Coalitie houdt druk op Kaddafi hoog 81 buitenland Voordelig rijden in een échte BURGEROORLOG IN LIBIË Troepen Kaddafi heroveren Bin Jawad Drie doodvonnissen wegens spionage Iran Eis: levenslang voor generaal Joegoslavië Arrestatiegolf op Jordaanoever Kinderen sterven aan mazelen in Congo Identiteit gezocht van 115 lichaamsresten Minder bezoekers bij zaligverklaring GEEN BPM GEEN WEGENBELASTING 14% BIJTELLING Opel Agila vanaf 8.995,-. woensdag 30 maart 2011 ^SOT8SfTO8SI85ii88S85S88B8roWW^ra*® KOEWEIT Drie mensen zijn gisteren in Koe weit ter dood veroordeeld wegens spionage voor I an, aldus de nieuwszender al-Arabiya. Het is de media in Koeweit verboden ver slag te doen van de i aak, die heeft geleid tot spanningen tussen Koe weit en Iran. De drie verzamelden informatie over militaire activitei ten van Koeweit en de VS. DEN HAAG Aanklagers van het Joegoslavië-Tri- bunaal hebben gisteren levenslang geëist tegen de voormalige legerlei der in het toenmalige Joegoslavië, generaal Momcilo Perisic. Hij wordt medeverantwoordelijk ge houden voor de belegering en be schieting van Sarajevo, het bombar dement van Zagreb en de massa slachtingen rond Srebrenica. NABLUS De Israëlische bezettingsmacht op de Westelijke Jordaanoever heeft in de nacht van maandag op dins dag tientallen Palestijnen opgepakt bij een razzia in het dorp Awarta. De militairen voerden bij hun af tocht bij zonsopgang veertig bewo ners weg. Geen enkele inwoner van het dorp is tot dusverre ergens van beschuldigd. KINSHASA Ruim honderd kinderen in Congo zijn overleden aan de mazelen. Dat meldt Artsen zonder Grenzen (AzG). In vijf provincies zijn in to taal 2i duizend gevallen geteld. AzG verrichtte intussen anderhalf miljoen vaccinaties maar dat is nog niet afdoende. Zonder hulp van buitenaf kan de Organisatie het niet aan. BRUSSEL De afdeling vermiste personen van de Belgische politie heeft de afgelo pen vijftien jaar 115 lichaamsresten aangetroffen die nooit zijn geïden tificeerd. Soms gaat het om een bijna com pleet lichaam, andere keren om een klein deel. De lichaamsdelen zullen na het nemen van DNA-monsters worden begraven. VATICAANSTAD De organisatie van de zaligverkla ring van paus Johannes Paulus II verwacht dat circa 300.000 pel grims het evenement in Vaticaan stad zullen bijwonen. Eerder gin gen de organisatoren nog uit van twee tot 2,5 miljoen belangstellen den. De zaligverklaring van de in 2005 overleden paus heeft plaats op zondag 1 mei. Naast luchtaanvallen ook poli tieke en diplomatieke druk om Kaddafi te isoleren. Opstandelingen verliezen ter rein door ontbreken comman dostructuur. Frankrijk bereid rebellen te steunen met wapens. LONDEN - De internationale coali tie die Libische burgers beschermt houdt de druk op de Libische lei der Muammar Kaddafi hoog. De landen besloten gisteren op een in ternationale top over de toekomst van Libië, om door te gaan met luchtaanvallen totdat de doelen uit de VN-resolutie zijn bereikt. De Britse premier David Cameron zei dat de luchtaanvallen effect hebben. Maar hij liet ook weten dat Kaddafi-getrouwen nog altijd 'moorddadige aanvallen' uitvoeren op mensen in Misurata. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Hillary Clinton zei dat de aanvallen doorgaan tot dat Kaddafi stopt geweld te gebrui ken tegen de burgerbevolking en zijn militairen terugtrekt uit de ste den. „Wij allen moeten doorgaan de druk te vergroten en het isole ment van het regime van Kaddafi te versterken", sprak Clinton. Ze zei dat dit niet alleen met militai re, maar ook met politieke en di plomatieke middelen moet gebeu ren. Met dat doel wordt een con tactgroep'opgezet die de politieke inspanningen inzake Libië gaat coördineren. In Libië golft de strijd intussen op en neer. De troepen van Kaddafi hebben gisteren de opmars van de rebellen tot staan gebracht. Ze her overden de stad Bin Jawad, onge veer 150 kilometer ten oosten van Sirte, de geboorteplaats van Kadd afi. Ook in Ras Lanuf, een plaats nog verder naar het oosten, klon ken explosies. In Misurata, in het westen van Libië, hadden de rebel len het ook zwaar te verduren door hernieuwde aanvallen van Kaddafi's troepen. Minstens acht burgers zouden om het leven zijn gekomen. Een Amerikaans ge vechtsvliegtuig schakelde een vaar tuig van de Libische kustwacht uit toen dat koopvaardijschepen in de haven van Misurata bestookte. De militaire tegenvallers voor de rebellen komen een dag nadat een Amerikaanse viceadmiraal had ge zegd dat hun opmars broos is en dat de oppositie niet robuust ge noeg is. De rebellen zijn volgens hem erg ongeorganiseerd. Het ont breekt aan een centraal comman do dat de troepen aanstuurt. Frankrijk, dat eerder militair het voortouw nam, stuurt als eerste land een ambassadeur naar het Li bische opstandelingenbolwerk Benghazi. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Alain Juppé zei gisteren ook dat zijn land be reid is met bondgenoten te praten om de rebellen die tegen Kaddafi vechten te steunen met wapenleve ranties. Juppé gaf toe dat de VN-re- soluties die legitimeren dat de in ternationale gemeenschap opkomt voor de Libische burgers, niet voor ziet in de levering van wapens. De VN-vluchtelingenorganisatie Unhcr noemde de situatie op Lam- pedusa 'absoluut onverdraaglijk'. Het Italiaanse eilandje is de afgelo pen maanden overspoeld door vluchtelingen. „De migranten zijn in de steek gelaten, Slapen dagen lang buiten", aldus een zegsvrouw. „Hun waardigheid is geschonden en velen verstoppen zich vandaag de dag als ze een camera zien om dat ze zich schamen." söe" gggggg Ü'SVPZï"; Met zijn trendy ontwerp steelt de Opel Agila overal de show. De nieuwste uitvoering is bijzonder zuinig in brandstofverbruik, maar biedt tegelijkertijd comfortabel plaats aan vijf personen én hun bagage. Bovendien profiteer je van een gemakkelijke instap en een hoge zitpositïe. De afwerking is standaard van een zeer hoog niveau en is te vergelijken mèt auto's uit een hogere prijsklasse. Met de Opel Agila rijd je met veel plezier heel voordelig. www.opel.nl Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; C02 gr/km 259 - 94. Er is oi een Opel Agüo vanof 8.995,- (ind. 8TW.er> BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage). Fiscaal voordeel alleen van toepassing op nieuw tè bestellen Agile's en gebaseerd op de huidige wetgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8