en poldermensen Stationsbrug Middelburg niet autovrij zeeland 121 Cultureel ontbijt over voortbestaan Diekhuus Buikspreker treedt op in kinderdienst RAADSBESLUIT Verkeerstellingen nodig Dansavond in Ouwerkerk Workshop Zang ^en lichte muziek Muziekschool woensdag 30 maart 2011 bezig. Voor 25 gulden vergoeding 1 per jaar", lacht Nico. „En toen de Tweede Kamer moest beslissen of de Oosterscheldekering dicht of open werd, was het iedere nacht k dijkwacht. Om te laten zien dat f het nodig was", herinnert Cora zich. Yerseker vissers die op een avond in de kroeg de inval kregen voor een bootrace naar Katseveer, hadden bij Van der Wolf tien jaar lang een feestelijke eindmeet van de 'Pollepelrace' - naar de koperen pollepel die hij ter plekke tot prijs verhief. Van der Wolf promootte als één van de eersten op die zo Zeeuwse stek het streekeigen eten. Kreeft, mosselen en - minder ge slaagd - zeesla, 'neustong' die zich had klemgezwomen in palingfüi- ken in de Zandkreek en en ook de coquilles die een Arnemuidse vis ser eens aandroeg met de vraag; 'Kun je wat met die Shell-schel- pen'. Ze keken gisteren met droge ogen naar de sloop van oud-Katse- veer. „Het is wel zonde van die pla vuizen. Die heeft Bram nog ge legd. Dat was zo'n beetje de eerste Zeeuwse hippie..." door Theo Giele Katseveer. Naast hen Pij Zandee, de Van der Weels en sloopassistenten Hans Mosselman en Piet Vreeke foto Ronald den Dekker middelburg - Dagelijks fietsen heel wat van zijn 425 leerlingen over de Stationsbrug. Locatiedirec teur Geen van Dijk van het Cal- vijn College aan de Kruitmolen- laan in Middelburg schrok toen hij vernam dat de brug mogelijk toch niet autovrij zou worden. Maandagavond besloot een meer derheid van Middelburgse gemeen teraad dat de komende maanden verkeerstellingen moeten worden verricht en dat dan na de zomer een besluit wordt genomen over het autovrij maken. Schooldirecteur Van Dijk-weet dat het met name in de ochtend fiet sers en auto's zich verdringen op de brug. „Wij hebben altijd onze hoop ge vestigd op opening van de N57 en daarmee het autovrij maken van de brug. Dan zou het veiliger wor den. Ik zou het heel jammer vin den als de gemeenteraad hierop te rug zou komen." PvdA-fractievoorzitter Peter de Doelder zegt dat het uitstel van het autovrijmaken 'niet goed is voor de sfeer' in de coalitie. De PvdA werkt met LPM, CDA en WD samen in het college van B ouwerkerk - Traditiegetrouw wordt 2 april, de eerste zaterdag van de maand weer een dans avond gegeven in het dorpshuis van Ouwerkerk. De dansliefheb bers worden onthaald op het vaste repertoire van foxtrot, Engelse wals, Weense wals, cha cha cha, rumba, slowfox, jive en tango. Ook is er ruimte voor verzoekjes. De avond begint om 20.30 uur. middelharnis - De Muziekschool Goeree-Overflakkee houdt zater dag 2 april een workshop zang en lichte muziek in het Diekhuus in Middelharnis. Deze workshop wordt gegeven door docent Caspar de longe uit Rotterdam. De training is bedoeld voor mensen die zich bezig hou den met genres als musical, pop, jazz, latin en dergelijke. De workshop begint om 14.00 uur n zal ongeveer drie uur duren, et is de bedoeling dat elke deelne mer iets instudeert dat tijdens de orkshop behandeld kan worden. ;fo: www.cultuurpleingo.nl. of muziekschoolgo.nl. GREVELINCEN 40 JAAR Kijk op www.pzc.nl/grevelingen voor alle afleveringen uit de serie over veertig jaar Grevelingenmeer. MEEST GELEZEN 1. Stadsdistributie aarzelend van start 2. Zeilvereniging De Maas moet weg 3. Inbrekers slaan slag in Zierikzee TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zie voor meer regionieuws: www.pzc.nl/schouwen-duiveland middelharnis - De vrees voor slui ting van cultureel centrum Het Diekhuus door de gemeente Mid delharnis houdt de gemoederen danig bezig. De betrokken organi satie Stichting Podium wijdt er za terdag 2 april een extra cultureel ontbijt in het Diekhuus zelf aan. Aan de deelnemers wordt ge vraagd hun kijk op de plannen te geven. Centraal in de discussie staan recente uitspraken van wet- houer Van Doorn van Middelhar nis. Volgens hem is de hele discus sie over sluiting van Het Diekhuus niet meer dan 'emotie en koudwa tervrees'. Daartegenover staat de uitspraak van directeur Anne Ver- hey van het cultureel centrum: „1+1 =3, synergie'. Het Diekhuus herbergt sinds 1954 tal van creatieve, sociale, culturele en educatieve activiteiten. Het pand biedt onderdak aan een film huis en een theaterzaal. Verder bood het Diekhuusplein een po dium aan diverse openluchtvoor stellingen. Presentator Hans Lammers van het cultureel ontbijt gaat op zoek naar overwegingen, drijfveren en argumenten. Het ontbijt begint om 09.00 uur en deelnemen kost 5 euro. Reserve ringen via tel.nr. 0187-482400 of podium@hetdiekhuus.nl. en W. In het coalitieakkoord is af gesproken dat de brug autovrij zou worden na openstelling van de N57. „Het zal niet direct consequenties hebben maar dit kwam wel als golfje maagzuur." De PvdA gaat vrijdagmiddag actie voeren bij de brug. Het besluit van de raad heeft ook Henk Rhebergen van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland verwonderd. „Er ligt nu een kans om een goede fietsverbin- ding te maken", aldus Rhebergen. Hij vraagt zich af waarom komt de raad op het voornemen om de brug autovrij te maken is terugge komen. Wethouder Frank Streng betreurt 'vanuit het oogpunt van vastgesteld beleid' het autovrij ma ken van de brug langer gaat duren, maar zal het besluit van de raad wel uitvoeren. „Daar is nu eenmaal een meerder heid voor. Of de metingen breng en we de indieners van de motie hopen is de vraag." De motie werd ingediend door zijn WD-partijgenoot Benno Nieuwenhuis. Streng wijst erop dat de autovrije Stationsbrug een schakel is in het autoluw maken van de kaaien en de rest van de binnenstad. nieuwerkerk - De Protestantse Ge meente Nieuwerkerk ontvangt zondag 3 april een speciale gast in de kinderdienst. Het betreft de christelijke artiest Matthijs Vlaardingerbroek, die sa men met zijn buikspreekpop Hen- kie tijdens de dienst zal optreden. Vlaardingerbroek heeft in 1990 en 1991 een tweejarige opleiding tot christelijke kinderwerker in Enge land gevolgd. Sindsdien verzorgt hij kinderoptre dens door het hele land. „Ik wil sa men met, mijn buikspreekpop, mijn verfkwasten en goocheltrucs kinderen meenemen op een ont dekkingsreis in het verhaal van God. Om samen te ontdekken wie God is en welke goede dingen hij aan ons wil geven. Daar geniet ik enorm van", vertelt Vlaardinger broek. De buikspreker treedt bij voorkeur op in kerken, vakantiebijbelclubs, gezinsdiensten en startzondagen. Het thema van de bijzondere kin derdienst is 'Ondersteboven'. Niet alleen kinderen zijn welkom, maar ook vaders, moeders, groot ouders, vriendjes en vriendinne tjes. Na afloop van de dienst is er gelegenheid koffie te drinken met de buikspreker en de pop Henkie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51