Achtbanen gaan weer open reizen EL Nogal wal pretparken worden flink duurder. Voor veel mensen zal dat echter geen belemmering zijn een attractiepark in binnen- of buitenland te bezoeken. Johan Bosveld zet een aantal van de nieuwe attracties in Nederland, België en Duits land op een rij. m reizen@wegener.nl 2 3 IS 024-3650360 IsSSl Zaterdag 2 april 2011 De Efteling gaat op 8 april voor het publiek open en toont dan meteen de magische stad Rave- leijn. Volgens de Efteling is dit een spectaculaire show over vijf kinde ren die uitgroeien tot ruiters te paard. Er is ruim twee jaar ge werkt aan de show, waarvoor het verhaal werd geschreven door Paul van Loon en waarin paarden en echte raven een hoofdrol spelen. De show wordt dagelijks een aan tal keren vertoond in een open luchtarena met plaats voor 1.200 bezoekers. www.efteling.com Walibi World (Biddinghuizen) De nieuwste attractie in Walibi is de Speed of Sound. Deze acht baan, die in het teken van de mu ziek van de band W.A.B staat, wordt woensdagmiddag 6 april ge opend. De rest van het park is die dag nog gesloten. Het park is open van zaterdag 9 april tot en met zon dag 30 oktober. Op enkele doorde weekse dagen in april, mei, sep tember en oktober is het park ge sloten. 1 www.walibi.com Avonturenpark Hellendoorn Avonturenpark Hellendoorn opent op 22 april. Het park heeft Raveleijn is de nieuwe attractie naast dertig attracties en shows in De Efteling. foto CPD even geduld hebben. Want pas vanaf 1 mei komen de X-Men naar Movie Park Germany. Alle X-Men- personages zijn in een nieuw am phitheater te zien in een liveshow met special effects en adembene mende stunts. Een maand later ar riveert Van Helsing's Factory met een bloedstollende vampiershow. www.movieparkgermany.de BELGIË Bobbejaanland (Kasterlee) 'Het Plezantste land', zoals Bobbe jaanland zich noemt, gaat zaterdag 9 april open. Nieuw dit seizoen is de DIZZ. Volgens Bobbejaanland zal iemand die er in heeft gezeten, zijn leven voortaan verdelen in de tifd vóór DIZZ en de tijd erna. Je draait 360 graden in een karretje rond, terwijl je heen en weer wordt geslingerd tussen de bomen op een hoogte van 17 meter met -* een snelheid van 55 kilometer per uur! www.bobbejaanland.be Plopsaland (De Panne) Plopsaland heeft vier parken, maar het grootste ligt nog altijd in het Belgische De Panne. Vanaf zondag 10 april is het park weer open en is iedereen welkom in het nieuwe Majaland, genoemd naar Maja de bij. Majaland biedt elf nieuwe at tracties in een indoorpark en is vooral voor de kleintjes. www.plopsa.be FRANKRIJK Disneyland Parijs Echt een spiksplinternieuwe attrac tie heeft Disneyland Parijs (het he le jaar open) niet, maar het nog kersverse Toy Story Playland mag ook dit seizoen toch wel tot de nieuwigheden worden gerekend. Alle figuren uit de animatiefilm zijn zo groot, dat de bezoeker het gevoel heeft, te krimpen tot het formaat van een stuk speelgoed. www.disneylandparis.nl Pare Astérix (vlakbij Parijs) In Pare Astérix werken ze hard aan ->. een nieuwe attractie voor volgend jaar. Dus nog even geduld. Vanaf vandaag is het park weer open. Er zijn ruim dertig attracties, waaron der een houten achtbaan, die voor al leuk zijn voor jonge en iets oudere kinderen. Allemaal natuur lijk geïnspireerd op het beroemde stripverhaal. www.parcasterix.fr (alleen Frans en Engels) fï-jji Reageren? redactie.reizen@wegener.nl ook verscheidene evenementen. In april, mei en juni staat het pret park in het teken van spellen tij dens Spellendoorn. Ridders, paar den, magie, stunts en zwaardge vechten zijn de ingrediënten van de stuntshow Excalibur. In de herfstvakantie is het griezelen ge blazen tijdens het Halloween-eve- nement Heksendoorn. www.avonturenpark.nl Drievliet (Rijswijk) Nieuw in het gezellige familiepark is de Lol Atol, verschillende attrac ties in de sfeer van een atol, een koraaleiland. In de Kwal kun je over de kop gaan. Verder zijn er spectaculaire 'ritjes' te maken in de Draaikolk en de Nautilus. Drie- vliet is de weekeinden van 9/10 en 16/17 april open en gaat op 22 april alle dagen weer open. www.drievliet.nl Toverland (Sevenum) Toverland viert dit jaar een klein feestje. Het jongste attractiepark van Nederland bestaat tien jaar. Dat wordt gevierd met een opfris beurt van het hele park, maar ook worden de thema's van de verschil lende attracties aangepast. Vanaf juni kunnen de bezoekers in het Land van Toos alle attracties op nieuw beleven. Toverland is in de wintermaanden gedeeltelijk open, maar vanaf vandaag kan iedereen weer van het hele park genieten. www.toverland.nl DUITSLAND Europa-Park (Rust) Over de grens is het in Duitsland vooral Europa-Park dat aan de weg timmert. Het park bij het plaatsje Rust heeft dit jaar een ech te wereldprimeur. Het is het eerste attractiepark ter wereld met een zogeheten looping-restaurant. In het FoodLoop restaurant brengen geen levende mensen de bestellin gen rond, maar zorgen achtbanen met daarin zelfs een dubbele looping daarvoor. Vanaf 9 april kan er worden gegeten. Vanuit de keuken lopen de achtbanen naar de tafeltjes in het restaurant. Europa-Park heeft meer dan hon derd attracties en shows. In het park staan onder meer tien achtba nen, waaronder de hoogste van Eu ropa. www.europapark.de Movie Park Germany (Bottrop) Movie Park Germany viert die jaar het 15-jarig bestaan. Vanaf van daag is iedereen welkom in het Hollywood van het Ruhrgebied. Wie een spectaculaire nieuwe show wil zien, moet echter nog Europa Park heeft de hoogste acht baan van Europa. foto GPD De X-Men zijn te zien in Movie Park Germany, foto Movie Park Germany Wie een dagje Efte ling wil doen, be taalt daar dit sei zoen 3 euro meer voor dan vorig jaar. Dat betekent dat een kaartje zonder kortingen op 32 euro uit- komt. Eén troost heeft de bezoe ker: de buitenlandse attractiepar ken zoals Disneyland Parijs zijn nog veel duurder. Parken zeggen genoodzaakt te zijn de prijzen te verhogen omdat onderhoud en nieuwe investeringen veel geld kos ten. Zo investeerde de Efteling zo'n 30 miljoen euro in de nieuwe attractie Raveleijn. Wie het geld er voor over heeft, kan ook dit jaar weer genieten van spannende, leu ke en soms bloedstollende attrac ties in binnen- en buitenland. De ze maand openen veel parken hun poorten weer voor het nieuwe sei zoen. NEDERLAND Efteling (Kaatsheuvel)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 101