Stationsbrug Wat jammer dat een meerderheid in de raad de Stationsbrug voorals nog open wil houden voor auto's. Ze willen eerst een onderzoek, maar wat willen ze onderzoeken? De brug is onveilig omdat-ie te smal is voor fietsers en auto's. Daar in is afgelopen jaren niks veran derd, hij is echt niet breder gewor den! De aantallen dan? Bij welke getal willen deze partijen dan wel afsluiten of juist niet? Als er meer verkeer-is gekomen dan voorspelt, dan is dat zeker een reden om de brug snel af te sluiten voor auto's. Als er minder verkeer over de brug gaat, dan is dat goed nieuws, het betekent dat bij afsluiten minder auto's de Schroebrug zullen ne men. Maar hoe dan ook blijft de brug te smal om auto's en fietsers in twee richtingen veilig het kanaal over te laten steken. Kortom, extra kosten voor een onderzoek in tijden van bezuinigingen en meten is hier niks meer weten over de veiligheid op de stationsburg. Saskia Szarafinski Hugo de Grootlaan 26, Middelburg Je kunt het bijna niet geloven maar de veiligheid op de Stationsburg wordt voorlopig nog uitgesteld. Da gelijks houdt je je hart vast als je de scholieren over de brug ziet rij den. Maar daar kwam een einde aan volgens de heer Streng. Maar nu puntje bij paaltje komt vindt de heer Nieuwenhuis het niet meer nodig de brug autovrij te ma ken. Éérst een zomer nodeloos tel lingen houden en maar hopen dat er niets gebeurt. Het zal je kind maar wezen die hier iets overkomt. Maar troost u. Meneer Nieuwen huis neemt denk ik de verantwoor delijkheid hiervoor. Hij komt vaker over de brug, maar dat is dan wel met de auto. Een betrouwbaar be stuur houdt zich aan zijn woord! Wij weten als Middelburgers nu wat voor Bestuur er zit! P.A. Floresse Goudend 60, Middelburg Banken Het blijft geweldig gaan met de banken, nu blijkt dat na Grieken land, Ierland en Portugal ook in eens dat het fout dreigt te gaan in Spanje en Italië. Diverse 'goede' banken hebben dringend miljar den nodig. Nu hebben we het al over 5 landen in Europa. Nu zijn we nog maar 50 miljard kwijt aan dat rampenfonds en dat met 16 mil joen inwoners. Nederlanders moe ten inmiddels jaar na jaar de broek riem aanhalen en na ABN/AMRO die we voor een prikje hebben overgenomen als inwoners dat was maar 30 miljard kunnen we ons straks eigenaar noemen van failliet Nederland. We hebben nog 800 miljard in de pensioenpot laten we die ook maar gebruiken voor ons verenigd Europa. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17