Familie wil io buitei 'Mohammed' zoekt WEEKENDAFSLUITING A58 TUSSEN KNOOPPUNT DE STOK EN WOUW van Anaar Beier Vorige week werden medicijnen van de Nederlandse duiker Anton van Delft in Libië geroofd. Nu is hij dood. zaterdag 2 april 2011 H 'si afgesloten routes ||gg\- omleidingsroute einde omleidingsro.ute VAN VRIJDAG 8 APR. 20.00 UUR TOT MAANDAG 11 APR. 06.00 UUR Rijkswaterstaat voert van vrijdag 8 april 20.00 uur tot maandag 11 april 06.00 uur weg werkzaamheden uit aan de A58. Tussen knooppunt De Stok en oprit 25 Wouwse Plantage is de A58 richting Bergen op Zoom afgesloten. Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers goed geïnformeerd op weg te gaan. Houdt u rekening met lange omleidingsroutes, extra drukte en langere reistijd. AFSLUITINGEN Van vrijdag 8 april 20.00 uur tot en met-maandag 1 I april 06.00 uur: De A58 vanaf knooppunt De Stok tot oprit 25 Wouwse Plantage richting Bergen op Zoom Aansluiting van de A17 vanuit Dordrecht naar de A58 richting Bergen op Zoom Verbindingsweg .A58 vanuit Etten-Leur naar de A58 richting Bergen op Zoom Oprit 25 Wouwse Plantage richting Bergen op Zoom Afrit 19 Roosendaal-West* richting knooppunt Noordhoek [voor verkeer vanuit Bergen op Zoom] OMLEIDINGSROUTES Verkeer op de A58 vanuit Etten-Leur en de A17 vanuit Dordrecht richting Bergen op Zoom (A17 richting Dordrecht], de A59 richting Zierikzee, de A29, N259 en A4. Volg omleidingsroute B. Verkeer op de A29 vanuit Zierikzee richting Bergen op Zoom De A29 richting Steenbergen, N259 en A4. Volg omleidingsroute B. Verkeer op de A29/A59 richting Vlissingen De A59/A29 richting Zierikzee. Via N59/N256 richting Goes. A58 richting Vlissingen. Verkeer op de A58 vanuit Bergen op Zoom richting RoosendaaB-West* De A17 richting Dordrecht, afrit 20 Ind. Borchwerf/oprit 20 Ind. Borchwerf, Al7 richting Roosendaal-West. Zaterdag van 07.00 tot 18.00 uur en zondag van 07.00 tot 19.00 uur. Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. Alternatief vervoer Rijkswaterstaat biedt alternatief vervoer aan in de vorm van een treinkaartje. Hiermee kunt u zaterdag 9 en zondag 10 april voordelig reizen tussen Roosendaal en Bergen op Zoom en vice versa. Het kaartje is voor €.2,50 (retour 2e klas] te koop bij de kaartautomaten op de i NS-stations onder knop Acties/Evenementen'. Bij ongunstige weersomstandigheden kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld. Informatie: www.vanAnaarBeter.nl - Telefoon 0800-8002 (gratis]. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu OVERLEDEN DUiKER De familie van Anton van Delft wil graag dat zijn stof felijk overschot naar Neder land komt, voordat het naar Canada gaat. Daar woont zijn huidige gezin. De familie van de don derdag in Libië overle den duiker Anton van Delft (6i) wil zijn stoffe lijk overschot terug naar Neder land halen, heeft zijn dochter Ber- bel gezegd. „Het streven is hier af scheid van hem te nemen." De man, die uit Leiden komt, over leed vermoedelijk aan een hersen bloeding, mogelijk veroorzaakt door een gebrek aan medicijnen te gen epilepsie. Die medicijnen wa ren hem afgepakt door aanhangers van kolonel Muammar Kaddafi die het bedrijfj waar Van Delft werkte, vorige week overvielen. Van Delft was duiker voor het oliebedrijf Zwaytina Oil Company. Dit be drijf ligt in het kustdorp Zwaytina bij de stad Ajdabiya, waar voortdu rend gevechten zijn tussen het le ger en opstandelingen. Volgens Berbel van Delft was haar vader tij dens de overval van alles beroofd; van laptops, telefoons en geld: „Hij had alleen nog zijn paspoort en een deel van zijn medicijnen." Van Delft en zijn twee Nederland se collega's zaten twee dagen ge vangen. Ze werden niet fysiek mis handeld maar de Kadaffi-aanhan- gers hielden wel doorgeladen wa pens op hen gericht. Na twee da gen wist het drietal te ontkomen en te vluchten naar de stad Ben ghazi die in handen is van de rebel len. Daar overleed Van Delft in een pension. De duiker is met een ambulance overgebracht naar het mortuarium van het ziekenhuis in Benghazi. Sectie moet nu uitwij zen of het inderdaad om een her senbloeding ging. „Hij probeerde het na de overval uit te houden met de beperkte voorraad medicij nen die hij nog had", aldus de NEW YORK - Ook terreurorganisa ties als Al Qaeda gebruiken het in ternet om nieuwe leden te rekrute ren en geld op te halen. Maar de kans is groot dat ze over een paar maanden niet met Mohammed uit Pakistan of Gafar uit Saudi-Ara- bië 'chatten', maar contact hebben met ene sergeant Johnson of ene soldaat Williams. Het Amerikaanse leger ontwikkelt namelijk software om op internet terroristen de voet dwars te kun nen zetten. Met dat computerpro gramma gaan Amerikaanse militai ren zich straks op sociale media voordoen als 'gewone' mensen uit landen als Irak, Afghanistan en Sy rië. Achter één militair kunnen tien of meer van deze nep-identi- teiten schuil gaan. De profielen van deze fictieve Sy- riërs, Irakezen en Afghanen wor den geloofwaardig aangekleed met opleidingen, achtergronden en werkinformatie. Hoe dat allemaal precies in zijn werk gaat, is nu nog strikt geheim. „Wij willen natuur lijk niet dat de vijand dit weet", zegt luitenant-kolonel Michael La- whorn van het Amerikaanse Cent ral Command (Centcom). Deze overheidsinstantie gaat over het Midden-Oosten en Centraal-Azië. Duidelijk is dat die 'vijand' het doelwit is van sergeant Johnson en soldaat Williams en hun colle ga's. Zodra die probeert sympathi santen te rekruteren of fondsen te werven, moeten 'Mohammed' en 'Gafar' die berichten neutraliseren door vreedzame, pro-Amerikaanse reacties te plaatsen. De toekomsti ge undercovermilitairen zullen gaan communiceren in een groot aantal buitenlandse talen, zoals daar zijn het Pashtu, Farsi, Ara bisch en Urdu. Er zal bewust niet worden gecommuniceerd in het Engels, zegt Michael Lawhorn. De militairen zullen dus ook niet te vinden zijn op Facebook of op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 10