PZC Geloof is weg bij Hoek 26 en 27 TOPKLASSE Na nederlaag tegen Flevo Boys (1-2) lijkt degradatie onafwendbaar na I 25 28 en 29 Overtuigende zeges Cancellara en Boonen Ledenraad van Ajax komt woensdag bijeen Vettel soeverein naar zege in Melbourne Afellay geniet van de vrijheid bij het Neerlands elftal Maandag 28 maart 2011 mamma i mm mmsmmsmwm door Barry van der Hooft hoek - De geldschieters aan de bar van het sponsorhome discussieer den er stevig op los en schudden af en toe veelzeggend met het hoofd. Bij het gros van de spelers van Hoek viel na de 2-1-nederlaag tegen Flevo Boys ook weinig strijd vaardigheid meer te ontdekken. Onlogisch was het allemaal niet, want de club staat al met één been in de hoofdklasse. Toegegeven: ondanks het verlies werd het gat met de veilige twaalf de plaats niet groter. De achter stand op Sparta Nijkerk en CSV Apeldoorn bedraagt nog steeds acht punten, maar Hoek heeft nu nog maar zes wedstrijden om het vege lijf te redden. Daar lijkt nie mand meer in te geloven, omdat ook in het duel met Flevo Boys duidelijk werd dat Hoek simpel weg kwaliteit tekort komt om een wedstrijd in het eigen voordeel te beslissen. „De kans dat we het nog redden is nu wel heel erg klein", verzuchtte Ferry Alfons na afloop. „Ik vind Flevo Boys een matige ploeg. Maar wij verliezen er wel twee keer van dit seizoen. Dat zegt eigenlijk al les." Zijn nieuwe trainer probeerde de moed er nog wel in te houden, na een nederlaag die als een moker slag aankwam. „De teleurstelling overheerst nu", zei Ruud Pen- nings. „Maandag (vandaag) gaan we de wedstrijd evalueren. En dan kijken we ook niet verder dan de eerstvolgende wedstrijd, uit tegen Excelsior'31. Pas als die achter de rug is, moeten we weer verder kij ken. We hebben nu niets meer te verliezen. Misschien gaan we daar door eindelijk eens vrijuit voetbal len en kunnen we wat goede resul taten neerzetten." De optimistische Pennings nam l 1 HOEK I FLEVO BOYS Van Nieuwerïhuijzen Altenburg Koné De Groot "#-(46. Landuyt) Westra Van Nieuwstadt Assa Dildick Frankema De Loof (87. Bosma) Alfons De Munnik Schot Van der Heide Van Brabander Postma De Jong Van der Plaats Pattinama Boersma '*(83. Mahieu) (84.Tromop) Pinas Spaan «ï{71.Mendes) (59. Stolte) Doelpunten 16. Postma 0-1 (strafschop), 47. De Loof 1-1.85. Van der Plaats 1 -2. j Kaarten Hoek: Alfons Flevo Boys: Westra Scheidsrechter A. Dijkstra (Oosterwolde). Aantal toeschouwers I 800 maandagavond laat het roer over, nadat Gaby Demanet was ontsla gen. Met het vertrek van de Bel gische trainer hoopte het bestuur van Hoek tevergeefs een schokef fect te creëren. Op het erbarmelijk slechte veld viel een aantal spelers opnieuw door de mand. Het ont brak ook aan daadkracht en intelli gentie. Een tegenstander uit elkaar spe len; daar heeft Hoek al het hele sei zoen problemen mee. Bij het ma ken van afspraken wordt voor de wedstrijd braaf geknikt, maar een maal op het veld verandert het strijdplan veel te vaak in lange-ha- len-snel-thuis-voetbal. Als er dan, zoals ook bij Flevo Boys, centraai achterin een paar kopsterke verde digers staan, levert die manier van voetballen heel weinig op. Behalve een hoop frustratie bij een aantal spelers en het overgrote deel van het publiek. Bij het kijken naar een wedstrijd van Hoek lijkt het vaak of er beel den van eerder in het seizoen voor bijkomen. De Zeeuws-Vlaamse for matie verloor zaterdag voor de veertiende keer. Bij negen van die verliespartijen moest Hoek buigen door een tegentreffer in het laatste kwartier. De ploeg had in die fase dan vaak het gevoel dat een over winning voor het grijpen lag, om vervolgens keihard het deksel op de neus te krijgen. Tegen Flevo Boys werd het dramatische sei zoen zaterdag nog maar eens pak kend samengevat. De bezoekers kwamen na zestien minuten uit een strafschop op voorsprong, na een handsbal van Alfons. Meteen na rust knalde linksback Niels de Loof via de bin nenkant van de paal prachtig de 1-1 binnen en borrelde de hoop op een zege weer op. Hoek nam het initiatief, drong aan, maar zag het zicht op een broodnodige overwin ning in de slotfase binnen een tijdsbestek van twintig seconden rigoreus veranderen. John Schot kreeg dé kans op de 2-1, maar kreeg zijn voet op een meter of vier van het doel niet goed onder de bal. in de tegen stoot werd Dwayne Dildick afge troefd door Marco van der Heide, die Frank van der Plaats een niet te missen kans bood: 1-2. „Dit ge beurt nu voor de zoveelste keer", zei aanvaller Nick de Jong. „Als je de kansen gewoon afmaakt, ben je klaar. We krijgen een duizend-pro- centkans, maar twintig seconden later ligt die bal er aan de andere kant in. Echt schandalig!" John Schot: „Het is verschrikkelijk dat we van zo'n ploeg verliezen. Maar het is wel het verhaal van dit sei zoen bij Hoek. Het zit tegen, maar het heeft ook met een gebrek aan kwaliteit te maken." pagina 30 en 31Onno Doeland wil best bij Hoek afsluiten Vos en Mulder maken WK in eigen land tot een succes Tip? sport@pzc.nl WEVELGEM Tom Boonen schreef gisteren de wielerklassieker Gent-Wevelgem op zijn naam. De Belgische renner van Quick-Step versloeg de Italiaan Daniele Bennati en de Amerikaan Tyler Farrar in de sprint. Een dag eerder won Fabian Cancel lara met overmacht de E3 Prijs. De Zwitserse wielrenner ging op ze ventien kilometer van Harelbeke in de aanval en bereikte solo de fi nish. Cancellara had de wedstrijd over 202 kilometer vorig jaar ook al gewonnen. pagina 28 en 29: meer over de zeges van Boonen en Cancellara AMSTERDAM De ledenraad van Ajax komt woensdag bijeen om te praten over de controverse tussen Johan Cruijffen de clubleiding. Ajax-voor- zitter Uri Coronel zal het college van 24 personen daarbij informe ren over de stand van zaken. Cruijff is met zijn actiegroep van kritische oud-voetballers niet van plan om de strijd om de macht bij Ajax op te geven. „Er moet nu iets gebeuren. Anders is opnieuw een seizoenverloren. Ajax is momen teel een drama. Je bent blind als je dat niet ziet", liet hij eind vorige week nijdig weten. MELBOURNE Sebastian Vettel heeft gisteren de openingsrace van de Formule 1 op dominante wijze gewonnen. De Duitse autocoureur van Red Buil, die als wereldkampioen aan de start verscheen op het circuit van Melbourne, reed van start tot fi nish onbedreigd aan de leiding in de Grote Prijs van Australië. Lewis Hamilton reed zijn McLaren naar de tweede plaats. De Rus Vitali Pe- trov van Lotus Renault verraste met de derde plaats. pagina 34 en 35: Vettel zet in Austra lië zijn zegereeks voort MEEST CELEZEN 1. De Boer kind van de rekening 2. Hoek dichter bij degradatie 3. Reactie Josimar Pattinama (foto) BLOGS Lees ook de verschillende blogs over voetbal en atletiek op onze website: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is ook telefonisch bereikbaar via 0118-434041 Middenvelder Ferry Alfons rukt op in het duel met Flevo Boys. Hoek verloor opnieuw, door een treffer vijf minuten voor tijd. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67