81 buitenland Kaddafi geeft Rebellen in Jemen CDU krijgt klop in Baden-Württemberg 214 arrestaties bij protest in Londen Farc-strijders gedood in Colombia BURGEROORLOG IN LIBIË Door het westerse ingrijpen krijgt de burgeroorlog in Libië binnen een week een compleet ander gezicht. Boek nu via jjjrcj™ s.nl/48uursactie maandag 28 maart 2011 STUTTGART - De Duitse regerings partij CDU van bondskanselier An gela Merkel heeft gisteren zwaar klop gekregen. De christendemo cratische partij verdwijnt na 58 jaar waarschijnlijk uit de regering van de grote zuidelijke deelstaat Baden-Württemberg. De CDU kreeg 39,1 procent van de vtemmen, een verlies van circa 5 procentpunt. Daarentegen kregen de Groenen 24,4 procent en de so ciaaldemocratische SPD 23 pro cent, volgens een exitpoll van om roep ZDF. De SPD en de Groenen willen een rood-groene coalitie vormen. Waarschijnlijk wordt een lid van de Groenen dan deelstaat- premier. De roodgroene coalitie komt volgens voorspellingen uit op een meerderheid van 79 zetels, twee meer dan nodig. Veel kiezers weken volgens onder hoek uit naar de Groenen, omdat die tegen kerncentrales zijn. Kern energie ligt gevoelig in Duitsland. De recent problemen in de kern centrale in Japan hebben veel kie zers bewust gemaakt van de nade len. De huidige CDU-premier Ste fan Mappus van Baden-Württem berg staat bekend als groot voor stander van kernenergie. In de kleinere deelstaat Rijn land-Palts waren gisteren ook deel staatverkiezingen, maar het resul taat was hier minder spectaculair. De SPD was daar al aan de macht en blijft dat waarschijnlijk ook. De SPD verloor haar absolute meer derheid maar bleef wel de groot ste, met 36 procent van de stem men. De partij gaat waarschijnlijk samenwerken met de Groenen. Die kwamen uit op 15 procent in Rijnland-Palts. Het CDU scoorde hier 35,5 procent, iets beter dan bij de vorige verkiezingen. BOGOTA - In Colombia hebben vei ligheidstroepen zeker vijftien guer rillastrijders van de Farc-beweging gedood tijdens gevechten. Dat meldde de Colombiaanse presi dent Juan Manuel Santos zaterdag. De gevechten hadden plaats in het zuidwesten van het land. Donderdag waren al tien Farc- leden gesneuveld tijdens een ope ratie van het Colombiaanse veilig heidsapparaat in de buurt van dé grens met het buurland Panama. De Fare strijdt sinds 1964 tegen de centrale overheid in Colombia. De beweging telt tussen zeven- en elf duizend rebellen. De linkse ver zetsbeweging ontwikkelde zich in de loop van de jaren tot een crimi nele organisatie, die zich onder meer bezighoudt met de handel in drugs. Een bekend lid van de Fare is de Nederlandse Tanja Nijmeijer. LONDEN - In de Britse hoofdstad Londen zijn zaterdag 214 mensen opgepakt bij een grote demonstra tie tegen overheidsbezuinigingen. Zij zitten vast op verdenking van onder meer ordeverstoring, vernie ling en geweldpleging. Dat maakte de Londense politie gisteren be kend. Schattingen van het aantal deelnemers aan de protestmars lo pen uiteen van 250.000 tot een half miljoen. Britse media spraken van de grootste betoging in Lon den sinds 2003, toen een grote de monstratie werd gehouden tegen de oorlog in Irak. Het protest verliep overwegend vreedzaam, maar een groep van enkele honderden anarchisten raakte slaags met de politie en richtte vernielingen aan bij onder meer winkels en bankgebouwen. 84 mensen zijn gewond geraakt, onder wie 31 agenten. Rebellen en Navo dringen Kaddafi in defensief. Een konvooi met militaire voertuigen van Kaddafi heeft de stad Sirte verlaten. Zeker 35 landen vergaderen morgen in Londen over de situatie in Libië. RAS LANUF - De rebellen in Libië hebben dit weekeinde veel terrein winst geboekt ten koste van de troepenmacht van dictator Muam- mar Kaddafi. Zij kregen cruciale steun van gevechtsvliegtuigen van een aantal Navo-landen, die op gro te schaal zware wapens van Kad dafi hebben uitgeschakeld. Het is onduidelijk hoeveel mensen zijn gestorven. Nadat de opstandelingen zaterdag nog felle strijd hadden moeten le veren bij de herovering van de stra tegisch belangrijke stad Ajdabiya, konden zij gisteren vrijwel onge hinderd optrekken tot voorbij de oliestad Ras Lanuf De weg in de richting van Sirte, een belangrijk bolwerk van Kad dafi, lijkt open te liggen. Kolonel Kaddafi werd geboren in de omge ving van deze stad. Een verslagge ver van het persbureau Reuters meldde gisteravond dat een kon vooi van tientallen militaire voer tuigen Sirte had verlaten. Zij reden naar het westen, in de richting van de hoofdstad Tripoli. Het konvooi werd vergezeld door een groot aan tal voertuigen met burgers. Later deden zich enkele zware explosies voor in Sirte en omgeving. Correspondenten van verscheide ne buitenlandse media meldden dat de rebellen zich inmiddels op houden bij Bin Jawad. Deze plaats ligt ongeveer 150 kilometer ten oos ten van Sirte. Begin deze maand waren de rebel len nog met grote verliezen verdre ven uit Bin Jawad. Door het wester se militaire ingrijpen dat ruim een week geleden begon, lijken de kan sen opnieuw gekeerd. „Kaddafi's, mannen zijn nu bange ratten", zei de 42-jarige opstande ling Mohammed el-Atwish. „Zij la ten hun wapens en uniformen ach ter en kleden zich als burgers." Hoewel Atwish zei dat hij niet meer bang is voor Kaddafi's troe pen, waarschuwde hij wel voor overmoed. „Niets gaat vanzelf." In de stad Misurata, in het westen van Libië, was het het hele week einde onrustig. Deze stad is het laatst overgebleven bolwerk van de opstandelingen in dit deel van Libië. Belgische Fi6-gevechtsvlieg- tuigen hebben gisteren een doel wit op de grond aangevallen in Li- m MiiiiHHiin mm& JAAR - Militanten in Jemen heb ben delen van de stad Jaar ingeno men, meldden bewoners gisteren. De betogers verjoegen militairen naar een heuvel buiten de stad in het zuiden van Jemen. Ze namen het gebouw van de staatsomroep over. Betogers bezetten ook een buitenverblijf van president Ali Ab dullah Saleh. De betogers namen twee tanks in beslag en doodden een militair. Het leger schoot vervolgens met granaten op de overheidsgebou wen die door de militanten waren overgenomen. President Saleh kampt al weken met protesten tegen zijn bewind. De demonstranten eisen dat hij af treedt. Zaterdag overlegde hij met de oppositie over zijn vertrek, maar de onderhandelingen mis lukten. Saleh zei dat hij bereid is zijn functie neer te leggen, zolang de machtsoverdracht op 'waardige wijze' plaatsheeft. Hij stelde zaterdag dat het een kwestie van uren kan zijn voordat onderhandelingen met de opposi tie over zijn terugtreden worden afgerond. Abubakr al-Qirbi, de mi nister van Buitenlandse Zaken in Jemen, had zaterdag ook nog de hoop uitgesproken dat onderhan delaars van de oppositie en van de regeringspartij die dag al afspra ken zouden maken over een or dentelijke machtsoverdracht. De partij van Saleh hield tot nog toe vol dat het staatshoofd in ie- Te boeken tot donderdag 31 maart 2011 09-00 uur! De getoonde prijzen zijn vanafprijzen. De prijzen zijn per persoon voor het gehele verblijf op basis van tweepersoonsbezetting en beschikbaarheid. Voordeligste prijs geldt bij tweepersoonsbezetting, verblijf 3 nachten voor <E 49,50 per persoon, oftewel 49,50 3 nachten) 16,50 per persoon per nacht. Prijzen zijn excl reserveringskosten 12,50 per boeking), toeristenbelasting en eventuele extra's. Druk- en zetfouten voorbehouden. Boek nu via www.HolelSpecials.nl/48uursactie of 0900 - 488 35 77 In samenwerking met: f Van der Valk i^van l Van der Valk Wolvega - Heerenveen Van der Valk Hotel Amersfoort A1 Live cooking buffet Tip: Dierenpark Amersfoort i 2. nachten vanaf €49,50 p.p. ineL ontbijt én 3e nacht gratis! Aankomst t/m 31 augustus 2011 2 nachten vanaf 49,50 p.p. met. ontbijt én 3e nacht gratis! Aankomst t/m 31 augustus 2011 Nabij het Drents-Friese Wold Award Winner 2010 Beste hotel van Friesland Tip: dagje naar pittoresk Giethoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8