361 sport WS 92 is koel op de beslissende momenten OdTIOGITICnOG i33t uG Francke zeker van zege Vrouwen Souburg en Vlissingen verliezen Vreugde en verdriet bij EMM RUGBY Vrouwen geven in de slotfase van de wedstrijd tegen Hanze Ladies maandag 28 maart 2011 W door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van WS'92 deden door winst op Goir le (1-3) goede zaken in de strijd om de tweede plaats in de promo tieklasse. De Vlissingse vrouwen daarentegen verloren met 3-2 van Krimpen. Voor Mytilus wordt het draadje van lijfsbehoud in de regiodivisie na een nieuwe 4-0 nederlaag steeds dunner. Goirle 2-WS'92 1-3 (23-25, 21-25, 25-22, 23-25): Een topper in de pro motieklasse. WS'92 nam in de eer ste set een ruime voorsprong en had daaraan voldoende om naar winst af te ronden. De thuisploeg trok de aan het eind van de eerste set ingezette eindsprint aanvanke lijk in het tweede bedrijf door. Het duel werd gestaakt toen de scheids rechter commentaar op zijn lei ding van de kant van Goirle beu was. Na een afkoelingsperiode pak te WS'92 de goede draad op, waar na een spannend duel ontstond. De Vlissingers wonnen de tweede set, de thuisploeg de derde. In een enerverende slotfase van de vierde set hield WS'92 het hoofd op be slissende momenten het koelst. Zuvo-Mytilus 4-0 (25-19, 26-24, 25-16, 25-19): De Goese formatie kwam te weinig aan aanvallen toe en miste zonder Rini Boutens en Bert-Jan Duits slagkracht. Mytilus had onvoldoende antwoord op de service van de thuisploeg. Na ver lies in de eerste set was Mytilus in het tweede bedrijf dicht bij winst. De Zeeuwen kwamen terug van 24-19 naar 24-24, maar werd door een arbitrale dwaling een voor sprong ontnomen, toen een achter speler aan het net scoorde. In plaats van 24-25 werd het 25-24, waarmee de thuisploeg een sterke Goese serie doorbrak. City Bril/Krimpen-WS'92 3-2 (28-26, 22-25, 22-25, 26-24, 15-9): Een boeiend duel tussen twee teams die aan elkaar gewaagd wa ren. Geen moment was aan het spel van de thuisploeg te zien, dat de ploeg in de gevarenzone bivak keert. Toch had WS'92 de winst voor het grijpen. Aan het slot van de vierde set lukte het de Vlissing se formatie niet om met twee set zeges op zak een 19-24 voorsprong naar winst af te wikkelen. De Zeeuwen stapelden fout op fout, waardoor Krimpen een vijfde set uit het vuur sleepte. Daarin was een moreel geknakt WS'92 een vo geltje voor de poes. door Hans Markusse door Sjaak Sinke middelharnis - Jesper Francke uit Koudekerke kan de eindzege in het Van Buuren runningcircuit niet meer ontgaan. Francke werd zaterdag in de voor laatste wedstrijd van het circuit, de Pallandtloop in Middelharnis over 10 Engelse mijlen, derde in een tijd van 57 minuten en 26 secon den. Hij had twee minuten achter stand op winnaar Fouad Fertoute. Kevin de Pagter (Westkapelle) had het Francke nog moeilijk kunnen maken, maar hij moest vanwege een verzwikte voet verstek laten gaan. Wilko de Vos (Wilhelminadorp) fi nishte op de zesde plaats overall in 58.17, goed voor de tweede plaats H45. Peter Balkenende (Goes) werd tweede in de categorie H40 in 1.00.54. Leo de Leeuw (Wolp- haartsdijk) won bij de recreanten. De vrouwenrace werd gewonnen door Carola Schot in 1.04.28. Nico le Constandse (Middelburg) pakte de tweede plaats bij de vrouwen senioren. Digna de Boer uit Burgh-Haamste- de werd tweede in de categorie D50. De Deltasportster verbeterde het Zeeuws record 10 EM vrouwen 60+ met meer dan vijfenhalve mi nuut naar 1.15.29. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie leden de vrouwen van BV Souburg en BC Vlissingen een nederlaag. Ook het tweede team van BC Vlissingen, in de mannenovergangsklasse, beet in het stof BV Souburg-EBBC 47-61. De thuisploeg begon goed in het de gradatieduel. Na een 14-7 voor sprong kwam de ploeg uit Den Bosch langszij en ging rusten met een 32-33-voorsprong. Na het der de kwart keek BV Souburg tegen een 38-44 achterstand aan, waarna de de eindstand 47-61 werd. Scores: Melanie Lindenberg 11, Gitta Zijlma 9, Shanice de Graaf 6, Annegret Scheers 6, Nicoline Craste 5, Ilse Rijn berg 4, Immie Pattikawa 4 en Suzan Plas 2. Barons-BC Vlissingen 65-38. Bei de teams konden moeizaam ope ningen vinden, dat resulteerde in een 8-9-stand na het eerste kwart. BC Vlissingen bleef goed volgen tot 31-26, maar daarna was het afge lopen. Scores: Nanon Doeland 19, Elisa Kui pers 7, Yolanda Joosse 5, Dorien de Witte 3, Linda de Paauw 2 en Floor de Vries 2. Pendragon 2-BC Vlissingen 2 72-66. Na een goed begin van BC Vlissingen trokken de Tilburgers het initiatief naar zich toe, dat leid de tot een 43-35 ruststand. BC Vlis singen bleef goed volgen, probeer de nog gelijk te komen, maar Pen dragon behield de marge en won met 72-66. Scores: Erwin Hilbert 17, Ronny de Troije 14, Mike de Kraker 9, Rajinder Poetai 9, Niels Wisse 9, Patrick Kom pier 4, Benjamin Risakotta 2 en Rajan Dieibandhoesing 2. middelburg - Niets leek de vrou wen van Oemoemenoe in de slot fase van het duel tegen Hanze La- dies uit Zwolle nog van de titel af te kunnen houden. De Middel burgse vrouwen verdedigden een dikverdiende 21-5-voorsprong, knokten voor elke meter en, had den na het uitvallen van een speel ster van Hanze Ladies het laatste kwartier een numeriek overwicht. Toch ging het vlak voor tijd fout. Een slecht getrapte bal werd opge vangen door Youki Erdman, die wat moegestreden speelsters van Oemoemenoe omspeelde en on der de palen wist te scoren: 21-10. Daarmee was de Middelburgse voorsprong gerekend over twee duels teruggebracht tot één simpel punt en tot afgrijzen van de Mid delburgse aanhang lukte het Ellen Vos om ook de conversion tussen de palen te werken, waarmee Han ze Ladies de algemene titel in de tweede klasse binnensleepte. Oemoemenoe-speelster lasmine van der Waal zag het allemaal met lede ogen gebeuren. Een dag eer der had ze op een centrale trai ning in Amsterdam te horen gekre gen dat ze was opgenomen in de selectie voor het EK - dat eind april in Madrid wordt gehouden - maar tijdens de training raakte ze geblesseerd aan haar scheenbeen. Ze verscheen nog wel aan de start tegen Hanze Ladies, maar binnen tien minuten moest ze al naar de kant. Op dat moment leidde Hanze La- dies verrassend met 0-5, maar na het uitvallen van Van der Waal kwam de thuisploeg onder aanvoe ring van Anne-Mieke van Wave- ren en Miriam Wasterval ijzersterk terug. Kasjmira Kort en Shereza Pool bogen de achterstand binnen vijf minuten om in een 14-5 voor sprong. Van Waveren benutte beide con versions. Oemoemenoe, dat het eerste duel in Zwolle met 17-7 had verloren, troefde Hanze Ladies in die fase volledig af en de sterke Shereza Pool zorgde met haar De geblesseerd uitgevallen Jasmine van der Waal troost medespeelster tweede try voor een 19-5 voor sprong. Opnieuw benutte An ne-Mieke van Waveren de convers ion en de thuisclub leek zich al op te kunnen gaan maken voor de kampioensfestiviteiten. Na rust namen de gasten echter meer en meer het initiatief Lang zaam maar zeker werd Oemoeme noe op eigen helft vastgezet en door de felle tegenwind brachten kicks amper nog de nodige ver luchting. Aanvallend leek Hanze Ladies echter ook niet in staat pot ten te breken en verdedigend ver tolkte vooral de Roemeense Orchi- deea Tatar een hoofdrol. De tacti sche zet van trainer Herbert-Jan van der Waal om vooral het korte werk van Hanze Ladies in de kiem door Wim Kakebeeke middelburg - Degradatie is een feit voor de mannen van EMM. De Middelburgse handballers ver loren thuis met 23-27 van Orion en komen daardoor volgend sei zoen uit in de derde klasse. De vrouwen van EMM speelden zich juist veilig na winst op Desk. Mannen EMM-Orion Rucphen 23-27: Het kleine beetje krediet dat EMM nog had, werd op de zeven tiende speeldag eigenhandig ver speeld. Hierdoor werd degradatie naar de derde klasse een feit. „Als je zoveel kansen mist, houdt het een keertje op", reageerde inte rim-trainer Jos Aertssen gelaten. Zelfs de terugkeer van routinier Vincent van der Meijden kon niet veel aan de troosteloze laatste plek veranderen. In de beleving van Ae rtssen zijn de Middelburgers fy siek te licht. „Het spelletje hebben we aardig op de rit, maar we komen kracht tekort." Aertssen draagt het stokje komend seizoen over aan Hans Dierickx. Vrouwen EMM-Desk 15-13: Na de thuisnederlaag tegen Tachos, twee weken terug, leek EMM op sterven na dood. Maar dat bleek achteraf maar schijn, want in acht dagen tijd werden bijna net zoveel punten gepakt als in de negentien duels ervoor. „We sluiten niet alleen beter, ook wordt er meer geblokt," gaf trai ner Auke van Hinte aan. „We. zijn wat agressiever." Het ticket voor de eerste klasse werd gisteren veiliggesteld, want door de zege klommen de hoofd stedelingen van de elfde naar de tiende plek. Dankzij onder meer goed keeperswerk van Leonie Bale mans liep de marge voor de pauze tot 9-5. Desk gaf zich niet direct ge wonnen en kwam terug tot 11-11. Xaira Nijsen en Lisanne Heijens gooiden, beiden met twee treffers, uiteindelijk de partij op slot. Scores: Lisanne Heijens 4, Xaira Nijsen 3, Marieke Riemens, Ariska Tax, Danielle Carol en Lisanne Cu- je 2. Witte Ster-Olympus 8-20: De Vlissingse vrouwen boekten in het debuutjaar een knappe prestatie door in de staart van de midden moot te eindigen. De zevende plek was het eindresultaat na acht over winningen. Achteraf gezien een be wogen seizoen, want na vier duels ging het gezelschap van Ron de Waal zelfs fier aan de leiding. Enkele zware blessures van Linda de Ruijter, Bianca en Wendy Meer man zorgden voor een terugval. In de laatste twee duels werd de weg omhoog weer ingeslagen. „Hand having was de doelstelling. Ik ben blij dat het op deze wijze gelukt is. Petje af voor de groep," zei De Waal na afloop. Scores: Ilona Wielemaker 5, Ayla Engels en Martje Huijben 4, Mar- gitta Chagas.3, Lilian Houmes 2, Ina Engels en Addy van Luijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78