Reserves Delta Sport handhaven zich 361 sport Rinus Buijs gewestelijk kampioen bandstoten HANDBAL Delta Sport 2 komt ook volgend seizoen uit in de tweede klasse. De ploeg verliest wel van Orion, maar dat heeft geen gevolgen. Minnaard tweede in Engelse MTB-wedstrijd Ouwerkerk stunt tegen de koploper Eindzege PWC in hoofdklasse Matthijs Eversdijk is snelste in de sprint Korfballers Seolto winnen inhaalduel Schouwse Boys verliest van FC RIF maandag 28 maart 2011 'Het is goed dat we in de tweede klasse blijven. We moeten aansluiting houden' Rick Evertse door Wim Kakebeeke door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Rinus Buijs uit Acht huizen en lid van biljartvereniging De Poedel is in De Graanbeurs in Zierikzee gewestelijk kampioen bandstoten derde klasse gewor den. Tweede werd Johan van de Kasteele van SVW. De derde plaats ging naar Ad de Rooij van VEGABV. De man uit Achthuizen, die voor het district Delta Zuid West uit komt, was de beste in de finale. Hij verloor één partij en dat nog maar met twee puntjes verschil. Het kwam erop neer dat Buijs na zeven partijen 383 van de 385 pun- ten maakte. Daarnaast tekende hij voor de hoogste serie van 20 en het hoogste algemeen gemiddelde met 2.27. Het was het bewijs dat de titel niet gestolen werd. Het was voor Buijs zijn tweede ge westelijke finale dit seizoen. In de vorige werd hij vijfde, nu krijgt zijn optreden een verlengstuk met' een plaats op het Nederlands kam pioenschap in Hattem. Gewestelijk kampioenschap der de klasse. 1. Rinus Buijs De Poe del 7-12, 2.27, 20; 2. Johan van de Kasteele SAVW 7-10, 2.13, t6; 3. Ad de Rooij VEGABV 7-8, 2.21, 12; 4. Theo Freyzer De Troubadour 7-8, 1-93.14. Emile de Witte werd in de ont moeting in de vierde divisie drie banden tussen de teams van De Geslootene Boom en De Heeren straat de opvallendste man. Hij ver sloeg Benny Visser en haalde het indrukwekkende moyenne van 1.176. De bezoekers wonnen het duel en hebben aan één punt uit de laatste drie wedstrijden genoeg voor de ti tel. HEINKENSZAND - De reserves van Delta Sport komen ook volgend handbalseizoen uit in de tweede klasse. De Schouwse ploeg verloor weliswaar de derby van Orion (23-19), maar dat had geen gevol gen. EMM en Blauw Wit uit Den Bosch werden het haasje en gaan een afdeling lager spelen. Het eerste team van Delta Sport verloor de laatste wedstrijd. De kampioen ging met 30-28 onder uit bij Olympia'89. Orion-Delta Sport 2 23-19: Voor de Bevelanders had de derby niet veel meer om het lijf Orion was al zeker van lijfsbehoud en kon niet meer hoger eindigen dan de zeven de plek. De promovendus draaide geen slecht seizoen. Het uitgangs punt vooraf was dertien punten. „Dat het doel iets voorbij werd ge streefd is alleen maar meegeno men", merkte coach John Jansen na de zege op de Zierikzeese ploeg op. „Ik ben trots op de mannen. Ons seizoen is geslaagd." Dezelfde geluiden waren te horen bij de bezoekers. Zonder schutter Peter Lefevre (knieblessure) moest men genoegen nemen met een be scheiden nederlaag: 23-19. „Het is goed dat we in de tweede klasse blijven", zei Rick Evertse, die gis- termidag met een spierscheuring uitviel. „Het eerste gaat een treetje hoger en afglijden zou fataal zijn voor de jeugd. We moeten aanslui ting houden." Dat het Zeeuwse onderonsje nog alleraardigst was, was mede te dan ken aan doelman Dennis Wassink De thuisploeg werd bijna wanho pig van de talloze reddingen die hij verrichtte. Na de pauze beten Nick en Ron van Dalen en Fran cois Verrijzer zich herhaaldelijk op hem stuk. Wassink keerde maar SHERWOOD PINES Mountainbiker Marco Minnaard uit Wemeldinge is gisteren als tweede geëindigd tijdens een inter nationale MTB-wedstrijd in het En gelse Sherwood Pines. De coureur van het Rabobank- Giant Offroad Team moest na zeven kwartier op een vrij vlak parkoers 38 seconden toegeven op zijn Zweedse ploegge noot Emil Lindgren. OUWERKERK Na de forse zege op het laaggeklas seerde Volharding 2 van vorige week lukte het Ouwerkerk gisteren om koploper Dosko 5 pootje te lich ten. De Schouwse ploeg won met 2-1. Namens Ouwerkerk werd de score in de eerste helft geopend door uitblinker Richard van de Berg: 1-0. Na rust werd het 1-1, waarna Jakkoo Brouwer het win nende doelpunt maakte. MIDDELBURG PWG 's-Gravenpolder is zaterdag kampioen geworden in de hoofd klasse van de Zeeuwse damcompe- titie. Dankzij een 9-7-overwinning op Aagtekerke werd het achttal on bereikbaar voor de concurrentie. Lammerenburg, dat in de slotron- de Souburg met 13-3 verpletterde, werd tweede en de Middelburgse damclub derde. KRUININGEN Wielrenner Matthijs Eversdijk (Wil- helminadorp) was zaterdag tijdens de laatste trainingsrit van TMZ zijn opponenten Rein-)an Elenhaas (Goes) en Edzard van Ewijk (Wolp- haartsdijk) te snel af. Het trio was er in geslaagd om het peloton van de A-renners te ontvluchten en kon tot het einde een kleine voor sprong vasthouden. Eversdijk bleek uiteindelijk de rapste. liefst zeven pingels. Arjo Nieuw koop wist de spanning met drie treffers op rij er nog een beetje in te houden namens de bezoekers, maar toen Peter Bos na kritiek op de leiding met drie tijdstraffen kon vertrekken, was het verzet ge broken: 23-19. „Orion was zeer ma tig vandaag", vond Evertse. „Als wij compleet waren geweest, had den we ze verslagen." John Jansen was blij dat een mati ge partij winnend werd afgerond. Van de week mag de groep aan het bestuur laten weten of men verder willen met de trainer, lan sen: „In principe ga ik door, maar dat ligt niet aan mij." De hoofdmacht van Delta Sport veroverde vorige week de titel in de eerste klasse en sloot af met een uitwedstrijd tegen nummer twee Olympia'89. De Schouwse formatie wilde ook dit duel graag winnend afsluiten, maar dat lukte zaterdagavond niet. Er werd met 30-28 verloren. Bij rust stond het 20-15. Een zwak begin brak Delta Sport uiteindelijk op. Na twintig minu ten stonden de onthutsende 17-7-cijfèrs op het scorebord. Olym pia'89 speelde agressief en gaf Del ta Sport geen schijn van kans. Na de pauze a herstelde de ploeg van coach Rob de Vos zich. De ploeg rechtte de rug en de defensie stond nog maar tien doelpunten toe. Toch kwam Delta Sport niet meer langszij. Ook al omdat enke le kansen bij uitvallen om zeep werden geholpen. Delta Sport eindigde de competi tie hierdoor op 36 punten (20 duels). Olympia werd tweede met 34 punten uit twintig ontmoetin gen Scores Delta Sport: Kenneth Mel- laart 8, Guido de Graaf 7, Guust Sluijs 5, Jordi Loo 4, Merijn de Vos 3, Pieter Boot 1. VLISSINGEN De korfballers van derdeklasser Seolto hebben zaterdag het inhaal duel met Nikantes met 10-8 gewon nen. De ploeg staat nu vijfde. De overige Zeeuwse teams begin nen komende zaterdag aan de veld- competitie. Scores Seolto: Timme Provoost 3, Rob Harthoorn, Daisy Verkerk en Jolanda Hart- hoorn 2, Dennis Goedegebuur 1. BERGEN OP ZOOM Voor de zaalvoetballers van Schouwse Boys is het behoud van het hoofdklasserschap nog altijd geen uitgemaakte zaak. De Schouw se ploeg ging ook tegen FC RIF/New Style BoZ onderuit. Na een 3-2-achterstand bij de rust werd het 9-6. Voor Schouwse Boys scoorden Kevin yeerhoek, Ben Ver west (2x), Robin van Welt (2x) en Martijn van Grunsven. Orion is in de aanval, maar heeft moeite gaten te vinden in de verdediging van Delta Sport 2. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64