agressief genoeg sport39 Peter de Bree toont op NK zijn klasse maar grijpt naast de prijzen Coach Arjan de Bruin Orson Harms zesde op NK bankdrukken Stroosnijder elfde in Ronde van Huijbergen Dressuuramazone Zweistra wint Vier op een rij voor judoka Walhout Guitho de Wolff springt naar zege Echtpaar Minnaar één en twee maandag 28 maart 2011 Dorde Karadzic was topscorer bij BC Vlissingen met 25 punten. „We zijn in de eerste helft geïntimideerd. In wezen waren we niet agressief genoeg. We wilden wel, maar zij wilden net iets meer." foto Orange Pictures/Jan den Breejen door llja Hilhorst rotterdam - De basketballers van BC Vlissingen hebben slechte za ken gedaan in de strijd om de bes te uitgangspositie bij de finales van het basketbalseizoen. De een- nalaatste competitiewedstrijd ging met 73-63 verloren in en tegen Rot terdam. De laatste wedstrijd moet nu gewonnen worden. Ook de offi cieuze titel van kampioen in de re gio zuid staat op de tocht. De "starting five' waren gisteren Sjors van de Poel, Michel Bosters, Stefan Schrier, Dorde Karadzic en Benjamin Steenbeek. Schrier viel al vroeg uit met een flinke wond bij het oog. Trainer Arjan de Bruin dacht dat een ooglid of een wenk brauw was beschadigd. De onfor tuinlijke Vlissinger werd afgevoerd naar het ziekenhuis. Zijn teamgenoten gingen ondertus sen gelijkop met Rotterdam. De tactiek van de thuisploeg was dui delijk: agressief en met veel strijd het sterke Vlissingen over de knie proberen te leggen. In de eerste helft lukte dat goed, want de be zoekers wisten niet goed wat ze er mee moesten. Vlissingen probeer de het wel en leverde veel strijd, maar zag vele kansen verloren gaan door slordig spel. Ze gingen dan ook rusren met een achter stand van drie punten. De Bruin: „We zijn in de eerste helft geïntimideerd. In wezen wa ren we niet agressief genoeg. We wilden wel, maar zij wilden net iets meer." In de tweede helft werd het erg spannend. Mooi waren de drie driepunters die Dorde Karadzic kort na elkaar maakte. Na het der de kwart stond Vlissingen nipt voor; het zou aankomen op de laat ste tien minuten.- Daarin ging Rotterdam beter om met de kansen. Het spel golfde op en neer en Rotterdam was net iets zorgvuldiger. De topschutters van Vlissingen, Michel Bosters en Dor de Karadzic, hadden het vizier niet genoeg op scherp staan en dat werd keihard afgestraft. Bosters: „Ik speelde niet best vandaag. Een net-nietje? Zeg maar gerust een he- lemaal-nietje! Ik weet ook niet hoe het komt." Met een mooi uiteinde van het sei zoen in zicht leek Vlissingen zich al zeker te wanen van de medailles en de bloemen. Het leek ook wel of sommige spelers niet helemaal fris waren. De coach was het hier allemaal niet mee eens: „We heb ben de tegenstander niet onder schat. Ook zijn we niet bang om kampioen te worden. Ze stoorden ons aanvalspatroon gewoon goed. We hebben dan ook verdiend ver loren." Beide teams gaan sowieso naar de Final Four-finales; Rotterdam heeft wel het voordeel overgeno men van Vlissingen. De Zeeuwen moeten over twee weken winnen van Pendragon en hopen dat Rot terdam minimaal een keer verliest. Op basis van doelsaldo zou Vlissin gen dan kampioen van de regio zuid kunnen worden. Als Rotter dam twee maalwint gaat die ploeg sowieso met de titel aan de haal. In de Final Four speelt de num mer één van regio zuid tegen de nummer twee van regio noord. Lo gischerwijs speelt de nummer twee van zuid dan tegen de num mer één van noord. De winnaars van deze wedstrijden gaan spelen om het algehele kampioenschap. Rotterdam-BC Vlissingen 73-63. Dor de Karadzic 25, Michel Bosters 20, Ste fan Schrier 5, Benjamin Steenbeek 5, Emilio Jangbahadoer 4, Sjors van de Poel 3, Allard de Jong 1Aantal toe schouwers: 75. ALKMAAR In de klasse tot 120 kilogram vero verde Orson Harms de zesde plaats op het NK bankdrukken. In eerste instantie voelde de 36-jari- ge Terneuzenaar zich goed. Zijn eerste poging van 180 kilogram ging vrij vlot omhoog. Daarna koos hij voor 185 kilogram. „Dat ging omhoog, maar moeizaam. Daarom koos ik bij mijn derde po ging niet voor evenaring van mijn persoonlijk record van 190 kilo. De derde plaats was toch niet meer haalbaar. Dus koos ik voor 187,5." De 108 kilo wegende Harms redde dat net niet. Zijn poging van 185 ki lo was goed voor een zesde plaats. HUIJBERGEN Michel Stroosnijder uit Hans weert is gisteren bij de eliten en beloften als elfde geëindigd in de sterkbezet- te wielerronde van Huijbergen. Zijn plaatsgenoot Bart Maas werd vijftiende. De wedstrijd werd gewonnen door Dennis Kreder van het semi-profes- sionele Rucanor Line team. Twee de werd Ricardo van der Velde van Donckers Koffie, Bij de nieuwelingen legde Davy Gunst uit Yerseke, lid van wv Theo Middelkamp, beslag op de vierde plaats. Menno Rietveld uit 's-Gravenpol- der werd zesde. OUD-GASTEL Thamar Zweistra van stal Hexagon uit Schore heeft met het paard Zo- dinde in Oud-Gastel gezegevierd in een wedstrijd op Prix-Saint-George- niveau. Op de cijferlijst van de Bevelandse combinatie stonden zevens en ach ten voor de drafoefeningen. Het to taal kwam uit op 67,86%. Zweistra moest de eerste plaats delen met Mara de Vries met BMC Nedersign Saint Tropez, die op precies hetzelf de totaal uitkwam. Hexagons Zodinde is drachtig van een nakomeling van de wonder- hengst Totilas. GILZE Judoka Chantal Walhout (Judo Goes) heeft haar vierde dïstrictsti- tel op rij in de wacht gesleept. De laatste drie jaar werd ze kampioen te bij de semi-aspiranten (tot 15 jaar). Nu greep de dertienjarige ju doka uit Stavenisse ook bij de aspi ranten (tot 17 jaar) de titel. Ook clubgenoot Mauk Moerman (14) wist in een hogere leeftijdscate gorie kampioen te wórden. De Goe- se judoka werd kampioen in de klasse tot 60 kilo. Charles Gelijn (15, sportschool Geelhoed) werd tweede in de klasse tot 66 kilo. Moerman, Gelijn en Walhout plaatsten zich ook voor het NK. MIDDELBURG Tijdens de Vlaamse kampioen schappen turnen heeft Guitho de Wolff uit Oostburg goud behaald bij de junioren B op de tumbling- baan. Via twee voorronden hadden zich zeven junioren geplaatst voor de finalestrijd. De Wolff sprong drie goede doorgangen en haalde een mooie score van 85,8 punt Bij het springen op de grote tram poline deed Forza Gymnastica goe de zaken. Dimara Knol, Maud Wig man en Sascha Scholten plaatsten zich voor de halve finale trampoli ne, op 9 april in Hoogland. Tijmen Bouter plaatste zich direct voor het NK op 25 juni in Oss. TREMELO Paul Minnaar heeft een reining- wedstrijd om de Cras Cup in het belgische Tremelo opz ijn naam ge schreven. de Middelburger won de wedstrijd met zijn zesjarige Quater- horse hengst Chics Whizkid met een score van 70,5 punten. Minnaar reed een goede proef met vloeien de spins en mooie stops. Zijn vrouw Nympha Minnaar ein digde met haar dertienjarige Qua- terhorse hengst Majors Terminator als tweede. Zij reed met mooie cirkels en goe de stops. Alleen de rollbacks kwa men niet goed uit de verf. door Joop van den Oudenhoven kwadenoamme - Biljarter Peter de Bree uit Middelburg is in Tapperij 's Lands Welvaren vierde gewor den op het NK ankerkader 57/2 hoofdklasse. Lyon Megens uit Wijchen nam de troon die De Bree vorig jaar veroverde over. Tweede werd Martijn Egbers uit Beek en derde Leo Koomen uit Zwaag. Het toernooi in Kwadendamme was voor Peter de Bree een net- niet-ervaring. Hij speelde uitste kende wedstrijden maar soms luk te het net niet en dat brak hem na twee speeldagen op. Toen al wa ren zijn kansen op de titel vervlo gen maar bleef brons binnen hand bereik. Ondanks goede optredens op de slotdag greep hij ook daar naast. Ook het hoogste toernooige- middelde ging naar de kampioen, met 53.03. De Bree speelde 50.76 maar ook dat was net niet genoeg. Een ding nam niemand de Middel burger af, de hoogste serie. De Bree was de enige die een partij in een beurt uitspeelde (250 carambo les). Dat deed hij in de zesde ron de toen de spanning van hem was afgevallen omdat de eerste plaats buiten bereik was geraakt. Ineens was hij weer de balkunste naar die honderd procent gecon centreerd en toch ontspannen zijn ding kan doen. Prachtig om te zien, jammer dat er zó weinigen getuige waren van een staaltje bal- beheersing dat je zelden ziet in Zeeland. De Bree was na afloop euforisch: „Dit is zo'n machtig gevoel. Dat is bijna niet te beschrijven. Ik zat even kapot toen ik wist dat mijn ti tel niet zou prolongeren. Toen dacht ik dat ik nog een keer moest laten zien wat ik kan. En dat is ge lukt." Het toernooi verliep een beetje ongelukkig voor de Middel burger. Hij begon met verlies na een uitstekende partij waarin hij vijf punten voor de finish struikel de en zijn tegenstander met 134 uitspeelde. Die tik kwam even flink aan maar het herstel was knap met een winstpartij in slechts twee beur ten met een slotserie van 239. De derde ronde werd ook gewonnen. Maar toen ging het mis. De vierde en vijfde ronde gingen verloren. In de zesde volgde de eerder omschre ven ontlading en in de slotronde was er weer winst. De meest regelmatige speler werd ook de winnaar. Hij liet zijn klasse en vechtlust liet zien tegen Leo Koomen, toen hij in de nabeurt met een serie van 194 een gelijk spel uit het vuur sleepte. Peter de Bree in actie op het NK. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81