Hypotheekrenteaftrek gelaakt Miljonair is lief voor otters Lijnen van T-Mobile blijven dood BuXteiiêi Vervoerverbod rond Schore versoepeld 'Referendum over nieuwe kerncentrales' Nederlandse F-16's keren terug van missie in Libië Scootermeetings in Zeeland georganiseerd Vandaag als bijlage - f bij uw krant n.... OUWERKERK - Cecilia Kuin uit Ou- werkerk, die een miljoen euro won bij de Vriendenloterij Hol land's Next Millionaire van RTL4, wil een deel van dat geld besteden aan otters. Ze denkt aan een otter- station in de kreken bij haar dorp. Kuin is niet van plan de rest van haar leven stil te zitten. Ze wil en kele dagen per week blijven wer ken. „Dan blijf ik onder de men sen, anders ben ik straks 'dat otter vrouwtje' en dat wil ik niet." j zie video op www.pzc.nl/schouwen-duiveiand RIJSWIJK - Een deel van het net werk van T-Mobile ondervond gis teren hinder van een storing, zo wel bij mobiele gesprekken als sms. T-Mobile schat dat circa twee miljoen mensen last hadden van het ongemak dat ontstond rond twee uur in de middag. Veel men sen konden volgens het bedrijf 'avonds weer bellen, maar nog niet gebeld worden. Een woord voerder van de onderneming zei dat met man en macht werd ge werkt aan het verhelpen van de problemen. De storing deed zich voor in een verbindingscentrale. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688 555530" i pwAïeft IMF-ADVIES Regering ziet niets in verzoek regeling te beperken middelburg DEN HAAG - De hypotheekrenteaf trek veroorzaakt onnodige econo mische risico's en moet zo snel mogelijk worden beperkt. Dat advi seerden onderzoekers van het In ternationaal Monetair Fonds (IMF) gisteren aan de Nederlandse regering. Die voelt daar echter niets voor. „De hypotheekrenteaftrek heeft de prijzen van huizen opgedreven en zadelt banken en huishoudens op met risico's die anders niet waren voorgekomen", vatte de leider van de IMF-delegatie naar Nederland, Lorenzo Figliuoli, de bezwaren sa men. Aan het einde van de jaarlijk se onderzoeksmissie concludeerde hij dat de schuldenlast van huis houdens in Nederland door de ge nereuze behandeling van de hypo theekrente gemiddeld veel hoger is dan in andere landen. Dat is ook gevaarlijk voor banken, omdat de omvang van de leningen de waar de van de huizen overstijgt. De regering moet volgens het IMF dan ook op korte termijn beslui ten de aftrek geleidelijk af te bou wen. Minister Jan Kees de Jager (Financi ën) zei gisteren hier niets in te zien. „De koper heeft juist nu be hoefte aan rust op de woning markt." Volgens Figliuoli kan door nu al aan te geven hoe de aftrek in de komende jaren wordt aange pakt juist een einde worden ge maakt aan de onzekerheid. De econoom kent de politieke weerzin tegen het aanpakken van de aftrek. „Het is niet de eerste keer dat we dit adviseren en zelfs niet pas de vierde of vijfde keer. In het verleden kregen we te horen dat we van de regeling af moesten blijven omdat het zo. goed ging met de huizenmarkt. Nu kan het niet, omdat er problemen zijn. Trekt u zelf uw conclusies, maar het lijkt me niet goed als iets nooit kan worden aangepakt." In het re geerakkoord is overigens vastge legd dat het kabinet niet zal tor nen aan de aftrek. De Nederlandse economie staat er volgens de onderzoekers in verge lijking met andere landen wel 'be hoorlijk goed' voor. De lage werk loosheid lokte complimenten uit. MIDDELBURG - Het vervoersverbod rond het kippenbedrijf Ekoz in Schore, dat vorige week getroffen werd door een milde variant van de vogelziekte is beperkt In een cir kel van kilometer rond het bedrijf mogen geen pluimvee of -produc ten vervoerd worden. Dat vervoers verbod geldt sinds gisteravond niet meer voor doorgaande transporten op de A58. pagina 22: Vaccineren is ant woord op vogelziekte DEN HAAG Tweede Kamerlid Liesbeth van Tongeren (Groenlinks) vindt dat er een referendum moet worden gehouden over de vergunningverle ning voor nieuwe kerncentrales. Zij werkt aan een initiatiefwet om het referendum in de kernenergie wet opgenomen te krijgen en hoopt daarbij op steun van onder meer de PW. Die partij heeft daar over nog geen standpunt bepaald. pagina 2: Kamervragen CDA over incidenten kerncentrale middelburg In Zeeland, met name op Walche ren, worden zo'n drie keer per jaar grote 'scootermeetings' gehouden. De politie is meestal wel op de hoogte, zegt woordvoerder Mireil le Aalders. „Zo lang het netjes blijft, hebben wij ook geen pro bleem met dergelijke bijeenkom sten." Zaterdag liep een meeting bij Domburg uit de hand door ge vaarlijk gedrag. pagina 2 en 3: Wheelies en spookrij- den verboden; video op www.pzc.nl DEN HAAG - Nederlandse F16-piloten, waaronder commandant luitenant kolonel Johan van Deven ter (3e van rechts), bij terugkeer op de Italiaanse basis Giovanni Farina Decimomannu. Zij voerden gisteren hun de eerste missie uit boven Libië. De vier F-16's hebben circa zes uur gepatrouilleerd in het luchtruim. Het Nederlandse KDC10-tank- vliegtuig heeft ze onderweg van nieuwe brand stof voorzien. Dat heeft een woordvoerster van het ministerie van Defensie gisteravond gemeld. De F-16's houden onder meer toezicht op het vliegverkeer richting Libië en vergaren inlichtin gen. foto Marcel Antonisse/ANP pagina 8: strijdverloop in Libië >'\JÜB Hypotheekrenteaftrek is niet langer houdbaar reageer op www.pzc.nl reacties: 644 De huren kunnen best met 120 euro omhoog ■■17% ■■■■■■■^■83% WALCHEREN vtU. Zonnig, 14° Gratis zonnepanelen zonder subsidie Contador meteen £2 K'jgjr in top vijf 26 K .X- DINSDAG 29 maart 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 74 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1