Zeeland PZC I Leerlingenvervoer onder de loep Vlemmix SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 TOEWIJZING Verschuiving van aangepast naar openbaar vervoer kan forse besparing bieden Hart van Malta krij'gt allure Jonge Flakkeeënaren betrapt bij autodiefstal Hollestelle in Goes blijft Koninklijk almanak Kersvers streekkoor Ruach aan vooravond van eerste optreden Woensdag 30 maart 2011 Katseveer uitgeluid met een goed glas witte Cöte du Rhöne Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil bekijken of het mogelijk is meer kinderen met het openbaar vervoer en minder met aangepast vervoer van huis naar school te vervoeren. Dat zou een besparing van tussen de 900 en 1500 euro per leerling per schooljaar op kunnen leveren. Aanscherping van de toewijzing is mogelijk dankzij de centralisatie van het leerlingenvervoer. De cen tralisatie houdt in dat de gemeen ten Goes, Noord-Beveland, Kapel- Ie en Schouwen-Duiveland gaan samenwerken in één loket voor het leerlingenvervoer. Ritten kun nen dan beter gecombineerd wor den en de bereikbaarheid gaat er op vooruit. Om de kwaliteit op te kunnen krikken zal, stelt het dagelijks ge meentebestuur, allereerst geïnves teerd moeten worden. Voor dit jaar verwacht de gemeente daar om een - zij het geringe - kos tenstijging, maar daar staat tegen over dat in 2012 over alle deelne mende gemeenten gerekend bijna 40.000 euro per jaar bespaard wordt. Voor de gemeente Schou wen-Duiveland gaat het om zo'n 8800 euro per jaar die bespaard worden op personele kosten. Kritisch kijken naar de toewijzing van de wijze van vervoer kan in verhouding veel meer opleveren. Vanuit het verleden is de gewoon te ontstaan om leerlingen met aan gepast vervoer - doorgaans in de vorm van een taxibusje - van en naar school te vervoeren. Tot nu toe wordt daarbij volgens de gemeente Schouwen-Duive land te weinig gekeken naar de 'reiscapaciteiten' van de leerling. De verordening leerlingenvervoer van de gemeente Schouwen-Dui veland schrijft voor dat wanneer een leerling - eventueel met bege leiding - met het regulier open baar vervoer kan reizen dat ook als zodanig bekostigd dient te wor den. En dat scheelt - vrij vertaald - een slok op een borrel. De gemid delde taxiritprijs per leerling per schooljaar is 2000 euro. De gemid delde prijs voor een jaarabonne ment op het openbaar vervoer is 500 euro. Als het gaat om een leer ling jonger dan 9 jaar dan komen er abonnementskosten voor de be geleider bij van naar schatting 600 euro. De verwachte besparing komt daarom uit op een bedrag van tussen de 900 en 1500 euro per leerling per schooljaar. v8m8§s§BEBsmBwmw&mmsffl8mam&&^8&£ - - AA- - - t V - ZIERIKZEE - De financiële afwikkeling loopt nog, het werk is bezig. Ondertussen krijgt de wijk Malta echter steeds meer allure. Het pro ject Maltaplein voorziet in een nieuw 'hart' voor de Zierikzeese woonwijk, waarvan de eerste huizen in 1957 verrezen. Dat wijkhart moet ontmoeting tussen bewoners mogelijk maken en plaats bieden voor activiteiten. Te gelijkertijd draagt de fysieke inrichting aan een grotere verkeersveiligheid bij. In het pro ject wordt samengewerkt door gemeente, Zeeuwland, Welzijnshuis en Eilandzorg. De aanleg van het Maltaplein gaat 580.000 euro kosten, ruim vier ton komt uit subsidies. Het vervangen van de riolering kost de gemeente 170.000 euro. foto Dirk-Jan Cjeltema /7\ AutoTeam www.autoteam.nl Gemiddeld brandstofverbruik en CO.- uitstoot: li ter/100 km: 11.0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28.6; CO, gr/km 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jon.t/m31 mrt. 2011 Let op I Geld lenen kost geld SCHARENDIJKE Twee mannen uit Flakkee zijn op heterdaad betrapt toen ze probeer den om een personenauto te stelen uit een schuur aan de Kuijerdamse- weg in Scharendijke. Het duo, be staand uit een twintigjarige man uit Melissant en een leeftijdsge noot uit Dirksland, ondernamen de diefstalpoging maandagavond rond 21.50. De eigenaar heeft aangif te gedaan. De deuren van de schuur zijn opengebroken, het tota le schadebedrag is onbekend. De mannen zijn aangehouden. GOES De Koninklijke Hollestelle Groep in Goes mag het predikaat Konink lijk blijven voeren. De bestendi ging werd gisteren uitgereikt door burgemeester René Verhulst. Hollestelle, een cluster van techni sche bedrijven, voert het predikaat al sinds 1975. Het wordt niet voor eeuwig afgegeven, maar eens in de zoveel jaar vindt een toetsing plaats, waarbij dezelfde stappen worden doorlopen als bij een aan vraag. Hollestelle heeft de toetsing met glans doorstaan. Tip? redactie@pzc.nl Een medewerker van dat Goese kan toor kon zijn ergernis nauwelijks on derdrukken toen hij las dat Braban der Johan Vlemmix alweer een nieuw spookhuis op het oog heeft in Zeeuws-Vlaanderen. 'Houdt die man dan nooit eens op?' De entertainer is al jarenlang niet uit de publiciteit weg te slaan. Hij deed tientallen keren mee aan 'Te land, ter zee en in de lucht', staat te boek als koningshuisfanaat, maakte muziek en deed zelfs mee aan de Tweede Kamerverkiezingen met zijn Partij van de Toekomst. Hij pleitte toen voor een minister van Feest. De entertainer lijkt zich nu te willen vestigen in Zeeuws-Vlaanderen. Het spookhuis in Sas van Gent ging aan zijn neus voorbij, maar nu zet hij zijn zinnen op een voormalig inter naat en nonnenklooster in Sluis. „Ik word een beetje moe van die man", stelde de Goesenaar. „Maar er is ook goed nieuws. Ik las dat hij stopt met zingen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47