.NU Foto's Even snel douchen is er niet meer bij in de badkamer van nu. We willen een kuur oord in huis. Hoe die welness-oase er uit moet zien, leer je door goed te plannen en speciaalzaken te bezoeken, bij voor keur een waar je kunt proefbadderen. Trends Foto's Meer weten? 30 MAART 2011 Links: Floatbad Nahho, voor heerlijk gewichtsloos drijven. Onder: Stoomcabine St. Trop van Duravit, ontworpen door Philippe Starck. door Suzanne Dijkstra Wellness is tegen woordig het sleutelwoord in de sanitair- branche. Sinds de opkomst van de regendouches maken we de badkamer steeds luxer. Met stoomcabine, toiletbril met bidetfunctie, een overdadig XL-bubbelbad met jetstream en een douche met ingebouwde zon nebank en infrarood kan de beauty farm wel opdoeken. Wie ook een luxe badkamer wil, kan het best eerst een verlanglijstje maken met wensen voor de badka mer. Bezoek daarna een aantal sani- tairspeciaalzaken en laat eventueel door een vakman een ontwerp ma ken met een logische indeling. Be paal vooraf ook een budget, want wie eenmaal verslingerd raakt aan luxe in de badkamer ziet snel de bo dem van de portemonnee. Denk ook aan de toekomst (bijvoorbeeld kleurstelling van de tegels, maar ook een eventuele wens tot gezins uitbreiding), want een badkamer gaat al snel een jaar of tien, vijftien mee. Handig is dat sommige sani- tairzaken de mogelijkheid bieden de producten eerst te testen. Neem bijvoorbeeld een proefdouche of badder bij de leverancier van luxe sanitairproducten. Dat kan op af spraak bij onder meer Cleopatra in Westknollendam (Zaanstad) en de showroom van Duravit in Den Bosch. Inspiratie nodig voor je eigen wel ness-oase? Wij zetten een paar uit gangspunten op een rij. Douche De douche wordt steeds groter en geavanceerder. Een beetje badka mer heeft een inloopdouche, een grote douchekop en/of een Stort- of regendouche aan het plafond. Wie een stapje hoger wil, breidt de douche-installatie uit met stralen aan de zijkanten en hydromassage. Een andere optie is om een hoofd douche met ingebouwde verlich ting te kopen. Grohe heeft bijvoor beeld de Rainshower en Hansgrohe de Raindance AIR. Er zijn ook royale douchebakken waarin je comfortabel samen kunt douchen, zoals inbouwdouchebak Chezza van Sealskin. Wie juist wei nig ruimte in de badkamer heeft, zal blij zijn met de gloednieuwe Open Space van Duravit. Klap na gebruik de wanden van de douche cel naar binnen, zodat een ruimte lijk effect ontstaat. Sommige andere douches-zijn ware computers. Op een speciaal paneel kan de gebruiker individuele douchewensen instellen als water temperatuur en muziek. Onder meer de Rainbrain van Hansgrohe biedt deze mogelijkheid. Hij ont houdt bovendien voorkeuren, zo dat de gebruiker een volgende keer niets opnieuw hoeft in te stellen. Bad Badderen is een ultieme vorm van ontspanning. Het ligbad van tegen woordig is voorzien van allerlei nieuwe snufjes, zoals ledverlichting en aansluiting voor muziekspelers. Floatbad Nahho van Duravit kan tot de rand worden gevuld, zodat het heerlijk gewichtsloos drijven is in de badkuip. Een waterinloop voorkomt overstromingen in de badkamer. Ook pure verwennerij is een bad kuip met whirlpoolfuncties. Een spasysteem blaast warme lucht in het bad via de bodem, het hydrosys- teem spuit waterstralen via jets in het bad. Er is ook een combinatie van beide systemen mogelijk. Ligbaden zijn verkrijgbaar in diver se vormen en afmetingen. Bijvoor beeld één die geschikt is om samen in te liggen of een ovaal bad om vrij in de ruimte te zetten. De huidi ge baden worden gemaakt van ma terialen als plaatstaal en acryl. Staal is solide en goed te recyclen, terwijl acryl beter warmte vasthoudt. Tip: baden kost meer water dan - Kleine wastafels en badkamer- meubels met designlook die doen denken aan de meubels in de zitkamer, zijn populair. Bij voorbeeld het eikenhouten meu bel Esplanade van Duravit. - Het doucheputje is uit. Kies voor de easydrain. - Een open badkamer in de slaapkamer is trendy, maar niet praktisch. In de slaapkamer is het koel, terwijl het in de bad kamer warm moet zijn. Boven dien is al dat vocht niet handig in de omgeving van een matras. - Wastafels zijn minder diep dan vroeger, omdat ze alleen wor den gebruikt voor opfrissen en tandenpoetsen. douchen. Hoe kleiner het bad, hoe minder water en energie nodig is. Isoleer het bad, zodat het water lan ger warm blijft. Toilet Hoewel het in veel culturen uit het oogpunt van hygiëne de normaal ste zaak van de wereld is om na toi- letgebruik met water te reinigen, worden wij er nog een beetje giebe- lig van: de wc met ingebouwde bi- detflmctie. Joch bieden steeds meer merken er een aan. Zoals Du ravit met zijn SensoWash, ontwor pen door Philippe Starck. Deze wc-bril heeft een ingebouwde wa- terstraalfunctie, zittingverwarming, een luchtföhn en afstandsbedie ning. Of kies voor de Aqua Clean van Geberit. Deze bril past ook op elk toilet. Een compleet toiletsysteem kopen, kan natuurlijk ook. Verbouwen is daarvoor niet nodig, wel moeten een water- en een elektridteitsaan- sluiting aanwezig zijn. Luxe Maak het wellnessgevoel af met extra snufjes. Bijvoorbeeld een stoomdouche. Stoom zorgt voor een diepe reiniging en een betere doorbloeding. Bovendien is stomen ontspannend. Door het groeiende assortiment van complete cabines en losse elementen kan in bijna el ke badkamer wordên gestoomd. Kies bijvoorbeeld voor de St. Trop van Duravit of de BodySoul van Artweger. Nog meer luxe? Breid de douche uit met een infraroodfunctie of zon nebank. De Sunshower Combi van Sunshower kan in de bestaande douche worden geïnstalleerd. Door het heldere licht wordt het gevoel van een zonnige stranddag opgeroe pen. Bovendien kunnen blessures worden voorkomen dankzij de warmte van de infraroodstralen. Boven: Grohe heeft de Rainshower in het assortiment. Rechts: De Aqua Clean van Geberit met ingebouwde bidetfunctie. www.duravit.nl www.hansgrohe.nl www.grohe.nl www.geberit.nl www.cleopatra.nl www.sealskin.nl www.artweger.at www.sunshower.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75