anderhalve meter diep O Brand verwoest Coese viskiosk 21 uit Oosterschelde te zien in museum Yerseke Mannenkoor OKK duikt in verleden tijdens jaaruitvoering 'De Piraat' Koffieleut in beroep tegen schorsing weekenddiensten DE RODE 23 PILAREN vrijdag 1 april 2011 m%m mMmmmmmmmmmmmmmmmmmfwzmmmsimmmm stuitte De Wee op een goede dag op een fopkannetje. „Ik had nog maar twee of drie steken gedaan, ik bukte en haalde het kannetje er uit, puntgaaf Mijn vrouw zei: 'Stop maar, dit is het mooiste wat er is'. Het fopkannetje is heel klein en bestaat uit drie kopjes die aan elkaar vastzitten. Als je uit het ene kopje drinkt, drink je de rest ook leeg. We hebben het natuurlijk di rect uitgeprobeerd, met jonge jene ver. Johan van Beuningen van het museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam was er die dag toeval lig ook. Hij was op pad met een paar Tholenaren, die ook aan het graven waren. Hij zei: 'Daar moet je zuinig op wezen'. ok vriend Adrie kwam met aardige vondsten thuis, waarvan er vele in bruikleen zijn bij onder meer het foto's Ronald den Dekker Historisch Museum De Bevelan- den in Goes. Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland houdt zich bezig met de herkomst van de scherven van een lichtbruin kannetje, dat overigens niet in de tentoonstel ling van het Oosterscheldemu- seum is opgenomen. „Ze wisten niet wat het was. Totdat ze in Duitsland gingen informeren, bleek het om een fallus te gaan: een drinkbeker in de vorm van een mannelijk geslachtsdeel. Dat stuk aardewerk'is ook keihard. Ter wijl het meeste dat we vonden van zachtere materie was: de kook- potjes, pispotten en waterkruiken waren van rood of zwart aarde werk. De Wee bewaart goede herinnerin gen aan de tijd die ze op het water doorbrachten. „Het was hard wer ken, we groeven kuilen van wel an derhalve meter diep, maar het was een mooie tijd." Ze waren niet de enigen die op de bodem van de Oosterschelde groeven en er werd heel wat afgelachen. „Die vrouw van Gerritsen, een Tholenaar, die liep met een detector. Als wij dan klaar waren met graven, ging zij over de berg zand. Die vond ges pen van schoenen, munten, speld jes, dat soort dingen. Soms hiel den we die voor de gek. Het was vaak warm en het werk zwaar. Dus dan hielden we pauze met een blikje bier. Staken we voor de gein de lipjes in het zand, en als ze dan kwam ging dat apparaat te keer. Maar ze kon het goed heb ben, de sfeer was goed." Het opgraven gebeurde meestal 's zomers, ,,'s Winters gingen we dan bij Adrie thuis in Kloetinge voor de open haard zitten, om het aardewerk dat we hadden gevon den te restaureren." En toch kwa men ze op een keer in een sneeuw storm terecht. „Dat moet in het na jaar zijn geweest. Je kon je hand voor je ogen niet zien, we moes ten op kompas varen, maar we voeren wel recht de haven bin nen." De vriendschap tussen Izaak en zijn vrouw Jo en Adrie en Riek is nog altijd even hecht. „Ze waren hier zondag nog. En altijd als we el kaar weer zien, hebben we het nog over die tijd." Het aardewerk van Izaak de Wee is vanaf zaterdag 2 april te zien in het Oosterscheldemuseum in Yerseke. door Luc Oggel GOES - Een 'felle brand heeft giste rochtend viskiosk Het Beste Maat je aan de Koepoort in Goes ver woest. De stalen, ovalen winkel is volledig uitgebrand. Er is niemand gewond geraakt. De melding van de brand kwam rond half tien. Eigenaar Adriaan van Moort, die op dat moment zijn kinderen aan het wegbrengen was, denkt dat de vlam in de pan is geslagen. De kiosk stond sinds juni Z007 op de Koepoort. Van Moort, die de zaak met zijn vrouw Ellen lansen en twee medewer kers runt, is op zijn zeventiende begonnen op het Kolveniershof Vanwege de bouw van de parkeer garage moest hij verkassen. „Het is verschrikkelijk", reageerde hij. „Ik Van het interieur is weinig meer over. heb zoiets nog nooit meegemaakt, zo verwoestend." De brandweer moest de achter foto Willem Mieras kant van de stalen constructie openzagen om bij de brandhaard te kunnen komen. GOES - Het Urker Mannenkoor Hal lelujah geeft zaterdag 2 april een concert in de Maria Magdelena- kerk in Goes. Het optreden is on derdeel van een jubileumtour die het koor maakt, omdat ze honderd jaar bestaat. Het concert in Göes begint om 19.30 uur. Kaarten zijn te koop op www.koorconcerten.nl. WEMELDINGE Muziekvereniging OKK uit Wemel- dinge geeft zaterdag 2 april zijn jaar lijkse uitvoering in dorpshuis De Wemel. Omdat de muziekvereni ging dit jaar 125 jaar bestaat, is geko zen voor het thema 'OKK door de jaren heen'. De vereniging blikt te rug op allerlei hoogtepunten uit het verleden. Ook enkele oud-le den zijn van de partij. De avond be gint om 19.30 uur. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle RILLAND Adrie de Schipper uit Rilland vecht zijn royement als lid van toerclub De Trappers uit Krabbendijke aan. Hij laat weten in beroep te zijn ge gaan bij de vereniging. De Schipper werd geschorst, omdat hij tijdens de ritten stopte om koffie te drin ken. Dat druist in tegen het beleid van de club. De Schipper zegt ver der dat de landelijke bond wel wil bemiddelen in het conflict. msmmm m mmm Zaterdag 2 en zondag 3 april 2011 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland zaterdag 2 april: W. J. Duininck, Dorps straat 93a, Krabbendijke, tel. 06-22347209. zondag 3 april: M. Dröge, Van Dussel- dorpSstraat 5, Goes, tel. 06-22347209. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom. (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: W. Ditewig en C. Schalckens Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- le 06-53156391 (24-uur bereikbaar) L. Kluijfhout. Verloskundigen Reimerswaal M. Lindenbergh en A. de Putter, tel. 0113-503842 bgg 06-65071049. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door Mediq Apotheek Goes-Zuid Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg Allévo: tel. 0113- 249111. Stichting Thuiszorg Nederland: tel. 0113- 229003. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454 Dierenartsen Beveland Dierenartsenpraktijk Mosselman, Ver boom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Dierenkliniek Goes en dierenkliniek Yerse ke, praktijken voor gezelschapsdieren: Dierenkliniek Yerseke, Molenlaan 24, Yer seke, 0113-572756, za spreekuur 9.30-10.00 uur; Tholen Dierenarts W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdam- seweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tho len, Regentessestraat 17, spreekuur za 11.30-12.00 uur, tel 0166-662596 Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar). Advertentie DREIGEND TEKORT AAN MAGNESIUM Magnesium is één van de meest belangrijke mineralen in het menselijk lichaam en onmisbaar voor een goede gezondheid. Het is een kritische factor voor veel essentiële biochemische reacties in het lichaam zoals spijsverte ring, botvorming, aanmaken van nieuwe cellen, activeren van B- vitaminen, ontspanning van de spieren en het helpt ook bij het goed functioneren van het hart, de nieren en bijnieren, de hersenen en ons zenuwstelsel. Magnesium is op drie na het meest aanwezige mineraal in het lichaam. Het is aanwezig in botten, tanden, in rode bloedcellen en het activeert veel meer enzym- systemen dan ijzer en zink gezamenlijk doen. Magnesium is noodzakelijk voor de juiste ontspanning en samentrekking van spieren, daarom zeer belangrijk voor het hart zoals bij hartritme storingen en hoge bloeddruk. De eerste symptomen van magnesiumtekort zijn kramp in de kuiten en rusteloze benen, pijn in de voeten of stijve spieren in de nek en migraine klachten. Bron van magnesium zijn kool, bieten groene groenten, fruit, noten en zaden. Men dient dagelijks te zorgen voor voldoende groente en fruit, 200 - 300 gram van beide en voor voldoende beweging, ontspanning en rust voor optimale magnesium opname. Er zijn tal van andere factoren die een rol spelen bij magnesiumtekorten o.a.;te weinig magnesiumhoudende voeding, diarree, ziekten (diabetes), medicijnge bruik (diuretica), overmatig gebruik van alcohol en suiker. Behalve arme voeding veroorzaakt ons huidige drukke leefpatroon en veel sporten ook een tekort aan magnesium, zeker bij stress gebruikt het hart extra magnesium vandaar dat het ook wel een emotie mineraal wordt genoemd. Voor de topsport is magnesium onmisbaar voor betere prestaties en voor een voorspoe dig herstel. De magnesium van de Rode Pilaren heeft een NZVT logo van de sportbond NOC NSF gekregen vanwege zuiverheid en werkzaamheid, uitzonder lijk goed geschikt voor alle sporters. Voor meer informatie zie www.derodepilaren.nl tekst: Peter Gruys, Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Middelburg-Goes-Vlissingen-Bergen op Zoom www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47