mee land 15 Das Boom vecht natuurbeleid Bleker aan Museum geflest: 'duinwater [NG stuurt rijke uit 1859' komt uit 1975 Atsma en Bleker bezoeken Vietnam Man gooit bijtend zuur in gezicht vrouw Kunstbeurs Tefaf trekt 72.500 bezoekers OM: bedrijven moeten cybercrime aangeven <-> E/hnmn hnnf klanten brief over bonussen ii Se Swiss *17Sense maandag 28 maart 2011 SBWBBSBK een ramp als in de kerncentrale van het Japanse Fukushima ook in Borssele gebeuren, al is de kans klein. De Nederlandse kerncentrale is al meerdere malen door het oog van de naald gekropen, omdat de noodkoeling niet functioneerde, aldus Teuling. foto Izaak Verkeste een seminar over kustbescher- ming, belangrijk in een land met een kustlijn van meer dan 3500 ki lometer. Bij Ho Chi Minhstad is er een excursie met bus en boot in de Mekongdelta, waar regelmatig overstromingen voorkomen. Bovendien worden er tijdens het bezoek afspraken gemaakt over sa menwerking op het gebied van af valwaterzuivering en onderwijs. Prinses Maxima heeft gedeeltelijk een eigen programma, in het ka der van haar werk voor de VN: het bevorderen van de toegankelijk heid van financiële diensten. Woensdag is een bijzondere dag voor het paar, dan is het precies tien jaar geleden dat koningin Bea trix hun verloving bekendmaakte. DEN HAAG - Staatssecretaris Joop Atsma (Infrastructuur en Milieu) is deze week in Vietnam om verdere afspraken te maken over een plan voor waterbeheer in de dichtbe volkte Mekongdelta. Atsma zit mor gen in Hanoi de eerste vergadering voor van de Vietnamees-Neder- landse stuurgroep voor samenwer king in de Mekongdelta. Hij haakt zo in op eerdere overeenkomsten die toenmalig premier Jan Peter Balkenende in 2010 sloot. Het doel is Vietnam te beschermen tegen het wassende water. Met Atsma neemt ook Henk Bleker, staatsse cretaris van Economische Zaken deel aan deze economische missie in Vietnam. Bleker wil afspraken maken over de duurzame produc tie van kweekvis, cacao en koffie. HILVERSUM - Stichting Das 8c Boom wil het natuurbeleid van staatssecretaris Henk Bleker (Na tuur) juridisch aanvechten om zo de natuur te beschermen. Om dit te financieren, zal de na tuurorganisatie een steunfonds op richten. Dat heeft voorzitter Jaap Dirkmaat gisteren in het Vara-ra- dioprogramma Vroege Vogels ge zegd. Volgens Dirkmaat zullen stelselma tig wetten, regels en internationale verdragen worden geschonden, als Bleker echt gaat doen wat hij al vijf" maanden verkondigt. Dirk maat doelt hiermee naar eigen zeg gen op onder meer het schrappen van nieuwe natuur en ecologische verbindingen en het ontnemen van bescherming van Europees be schermde gebieden. Om het beleid juridisch aan te vechten, richt Das 8c Boom het HAARLEM Een nog onbekende man heeft gis terochtend vroeg bijtend zuur ge gooid in het gezicht van een 65-jari- ge voorbijgangster. Het incident ge beurde op een fietspad in Haarlem. Het slachtoffer is met brandwon den opgenomen in een ziekenhuis, zo maakte de politie gisteren be kend. De politie weet niet of de man een bekende was van de vrouw. Het slachtoffer is nog niet gehoord. MAASTRICHT De internationale kunst- en antiek beurs Tefaf in Maastricht heeft 72.500 bezoekers getrokken. Vorig jaar waren dat er ongeveer even veel. Dat meldde een woordvoer ster gisteren. Behalve Europese be zoekers wisten ook Amerikaanse, Braziliaanse en Chinese verzame laars de weg naar Tefaf beter te vin den. Hoewel de omzet niet wordt bijgehouden, was het volgens de woordvoerster een goed jaar. HILVERSUM Het Openbaar Ministerie wil dat meer bedrijven die slachtoffer zijn geworden van cybercrime, aangifte doen. Officier van justitie Lodewijk van Zwieten van het landelijk parket deed zaterdag een oproep daartoe bij RTL Nieuws. „Het is heel belang rijk dat we een goed beeld krijgen van wat er aan cyberaanvallen in het bedrijfsleven plaatsvindt", stelt Van Zwieten. door Just Fontein AMSTERDAM - Toen hij op Tele tekst las dat het Amsterdam Mu seum een negentiende-eeuwse fles met duinwater had gekocht, begon er bij )an Ketting (69) geen belletje te rinkelen. Pas toen hij een foto zag van de aanwinst van het Amsterdam Mu seum, drong het tot hem door: het. flesje komt niet uit 1853, maar uit 1975, en hij heeft het zelf ontwor pen. „Het verbaast me dat niet veel meer mensen hebben gereageerd. Er zijn er destijds duizenden van gemaakt", zegt Ketting. Hij werkte jaren als vormgever. Onder zijn klanten zaten de Amsterdamse Ge meentewaterleidingen, nu Water- net. „Voor de zevenhonderdste verjaar dag van Amsterdam werd in de RAI een grote manifestatie gehou den: Mokum 700. De voorlichter van Gemeentewaterleidingen wil de een ludieke actie opzetten en vroeg mij een etiket te ontwerpen. Mensen konden daar deze fles 'duinwater' kopen", vertelt Ket ting. „Op Mokum 700 liepen de mede werkers van Gemeentewaterleidin gen rond in Oud-Hollandse kledij. Je kon ook meedoen aan water- proeverijen. Ik weet nog goed dat mijn dochters dat heel leuk von den. Volgens mij kregen ze er gra tis zo'n fles bij." Hij begrijpt niet dat het museum niet heeft gezien dat de fles nep is. „Zo kun je duidelijk zien hoe de sticker is opgeplakt", zegt hij, ter wijl hij de fles tegen het licht houdt. Hij laat een nog ongebruikt etiket zien. „Kijk, zo ziet het origi neel er uit. De tekst van het etiket heb ik uit een krantenadvertentie uit 1853. Dus die is wel echt." Bij het Amsterdam Museum be stond al het vermoeden dat de fles duinwater wellicht niet authentiek was. AMSTERDAM - ING heeft ruim drie honderdduizend klanten die een persoonlijke adviseur bij de bank hebben of zakelijke klant zijn, een brief gestuurd waarin de bank uit legt waarom de raad van bestuur heeft afgezien van de bonus en sa larisverhoging. „We hebben onderschat welk sig naal hiervan zou uitgaan naar u, de samenleving en de politiek", al dus ING in de brief die afgelopen zaterdag op de mat viel. Een woordvoerster liet desge vraagd weten dat de hele affaire de bank 'tientallen klanten' heeft ge kost, maar dat het klantenbestand per saldo niet erg heeft geleden. ING heeft volgens de woordvoer ster 8,9 miljoen rekeninghouders. Uit het op 17 maart gepresenteerde jaarverslag van ING bleek dat de bestuurders bij de bank een bonus kregen die bijna even hoog was als het jaarsalaris. Bovendien zou het basissalaris van de bestuurders 2 procent stijgen. steunfonds Recht op Natuur op. „Ik roep iedereen die het belang van de natuur erkent op om ons te steunen door natuurrechtcertifi caten te kopen, want de kosten zul len in de tonnen lopen omdat er op allerlei plekken moet worden geprocedeerd", aldus Dirkmaat. Das 8c Boom is van plan aan rech ters in Luxemburg, Straatsburg, Brussel en in eigen land een oor deel te vragen over hoe de kabi netsplannen zich verhouden tegen over internationale verdragen en richtlijnen die Nederland de afgelo pen veertig jaar is aangegaan. Dirkmaat hief in 2006 de organisa tie Das 8c Boom op omdat haar doelen (het behoud van bedreigde diersoorten en hun leefgebieden) bereikt zouden zijn. Onlangs werd de organisatie weer nieuw leven ingeblazen vanwege de kabinets plannen met de natuur. Lifestyle 222 2420,- *"DM^ BOXSPR1NGS S. MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 Kijk op de website voor de openingstijden. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Week 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5