Omnivoor Vos ook nummer één Teun Mulder maakt WK in eigen land 281 sport WK BAANWIELRENNEN Wielrenster Marianne Vos kan op elke ondergrond uit de voeten. Ze wint in één weekeinde zowel op de baan als op de weg. Bijrol Sauerbreij in laatste WB-wedstrijd Luiten en Lafeber gedeeld achttiende Nederland grijpt naast EK schoonspringen Cricketers Sri Lanka vernederen Engeland Basketballers Giants grijpen naast beker 7 Marianne Vos veroverde haar zevende wereldtitel. Ze had er al vier in het Veldrijden, één op de weg en één op de baan. maandag 28 maart 2011 AROSA Nicolien Sauerbreij speelde giste ren een bijrol bij de laatste we reldbekerwedstrijd snowboarden van dit seizoen in het Zwitserse Arosa. De olympisch kampioene eindigde op de parallelreuzensla lom slechts als 28e. Haar zus Marie ke werd 25e. De zege in Arosa was voor de Zwitserse Fraenzi Mae- gert-Kohli. In de eindstand van de wereldbe ker werd Nicolien Sauerbreij vijf tiende, haar zus Marieke 31e. MALAGA Joost Luiten is door een goede laat ste ronde nog flink opgeschoven in de eindrangschikking van het An- dalusië Open. De Bleiswijkse gol fer had gisteren voor de achttien holes opnieuw 69 slagen (-1) nodig en kwam daarmee uit op een to taal van 275. Luiten steeg naar de achttiende plaats, die hij deelde met onder an deren Maarten Lafeber. Deze prof leidde nog na twee ronden maar viel door een afsluitende 72'er uit de top tien. De Schot Paul Lawrie won het toer nooi NIEUWEGEIN De KNZB heeft naast de organisa tie van het EK schoonspringen in 2013 gegrepen. De Europese zwem- federatie LEN heeft het toernooi toegewezen aan Rostock. De KNZB is nog wel in beeld om de Europese titelstrijd volgend jaar te organiseren. Dit toernooi zou in 2012 deel moeten uitmaken van de EK langebaan, maar omdat de LEN moeite heeft dit EK te slijten, wordt het schoonspringen wellicht ergens anders gehouden. „We zijn door de LEN benaderd of wij dan het schoonspringen kunnen organi seren", aldus Paul van den Heuvel namens de KNZB. COLOMBO Engeland heeft zaterdag in de kwartfinales van het WK cricket een dramatische nederlaag gele den. De Britse ploeg verloor in Co lombo met liefst tien wickets van gastland Sri Lanka. In de halve eindstrijd spelen dë ei landbewoners morgen tegen Nieuw-Zeeland, opnieuw in Colom bo. De andere halve finale gaat woensdag in Mohali tussen de aartsrivalen Pakistan en India. ALMERE De basketballers van GasTerra Fla mes hebben gisteren geschiedenis geschreven. De club uit Groningen won voor het eerst de nationale be ker. In de eindstrijd in Almere was GasTerra Flames met 67-55 te sterk voor WCAA Giants uit Bergen op Zoom. Bij de vrouwen veroverde Leider dorp zaterdag al de nationale be ker. De equipe bleek in de finale met 76-59 te sterk voor Lions uit Landsmeer. Leiderdorp stelde eer der al de landstitel veilig. door Edward Swier APELDOORN - Teun Mulder is... Teun Mulder. Ondanks al zijn spierkabels lief en zacht als een teddybeer. Zelf: „Maar wel een ster ke beer." Hoffelijk, met voor ieder een een vriendelijk woord. Ook voor tegenstanders die hem ver slaan: „Ik ben blij voor je." Maar onderwijl nooit de belangen van zijn eigen land uit het oog verlie zend. Hij is een echte ambassa deur. Mulder toonde zich de afgelopen week een ideale gastheer van het WK baanwielrennen in Apel doorn. Met zilver (kilometer) en brons (keirin) verwende hij het thuispubliek én zichzelf. „We heb ben van elkaar genoten." Tuurlijk, er was even wat teleur stelling. Op de kilometer leidde hij 875 meter, maar zijn benen waren al helemaal volgelopen: Stefan Nimke was uiteindelijk een fractie sneller. „Ik was leeg, kon niet meer dan uithijgen en liggen." De vermoeidheid en teleurstelling deden hem kotsen in een vuilnis bak. Netjes, zoals Mulder is. „Ik was zo misselijk, de pijn sloeg toe." Mulder, wiens portret op me- gaformaat al weken de gevel van het Omnisport in Apeldoorn sier de, was in 2010 wereldkampioen op de kilometer geworden en ver dedigde in eigen land de titel. „Het was een gekkenhuis. De druk was enorm. Ik heb me daar wel van af kunnen sluiten. De taak van am bassadeur was zeker niet de mak kelijkste. Maar ik heb niet het ge voel dat het me belemmerde", al dus de sprinter, die bij de huldi ging op een pepermuntje stond te zuigen om het zuur uit zijn maag te verdrijven. Mulder maakte in Apeldoorn dui delijk dat hij opnieuw gegroeid is. Bondscoach René Wolff heeft vrij wel geen omkijken naar de 29-jari- Teun Mulder, zilver op de kilometer en brons op de keirin. ge spurter uit Zuuk. Mulder is ge louterd, gelauwerd. Doet zijn ding, overal en altijd. En denkt zelfs op de sprint, een nummer dat hij de laatste jaren verwaarloosde, weer aan te kunnen haken bij de absolu te wereldtop. De keirin, een zenuwenspel, is ech ter helemaal op zijn lijf geschre ven. Al voor het achtste WK op rij stond hij in de finale. Na zijn we reldtitel in 2005 won hij nog drie plakken op het nummer. Dat kun nen zelfs Shane Perkins en Sir Chris Hoy, de nummers één en twee van zaterdag, niet zeggen. Hoy kon, met brons op de teams print en sprint en het zilver van de keirin, in Apeldoorn amper im poneren. De Schot heeft op weg naar de Olympische Spelen in Lon den, zijn thuiswedstrijd, nog veel werk te verzetten. Mulder had, op weg naar Londen, de ervaringen in eigen huis niet willen missen. „Al is het maar om te ervaren dat ik echt wel met een beetje druk om kan gaan. Met na me de zaterdag was heel beladen. Er was heel veel druk op de ketel, Nederland had nog niks gewon- Marianne Vos laat op de scratch haar tegenstandsters in een prachtige sprint ver achter zich. foto Vincent jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70