dient verschillende doelen SSff1 zeeland 115 en voedselacties Protestactie tegen verkoop van Diekhuus Zeeland Sharks eerste bij 4 vakwedstrijden Strakke aanpak is nodig bij sorteerwerk Sportmodeshow en voetballen voor Kika Inzameladressen Aanlevering Tot wel 2500,- inruilbonus bij aankoop van een nieuwe Opel Corsa! aan de Dorcasregel dat de kwaliteit zo goed moet zijn dat je het zelf ook zou willen dragen. port- en invoerkosten. Niet-ver- kochte kleding wordt vanuit An- dijk doorgesluisd naar andere lan den. In het kader van noodhulp maar ook via familieprojecten in een aantal vaste landen waar met lokale organisaties samengewerkt wordt. „Dat is het leuke hieraan. Het dient zo vele doelen. De één is blij omdat die van z'n zakje af is, de ander omdat ie voor een habbe- krats iets kan kopen. Je steunt zo verschillende goede doelen en wij als vrijwilligers vinden het ook nog eens leuk om te doen. Ieder een blij." Crisis en een groeiend duurzaamheidsbesef maken van het Dorcasdepot geen booming bu siness. De aanloop groeit wel ge staag. Griffioen valt vooral de ver scheidenheid op. Er zijn mensen die het depot keihard kunnen ge bruiken en een traan laten als ze voor een klein bedrag slagen. Maar er komt net zo makkelijk iemand rondneuzen die net uit een dikke Mercedes is gestapt. „De klanten foto's Izaak Verkeste kring is heel breed. Eerst was het vooral binnen de kerk bekend. Nu is het veel breder. Er komen zo mers bijvoorbeeld ook toeristen langs voor een campingoutfit. Die kopen een paar speelbroekjes voor een euro en doen die na de zomer weer weg. Of er lopen mensen bin nen die op zoek zijn iets aparts." Geïnspireerd door de verschil lende stoffen die uit de zak ken tevoorschijn kwamen heeft een clubje vrijwilligers het Prinses- senfeest bedacht. Van allerlei mate rialen worden de mooiste priftses- senjurken gemaakt, die jaarlijks tij dens het Prinsessenfeest van Dor cas worden verkocht. Dit feest voor meiden vanaf 4]aar wordt 14 mei gehouden. Daarnaast doet Dorcas Schou- wen-Duiveland jaarlijks in novem ber mee aan de landelijke voedsel- actie. Kleding en accessoires kunnen het hele jaar door ingeleverd worden bij het depot aan de Zandweg 30 in Zierikzee. Het depot is vrijdag geopend van 13.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur. Dan kan er ook gewinkeld wor den. Behalve kleding zijn er ruim ten met boeken en huisraad inge richt. Dorcas is een internationale hulporganisatie met een christelijke achtergrond, maar zon der aan één specifieke kerk te zijn verbonden. De (kerkelijke) achter grond van de medewerkers is dan ook divers. Anne Griffioen: „En hulp wordt aan iedereen geboden, ongeacht of iemand gelooft." De hoeveelheid kleding die door de vingers van de vrijwilligers gaat, maakt een strakke organisatie nodig. De inrichting van de sor- teerschuur demonstreert dat. Er is een lange werktafel waaraan grote witte zakken hangen waarop het soort kleding staat vermeld. Er wordt gesorteerd op dames-, he ren- en kinderkleding en op zo mer- en wintergoed. Zitten de zak ken vol dan worden ze dichtge naaid. Eens in de zes weken rijdt een vrachtwagen voor om ze op te halen. maandag 28 maart 2011 S Mensen leveren spullen meestal in vuilniszakken aan. Die gaan op de grote hoop tot de depotvrijwilligers en de sorteerp/oeg zich er achtereenvolgens over buigen. Spullen die de verkoop in gaan blijven maximaal zes weken hangen. Anne Griffioen: „In verschillende dorpen op Schouwen- Duiveland zitten mensen die als verzamelpunt voor Dorcas fungeren. Zij rijden dan als de kofferbak vol is naar het depot in Zierikzee." De adressen zijn te vinden via de landelijke site www.dorcas.nl. MIDDELHARNIS - Gebruikers van so ciaal-cultureel centrum het Diek huus in Middelharnis zijn een pro testactie begonnen tegen de voor genomen verkoop door de ge meente van hun pand aan een pro jectontwikkelaar. De huidige staat van onderhoud van het pand is één van de redenen om het Diek huus van de hand te doen. Voor een opknapbeurt zijn 'enkele ton nen, zo niet over een miljoen' no dig, stelt de gemeente Middelhar nis. De gebruikers van het Diek huus vrezen verlies van sfeer en te loorgang van het huidige multi functionele gebruik. www.cultuurpleingo.nl ROTTERDAM - De Zeeuwen mogen zich in de handjes knijpen want de beste vaklui worden hier opge leid. Specifieker, in Krabbendijke op het Calvijn College. Een regio team dat werd samengesteld uit leerlingen van die vmbo-school won zaterdag met vlag en wimpel de vakteamwedstrijden van Skill Talents in Ahoy in Rotterdam. Het team, de Zeeland Sharks, werd vo rig jaar ook al kampioen bij de Skill Talents-wedstrijden die drie dagen duren. Zeeland werd eerste in vier vakteamwedstrijden: bou wen, wonen en interieur; handel en administratie; horeca en zorg en welzijn. ZIERIKZEE - In het kader van het onderwijsproject De Uitdaging houden leerlingen uit groep 8 van Obaseschool 't Kofschip in Zierik zee aanstaande woensdag een voet- balmiddag en sportmodeshow op het voetbalveld van Mevo in Zierik zee. De opbrengst gaat naar Kika; een organisatie die geld inzamelt voor onderzoek naar kinderkan ker. De entree bedraagt een euro, maar meer is welkom. Aan de middag doen leerlingen van 't Kofschip en van De Klimop in Dreischor mee. De actiemiddag 'Hoera, we heb ben een droom' duurt van 13.00 tot 16.00 uur. De actie loopt zolang de voorraad strekt. Kijk voor de voorwaarden op: www.outoteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55