241 sport Arrogantie wordt het Topvoetbal en nonchalance dicht bij Ajax' ledenraad wellicht 180 graden gedraaid NEDERLAND-HONGARIJE 5-3 Het Nederlands elftal wint weliswaar de zesde EK-kwalifi- catiewedstrijd op rij, maar de ploeg van Bert van Marwijk is tegen Hongarije onnodig slordig in de verdediging. Sri Lanka in finale WK cricket Toivonen vier oefenduels aan de kant Roda JC krijgt heel ander gezicht woensdag 30 maart 2011 Dirk Kuijt zet Nederland met een fraaie treffer op 4-3. door Jop van Kempen en Dick Sintenie AMSTERDAM - De ledenraad van Ajax buigt zith vanavond over de controverse tussen de directie en de groep-Cruijff. Een maand gele den kreeg voorzitter Uri Coronel nog de steun van het 24-koppige cluborgaan. De geheime stemming eindigde in 21-3. De kans bestaat dat de ledenraad ook vanavond stemt over het be stuur. De bijeenkomst is echter in de eerste plaats georganiseerd om dat de ledenraad inzicht wil in de plannen van het technische plat form van Johan Cruijff Tijdens de besloten bijeenkomst zullen Cruijffs medestanders Dennis Bergkamp en Wim Jonk de leden raad hun kant van het verhaal ver tellen. Donderdag botste de groep- Cruijff met de Ajax-directie. Ook algemeen directeur Rik van den Boog is vanavond aanwezig, net als voorzitter Uri Coronel. Er wordt verwacht dat Cruijff de ver gadering niet bijwoont. Mocht de ledenraad stemmen over het be stuur, dan wordt óók gekozen voor of tegen een grote personele wijziging in de technische staf. Danny Blind (assistent-trainer), Jan Olde Riekerink (hoofd jeugd opleiding), David Endt (teamma- COLOMBO Het cricketelftal van Sri Lanka heeft als eerste de eindstrijd be reikt van het wereldkampioen schap. De ploeg versloeg voor ei gen publiek Nieuw-Zeeland met vijf wickets. De Nieuw-Zeelanders begonnen met batten en kwamen, mede dankzij de 57 van Scott Styris, in 48.5 overs uit op 217 runs. De Sri Lankanen overtroffen dat totaal met nog dertien ballen te gaan:. 220/5. De grote mannen waren Til- lakaratne Dilshan met 73 en cap tain Kumar Sangakkara (54). De andere halve finale gaat tussen de aartsrivalen India en Pakistan. mmmmMgssxwamBttmmammRSBBSBsna ZEIST - PSV kan in de slotfase van de competitie gewoon beschikken over Ola Toivonen. De spits van PSV accepteert een schikkingsvoor stel van de aanklager betaald voet bal van de KNVB en is daardoor de komende vier oefenduels ge schorst. Toivonen kreeg de straf voor zijn rode kaart in het oefenduel met RKC Waalwijk. „Schorsingen die opgelopen zijn tijdens oefenwed strijden, gelden in de regel alleen voor vriendschappelijke duels", al dus een woordvoerster van de KN VB. De aanvaller mist zaterdag nog wel de topper tegen FC TVente. Toivo nen zit dan zijn vierde en laatste duel schorsing uit voor de elle boogstoot die hij uitdeelde aan Jan Vertonghen in het thuisduel met Ajax. nager eerste elftal), Gery Vink (trai ner Jong Ajax), Robin Pronk (trai ner Bi), Edmond Claus (trainer B2), Casimir Westerveld (trainer Dl), Heini Otto (trainer D2) ko men dan op straat te staan, of krij gen een mindere functie. De direc tie wil de door Cruijff voorgestel de wijzigingen niet doorvoeren. Nog maar een maand geleden sprak de ledenraad zijn vertrou wen uit in Coronel. De voorzitter wilde peilen of zijn beleid' nog breed werd gedragen. Coronel steunt de door hem aangestelde Van den Boog, maar de algemeen directeur heeft stevige uitglijders gemaakt. Coronel overleefde de stemming van een maand geleden met over weldigende meerderheid: 21-3. De uitslag is opzienbarend omdat de zeven oud-voetballers die Johan Cruijff naar voren had geschoven tijdens de algemene ledenvergade ring van 14 december al zitting hadden in ledenraad. Oud-voetballers hebben zich vóór de botsing tussen de directie en de groep-Cruijff dus uitgesproken voor Coronel, die op zijn beurt de directie steunt. Maar na de keihar de confrontatie tussen Cruijff en de directie, afgelopen donderdag, kunnen de verhoudingen van avond compleet anders liggen. msssemm^s^mmmmsssssmssssamssmsm KERKRADE Roda JC krijgt een gedaanteverwis seling. Tal van spelers vertrekken bij de club uit Kerkrade. Het con tract van Eric Addo wordt niet ver lengd. Dat geldt ook voor de verbin tenis van Vincent Lachambre. Daarnaast wordt de optie in het contract van Rihairo Meulens niet gelicht. Pa-Modou Kah, Boldizsar Bodor en Anouar Hadouir kijken na dit seizoen naar een andere club uit Verder keert Stein Huyse- gems terug naar België. In Kerkrade is geen paniek uitge broken. De nieuwe ploeg is al voor 99 procent rond vertelt tehnisch di recteur Martin van Geel. door Leon ten Voorde AMSTERDAM - Oranje had gistera vond weer eens een oude bekende op bezoek: het spook van de non chalance. Dat superieure dat neigt naar arrogantie zit er nou eenmaal ingebakken, al decennia lang. Bert van Marwijk voelde zich na het bal van Boedapest toch wat on gemakkelijk. Leuk en aardig alle maal al die complimenten en die vergelijkingen met Barcelona, maar sloegen we met z'n allen niet een beetje door? De bondscoach probeerde een dag voor de wedstrijd nog even op de rem te trappen. Maar bedwelmd door de euforie van de 4-0-zege van vrijdag waren er maar weinig mensen die die woorden serieus oppikten. Ook zijn spelers niet. Die voelden zich ongenaakbaar, zweefden ergens rond en durfden zelfs de vergelijking met Barcelona ook wel aan. Niet eerder was de Arena ook zo druk bezet als dit keer voor het duel tegen de Honga ren. Na de betovering van Boeda pest wilden de fans de tweede par ty in een paar dagen tijd maar wat graag meemaken. Het lentegevoel kriebelde, het ging weer over voetbal bij Oranje. Over tikkie-takkie en de saus van Bar^a, die de buitenwacht maar wat gre tig over het elftal had gegoten. En de spelers? Die lieten het zich lek ker smaken. Maar zoals zo vaak in de geschiede nis van het Nederlands elftal bleek de scheidslijn tussen zelfvertrou wen en een misplaatst superiori teitsgevoel weer akelig dun. Oranje heeft het al zo vaak meegemaakt dat de voornaamste oppositie in de geest van de spelers zit. „Ik zie mijn ploeg graag licht arrogant, po sitie en dominant voetballen", zei Van Marwijk een dag voor de .wed strijd. Maar wat als die lichte arro gantie overgaat in echte arrogan tie? Dan komt zelfs een klasserijk elftal als Oranje in de problemen tegen de Europese middenmoter Hongarije, zo bleek gisteravond. Zie ze tikken in het begin. Een hak je hier, een tikje daar. Oranje waant zich net als vrijdag in Boeda pest in een speeltuin. Het duel is al 92 seconden oud als de eerste Hongaar een bal aanraakt. Circus Oranje dolt, voelt zich goed en verheven en na de rappe 1-0 van Robin van Persie kan het gro te genieten beginnen. Maar dan zie je opeens dat Wesley Sneijder het niet meer zo nodig vindt om terug te verdedigen, ren nen is wandelen geworden. Je ziet het wel vaker bij ploegen die veel beter zijn. Die vinden net iets te rap de automatische piloot, verlie zen de concentratie en raken ver volgens de greep op de wedstrijd kwijt. En draai het dan nog maar eens om. In Boedapest sloop die nonchalan ce er na een periode van extreme dominantie ook in. Toen bleef het zonder gevolgen. Gisteravond ging wel het bijna mis bij Oranje. Men groef de valkuil zelf en tuimelde er na rust ook een paar keer keihard in. Dat Oranje er ook weer uit krabbelde, dankte het aan de extra klasse die het heeft. Achteraf zal Van Marwijk niet eens zo rouwig zijn met die wa- ke-up-call. Het brengt tenminste de realiteit weer een beetje terug bij een elftal dat ongelooflijk goed kan voetballen, maar nu ook weet dat elke ploeg kwetsbaar wordt als je de gemakzucht toelaat. En laat dat nou meteen het grote verschil met Barcelona zijn. Die ploeg verslapt namelijk zelden en valt niet meteen in slaap na een uitstekende wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24