sport I31 FC Dauwendaele Kloetinge pakt een punt dankzij Maaskants eerste CPC Vlissingen gaat aan kop in de derde periode maandag 28 maart 2011 W 'Bij degradatie hebben we ons allang neergelegd, maar dat betekent niet dat we het zomaar moeten weggeven.' Kees van der Sluis, trainer FC Dauwendaele door llja Hilhorst BRUINISSE - Bruse Boys-verdediger Rudo van de Berge zei deze week in de Schouwse editie van de PZC dat het publiek in het duel met FC Dauwendaele een gretig Bruse Boys ging zien. En het moet ge zegd, de ploeg uit Bruinisse streed voor elke meter. Het resultaat was er naar: 4-1. Bruse Boys-FC Dauwendaele was een wedstrijd op het scherp van de snede want Dauwendaele kwam niet naar Bruinisse om te verliezen. Het werd een echte de gradatiewedstrijd, waarin weinig viel te genieten voor de neutrale toeschouwer. Beide ploegen verke ren dan ook in de absolute kelder van de competitie, met 'Bru' op de twaalfde en Dauwendaele op de veertiende plaats. De bezoekende ploeg uit Middel burg, met slechts één overwinning al praktisch gedegradeerd, zag er gretig uit. Vooral spits Davy Ernest werkte hard om er iets van te ma ken. Helaas voor hem kreeg hij de bal vaker als hij hem niet wilde, dan wanneer hij erom vroeg. In de eerste helft was Bruse Boys de minst slechte ploeg. Het creëer de kansen via Mats Willemse, Ge orge Geluk en Tom Blomaard. Laatstgenoemde schoot in de der tiende minuut het enige doelpunt van de eerste helft tegen de tou wen na een individuele actie. Het was duidelijk dat de trainers gehamerd hadden op strijd. Trai ner Kees van der Sluis van Dau wendaele heeft handhaving in de eerste klasse opgegeven. „Zij moe ten winnen, wij mogen winnen. Bij degradatie hebben we ons al lang neergelegd, maar dat betekent niet dat we het zomaar moeten weggeven." Dauwendaele had desondanks wei nig te vertellen. Zo beaamde Gha- lid Kaldoon: „We hebben het aan onszelf te danken dat we met 1-0 achter kwamen. Daarna liepen we achter de feiten aan." Al na twee minuten na de thee maakte Stefan van de Boor een kei harde overtreding op Tom Blom- aard. De Dauwendaele-speler kreeg er slechts geel voor. Uit de daaropvolgende aanval maakte Bruse Boys 2-0 na een mooie lob over de keeper door George Geluk. Niet veel later kreeg Dauwendaele ook de 3-0 om de oren na een glij partij in de verdediging. Khalid Kaldoon baalde na afloop van de vroege goals. „Vooral de derde was een gelukkig doelpunt." Kees van de Sluis- was het daar mee eens: „De tweede was buiten spel. Deze twee rotgoals verpesten de wedstrijd." Na de 3-0 had scheidsrechter Van Drunen beter af kunnen fluiten. Dauwendaele liet het allemaal lo pen en ook Bruse Boys vond het wel best. Het spel was niet om aan te zien. Dat Davy Ernest het een paar keer uitschreeuwde omdat hij de bal niet kreeg, was veelzeggend. De 3-1 en 4-1 waren voor de statistie ken. Bruse Boys-Dauwendaele 4-1 (1-0) 13. Tom Blomaard 1-0, 48. George Ge luk 2-0, 50. Mats Willemse 3-0, 67. Peter van Gorsel 3-1, 86. George Geluk 4-1. Gele kaart: Stefan van de Boor (Dauwendaele). Scheidsrechter: A. van Drunen (Dordrecht). Aantal toeschou wers: 120. FC Dauwendaele: Koen Meijers, Ste fan van de Boor (57. Joey Yeske), René de Nooijer, Coen Bolle, Stefan Joosse, Marienelo Titaley (77. Geert Toorns- tra), Peter van Gorsel, Jasper Leuvelink, Ghalid Kaldoon, Davey Ernest, Mark van lersel. Peter van Gorsel, maker van het enige doelpunt bij FC Dauwendaele, zet twee spelers op het verkeerde been. foto Izaak Verkeste SB9B5BB839S&B8ES99BSBSSBSMS88B door Koen de Vries KLOETINCE - Niemand had er nog op gerekend. De tribune liep al leeg en de spelers schudden teleur gesteld 'het hoofd. Ook de juf frouw uit de geluidskamer leek er niet meer op voorbereid dat Kloe tinge nog gelijk zou maken tegen Montfoort. Pas twee minuten na dat de Bevelandse hoofdklasser toch nog had gescoord, liet ze haar stem horen. „De 1-1 van Kloetinge is gemaakt door Michel Maas kant!" De ontlading was groot nadat in de 92e minuut uit het niets de ge lijkmaker was gevallen. Kloetinge had ondanks een continu veldover- wicht in de hele tweede helft am per een halve kans kunnen schep pen. Zeven minuten nadat Arjan van der Smissen met zijn tweede gele kaart naar de kleedkamer was gestuurd, slaagde een allerlaatste wanhoopspoging alsnog. Daar Es- ser veroverde op inzet bij de ach terlijn de bal en zijn keiharde voor zet werd door centrale verdediger Michel Maaskant van dichtbij te gen de touwen gekopt. „We hebben niet veel afgedwon gen, maar het gelijkspel was wel verdiend", keek Michel Maaskant terug. „We hebben er keihard voor gewerkt." De twintigjarige inwoner van Brui nisse was in dubbel opzicht opge lucht. Natuurlijk omdat zijn ploeg in de strijd tegen de degradatie te gen de nummer drie van de rang lijst misschien wel een heel belang rijk punt had gepakt. En ook om dat hij eindelijk zijn belofte had in gelost. De van RBC overgekomen verdediger was met name om zijn kopkracht naar Kloetinge gehaald. Verdedigend ging het tot nu toe goed, maar aanvallend kon hij nog geen vuist maken. Ook zaterdag leek dat niet te luk ken. Maaskant was wel een paar keer mee naar voren geweest, maar werd niet in stelling ge bracht. Toen collega-centraleverde diger Arjan van der Smissen de bal op zijn schouder kreeg en daar voor knullig zijn tweede gele kaart van de middag zag, leek het ge daan met zijn aanvalslust. „Maar verschillende jongens riepen dat ik toch mee naar voren moest. Dat heb ik gedaan. 'Eindelijk', zeiden ze tegen me toen ik de 1-1 had ge maakt. In de beker had ik een keer met het hoofd gescoord, maar in de competitie duurde het wel heel lang. Ik hoop dat de ban nu gebro ken is." Zo kwam er toch nog een hap py-end aan een kille, wat kleurlo ze middag op het Wesselopark. Montfoort profiteerde bij de o-i (23e minuut, Erwin van der Klis) optimaal van onoplettendheid bij Kloetinge en liet zien dat het ra zendsnel is in de omschakeling en levensgevaarlijk binnen de zestien meter. Na rust probeerde Kloetinge het meer via de vleugels, maar daarin toonde het zich te onervaren en te onrustig. Spelers startten te vroeg of te laat, passes werden onzuiver of op het verkeerde moment ver stuurd en veel duels werden op slimheid verloren. De 1-1, twee mi nuten in blessuretijd, bewees dat Kloetinge ook ijzersterke punten heeft. De ploeg blijft, gelijk een Duitse ploeg, vechten tot het bitte re eind. In welke samenstelling dat zater dag tegen Heerjansdam gebeurt, is nog onzeker. Arjan van der Smis sen is twee wedstrijden geschorst, Jaap Esser één. Maar Maarten van Rosevelt is weer terug. Karakteristiek Kloetinge-Montfoort 1-1: 23. Edwin van der Klis 0-1, 90+2 Mi chel Maaskant 1-1. Scheidsrechter: J. Boringa (Leeuwarden). Gele kaart: Jaap Esser (Kloetinge), Bart Roelofs, Joost van Apeldoorn, jelle de Boer (allen Montfoort). Rood: Arjan van der Smissen (Kloetinge) 2x geel. Aantal toeschouwers: 350. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Arjan van der Smis sen, Michel Maaskant, Daan Esser; Jaap Esser, Roy Mulder, Mark Schuit (78. Rick Mulder), Corné Schilperoort; Bart Duprez (74. Etiënne Mailie), Ingmar Quist. Middenvelder John Schot zoekt naar een opening in het met 1-2 verloren thuisduel met Flevo Boys. foto Mark Neelemans ZALTBOMMEL - Voor GPC Vlissin- gen kunnen er nog wel eens mooie tijden aanbreken in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal. De Walcherse ploeg won met 1-0 bij Nivo Sparta, deed daarmee goede zaken op de ranglijst en heeft nu ook de leiding in de der de periode. „Wie weet wat er nog kan gebeu ren", blikte trainer Jurriaan van Poelje tevreden terug. „We moe ten nog zeven wedstrijden spelen, waarvan er vier thuis zijn." Nivo Sparta en GPC waren aan el kaar gewaagd en vermaakten het publiek met goed spel. Ozkan Cakir was vaak ongrijpbaar, terwijl aan de andere kant Mark Santego- ets een lastige klant was voor de defensie van de Vlissingers. Een keer belandde de bal op de lat. Daarnaast verkeerde GPC-doel- man Max Leijer in een uitstekende vorm. Hij ranselde één keer op fraaie wijze de bal uit het doel. De beslissing viel in de 85e mi nuut, toen linksback Mohammed Mekkaoui mee naar voren trek en profiteerde van en misverstand in de verdediging van Nivo Sparta: O-l. Nivo Sparta-GPC Vlissingen 0-1 (0-0). 85. Mohammed Mekkaoui 0-1. Gele kaart: Sven Ronde (GPC). Aantal toeschouwers: 350. Terneuzense Boys-Roda Boys 0-3. 52. Michel Kooyman, 0-1, 57. Michel Kooy- man 0-2, 72. Michel Kooyman 0-3. Ge le kaart: Jeroen Rijnhout (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 150. Achilles Veen-Zaamslag 5-0 (1-0). 43. Pascal Ippel, 51. Kees Schellekens 2-0, 63. Roel van Delft 3-0, 70. Roel van Delft 4-0, 88. Rob Vermeulen 5-0. Aan tal toeschouwers: 200. ÖNTW£RP£RS ÉN B( 'Be Blokken 18-20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73