381 sport BC Vlissingen net niet Zeges tafeltennisteams Koole helpt hockeysters Vlissingen aan de zege Johnny de Leeuw grossiert in titels Sanitaire stop levert Remy Vasseur zege op EERSTE DIVISIE ZUID De basketballers van BC Vlissingen verliezen in de voorlaatste wedstrijd van de competitie van Rotterdam 2 en raken de leiding kwijt. maandag 28 maart 2011 door Peter Snelders vlissingen - In de derde klasse van de hockeycompetitie hand haafde Vlissingen zich in de subtop na de knappe 3-1-zege op topper Oirschot. Een klasse lager walste het mannenteam van die vereniging Vlissingen met 6-0 over thuisploeg Zundert heen. Derde klasse Vlissingen-Oirschot 3-1 (1-0): Oirschot opende sterk, maar moest toch in de negende minuut een tegendoelpunt incasseren. Op aangeven van Frederique van Amersfoort scoorde Iris Koole die treffer. Daarna ontwikkelde Oirschot druk, maar een hechte de fensie met aan het hoofd een goed keepende Robin Minderhoud bleef op de been. Direct in de tweede helft kwam Oirschot op gelijke hoogte. T\vee minuten later scoorde Frederique van Amersfoort de zo belangrijke 2-1 en zat Vlissingen weer hele maal terug in de wedstrijd. Toen Iris Koole in de 25e minuut zelfs 3-1 aan liet tekenen was het duel beslist. Mannen Vierde klasse Zundert-Vlissingen 0-6 (0-3): Zonder de geschorste Boudewijn lagers in de gelederen was Zun dert toch een maat te klein voor een effectief Vlissingen. Na zeven tien minuten opende Stijn Jo- chems met een tip in de score. Voordat de rust aanbrak was het al 0-3 door treffers van Jesse van der Zanden (rebound strafcorner) en Max Dieleman. Alleen in het begin van de tweede helft stond Vlissingen onder druk en deden zich enkele hachelijke momenten voor. Toen nieuwko mer Maarten Reynierse in de 55e minuut 0-4 scoorde was het ge daan met Zundert. Max Dieleman en Demko Bakker bepaalden de eindstand op 0-6. Tussendoor schoot Victor Reinders ook nog eens op de paal. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Een week na zijn titel bij het gewone dammen heeft Johnny de Leeuw ook de Zeeuwse sneldamtitel veroverd. In het dorpshuis van 's-Gravenpolder hield de 45-jarige Goesenaar na een slijtageslag over 15 ronden een voorsprong van één punt over op Martij n Rentmeester. Het was al de 23ste sneldamtitel voor de spe ler van het jubilerende PWG 's-Gravenpolder. Aanvankelijk leek alles op rolletjes te lopen voor Martijn Rentmees ter. Na een lange reeks overwinnin gen en twee gelijke spelen (onder meer tegen zijn zus Rianka!) ging hij de negende ronde in met één verliespunt minder dan zijn grote concurrent. Maar in die cruciale negende ronde vond de 22-jarige informaticastudent zijn Waterloo. Tegen veteraan Kees Rijk nam hij iets te veel risico's en ging hard on deruit. Johnny de Leeuw maakte een aan tal borden verder geen fouten te gen Jeroen de Jonge en stond in eens een punt voor. In deze marge kwam een aantal ronden geen ver andering, omdat beide spelers braaf hun partijen bleven winnen. Pas in de voorlaatste ronde slaagde De Leeuw er in zijn voorsprong te verdubbelen. Zelf won hij gedeci deerd van Henk Gunter, terwijl Martijn Rentmeester een punt ver speelde tegen de als derde geëin digde Daaf Kasse. In de slotronde stelde De Leeuw met een gelijk spel tegen Jan Boone zijn titel vei- In categorie B pakte Roland de Rij ke de Zeeuwse titel. De jonge dam mer uit Oostkapelle liet titelhou der Aart Slager en Wim Koppejan achter zich. Jouke van 't Padje uit Ritthem werd kampioen in catego rie C. Bij de junioren was Danny Wattel zaterdag de beste sneldammer, Ja cob Provoost was de sterkste aspi rant en Geertjan de Witte won het toernooi bij de pupillen. hulst - Zelfs een sanitaire stop kon Remy Vasseur zaterdag niet stuiten tijdens de 25 km van Hulst. De dertigjarige Vlissinger was ge motiveerd van start gegaan, nam snel een resolute voorsprong, maar zag die bijna in rook opgaan toen hij in de tweede wedstrijd- helft nodig moest plassen. „Ja, ik kon niet meer wachten, moest even stoppen en zag die Belg steeds dichterbij komen", vertelde Vasseur na afloop. Hij leek daarna lichter te lopen en kon die Belg, Luc Molemans uit Ternat, definitief van zich afschud den. Hij liep een tijd van 1.31.53. Voor Vasseur was de overwinning een opluchting. De Zeeuws, die be gin dit jaar nog de Halve van Roc- kanje wist te winnen, was daarna enigszins in de versukkeling ge raakt. „Eerst kreeg ik last van mijn hamstring. Toen ik weer genezen was, kreeg ik problemen met mijn rug", vertelde hij. Ingrid IJsebaert en Anita Joziasse liepen de hele wedstrijd samen en wilden elkaar geen pijn doen, in de voorbereiding op de Zestig van Texel. IJsebaert en Joziasse gingen gezamenlijk over de finishlijn, maar thuisloopster IJsebaert werd als eerste geklasseerd. door Koen de Vries middelburg - De Zeeuwse tafelten nisploegen boekten zaterdag goe de resultaten. Bij de mannen won nen TTC Middelburg, Arnemui- den en SAR alle drie. Of dat voor Arnemuiden en SAR aan het eind van de competitie voldoende is voor de titel, valt echter te betwij felen. TTC Middelburg deed in de eerste divisie wat verwacht werd. Het trio versloeg de vrijwel zekere de gradant Vriendenschaar met 7-3 en stevent af op een derde of vier de plaats. „Er staat voor ons vrij wel niets meer op het spel", wist Wouter van der Mark na afloop. „We stevenen af op een derde of vierde plaats." Tan Anran was tegen de ploeg uit Gouda oppermachtig en won drie maal. John Scott won zijn eerste twee partijen, maar moest daarna zijn voormalige teamgenoot Marco van Elferen ondanks een 2-o-voor- sprong nog feliciteren. Wouter van der Mark, fysiek fit maar ver ver wijderd van zijn topvorm, won eenmaal. Arnemuiden versloeg in de twee de divisie in eigen huis Rapidity met 6-4. Grote man was opnieuw Jan-Henk Bomhof, die driemaal won. Jeroen de Heide liet zich door de Noord-Hollanders twee keer feliciteren en won met Bom hof ook het dubbel. Riny Kasse verloor zijjn eerste twee partijen nipt en was in de slotontmoeting kansloos. Omdat koploper Bijmaat met 6-4 van Renata verloor, liep Arnemui den iets in. „Het verschil is nog ze ven punten. Ik denk dat het net iets te veel is", keek Jan-Henk Bomhof vooruit. Zijn vijfmans- ploeg gaat de laatste drie wedstrij den wel in sterke opstellingen spe len. Bomhof en Frank Boute doen steeds mee, de derde man wordt bepaald op basis van de vorm van de dag. In de laatste speelronde komt Bijmaat naar Arnemuiden. Een spannend slot van de competi tie lijkt aanstaande. SAR won in de derde divisie in Hoogerheide met 4-6 van Hot- ak'68. Jacco Schoone was ook voor de Zeeuws-Vlamingen niet te klop pen, al was Dennis Verdurmen bijna de eerste die de Brabander versloeg. Het werd it-9 in de vijfde game. Verdurmen won net als Si- mone de Klerk tweemaal, lohan 't Hooft boekte één zege. Het gat met koploper Falco be draagt nu vier punten. In de voor laatste wedstrijd komen de Lim burgers naar Kloosterzande. De vrouwen van SAR speelden in Groesbeek met 5-5 gelijk tegen GTTC en stevenen af op een plaats in de middenmoot. Stefanie Fassaert en Chantal Remory won nen twee keer, Liselotte Fassaert één keer. BC Vlissingen-speler Stefan Schrier passeert een tegenstander. Hij zou later geblesseerd uitvallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80