2 zicht op titel sport 137 Even plassen en dan snel naar de zege lopen Dallinga.com twee punten rijker Winst en verlies voor De Ceslootene Boom Eindelijk weer eens zege voor De Schelde 't Bierwinkeltje niet verder dan gelijkspel Dubbele cijfers voor mannen De Bruinvis Net geen podiumplek voor Theo Freyzer Zaalkampioen wint ook laatste wedstrijd maandag 28 maart 2011 Twee doelpunten van Jochem Beaart volstonden gistermiddag voor Rapide in de thuiswedstrijd tegen DES (2-1). door Peter Snelders HULST - Door een doelpuntloos ge lijkspel tegen het hooggeklasseer- de Voorne, bleef de vrouwenploeg van Rapide een stevige middenmo ter in de tweede klasse van de hockeycompetitie. In de derde klas se handhaafde Vlissingen zich in de subtop, dankzij een knappe 3-i-zege op Oirschot. In dezelfde klasse bij de mannen won Rapide op knappe wijze van DES (2-1) en bleef daardoor in de race om het kampioenschap. Eén klasse lager walste Vlissingen met 6-0 over thuisploeg Zundert heen. Olympia kwam niet in actie, omdat de Temeuzense ploeg ge plaagd werd door forse personele problemen. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Voorne o-o: In deze wedstrijd speelden de duels zich voorname lijk op het middenveld af Beide teams hielden elkaar in evenwicht en gaven nauwelijks kansen weg. In de compleet evenwichtige eer ste helft kreeg de thuisploeg welge teld één strafcorner. Na de doelwisseling stichtte Rapi de meer gevaar en dwong het een zestal strafcomers af Op basis daar van mocht de thuisploeg eigenlijk nog de meeste aanspraak op de overwinning maken. Die kwam er echter niet, omdat Rapide er net als Voorne niet in slaagde te sco ren. Derde klasse. Vlissingen-Oir- schot 3-1 (1-0): Oirschot opende sterk, maar moest in de negende minuut toch een tegendoelpunt in casseren. Op aangeven van Frederi- que van Amersfoort maakte Iris Koole die treffer. Daarna ontwik kelde Oirschot druk, maar een hechte defensie met aan het hoofd een goed keepende Robin Minder- houd bleef op de been. Direct in de tweede helft kwam Oirschot op gelijke hoogte. Twee minuten later scoorde Frederique van Amers foort de zo belangrijke 2-1 en was Vlissingen weer helemaal terug in de wedstrijd. Toen Iris Koole in de 25e minuut zelfs de 3-1 aan liet te kenen was het duel beslist. Mannen. Derde klasse. Rapide- DES 2-1 (2-0): Rapide kwam goed uit de startblokken. Dat resulteer de al in de zevende minuut in de 1-0. Met een fraaie sleeppush in de kruising brak Jochem Beaart uit een strafcorner de score open. Het kwartier was nog niet voorbij toen Beaart Rapide met een backhand schot op een comfortabele 2-0- voorsprong bracht. DES nam daarna wel grotendeels het initiatief over, maar kon geen ruimte vinden in het sterke collec tieve verdedigingsblok van de thuisploeg. Daarin vertolkten doel man André Paping en voorstopper Hans Ringoot een hoofdrol. In de tweede helft kreeg DES na een kwartier toch nog aansluiting (2-1). Daarna hield de thuisploeg echter het hoofd koel en gaf vrij wel niets weg. Vierde klasse. Zundert-Vlissin- gen 0-6 (0-3): Zonder de geschor ste Boudewijn Jagers in de gelede ren was Zundert toch een maatje te klein voor een effectief Vlissin gen. Na zeventien minuten open de Stijn Jochems met een tip-in de score en voordat de rust aanbrak was het al 0-3 door treffers van Jes se van der Zanden (rebound straf corner) en Max Dieleman. Alleen in het begin van de tweede helft stónd Vlissingen even onder druk. Maar toen nieuwkomer Maarten Reynierse er in de 55e mi nuut 0-4 van had gemaakt, was het gedaan met Zundert. Max Die leman en Demko Bakker bepaal den de eindstand op 0-6. Tussen door schoot Victor Reinders ook nog eens op de paal. SAS VAN CENT Twee wedstrijden kort achter el kaar leverden de driebanders van de Geslootene Boom de halve oogst op in de vierde divisie. Tegen Aartsbouw 4 werd met 2-6 gewon nen; van De Heerenstraat werd met 8-0 verloren. In de eerste wedstrijd speelden Jo- han van der Dussen en vooral Jo Boogaert uitstekend. Dirk Smet had het lastig met routinier Toon Nouws maar haalde het net. Rob Duitemeyer verloor. Tegen de aan staande kampioen De Heerenstraat kon alleen Dirk Smet in de buurt van zijn tegenstander blijven. ROSMALEN De waterpoloërs van De Schelde boekten eindelijk de eerste over winning van 2011. In Rosmalen werd De Treffers 2 met 3-6 versla gen. Na een 1-0-achterstand, liep De Schelde in de tweede periode uit naar 1-4. Vervolgens werden veel kansen onbenut gelaten, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Via 1-5 werd het 3-5, waarna het slotakkoord weer voor de Temeu- zenaren was: 3-6. Voor De Schelde scoorden Leon Wagter en Mertijn Loof tweemaal. De overige treffers kwamen op naam van Edwin de Jong en Yorbin Moes. SAS VAN GENT Het duel in de vierde divisie drie banden tussen 't Bierwinkeltje en 's Lands Welvaren eindigde in een gelijkspel (4-4). De borden één en vier gingen van start en de kop mannen Mare Pauly en André Schouwenaar hadden liefst 96 beur ten nodig. Op bord vier leek het wat beter (67 beurten) maar die moesten tien punten minder ma ken. Pauly won nog. net en Vink verloor, waardoor er toen al even wicht was. Na de thee werden de zaken snel afgewikkeld. Joke Breur won van Sylvia Eckel; 'Kleine Cees' Wissel verloor van Wim Walraven. GENDEREN De Bruinvis herstelde zich prima van de nederlaag van een week eer der. Het uitduel met het tweede team van ZVDO'74 werd met duide lijke cijfers gewonnen: 4-12. Met een sterke start (0-3) legde De Bruinvis de basis voor de ruime ze ge. In de tweede periode drong de thuisploeg aan, maar gaf De Bruin vis heel weinig weg. Het wist zelf nog twee keer te scoren (1-5). Via 1-8 werden de dubbele cijfers ge haald. Jan Willem Ramondt was vijf keer trefzeker. Adjan Hoste (4x), Gert-Jan Ramondt (zx) en Danny Soetens scoorden ook. ZIERIKZEE Tijdens het gewestelijk kampioen schap bandstoten derde klasse viel Theo Freyzer net naast het po dium. De biljarter van De Trouba dour moest genoegen nemen met de vierde plaats. De titel ging naar Rinus Buijs uit Achthuizen. Freyzer begon het toernooi met winst, maar daarna zakte hij ver weg met drie nederlagen op rij. Op de slotdag was de Clingenaar weer volledig bij de les en won nog twee keer. Daardoor steeg hij nog van de zesde naar de vierde plaats. Freyzer behaalde acht punten en 1.93 gemiddeld. TERNEUZEN In de tweede klasse A van het zaal voetbalrayon Midden Zeeuws- Vlaanderen won Elektro GvW/SIa- gerij Peter ook zijn laatste wed strijd van dit seizoen. De kam pioen versloeg Smit Sportprijzen met 7-4. Achter de nummer één kwamen Neckermann.com en Au torijschool Ari Vermeulen een 5-5-gelijkspel overeen, zodat Elek tro GvW de competitie afsloot met een voorsprong van acht punten. In de tweede klasse B liet Bakkerij Van de Velde verstek gaan tegen Flux Electro. Het gevolg was een re glementaire 5-0-nederlaag. door Joop van den Oudenhoven VLAARDINGEN - Het driebanden team van Dallmga.com hield aan het dubbele weekend in de eerste divisie twee punten over. Zaterdag werd met 4-4 gelijkgespeeld tegen BC Osdorp; gisteren kreeg het duel met TOW.NL/MCR 2 dezelf de eindstand. Dallinga bezet nu de zesde plaats. In de strijd met BC Osdorp moest Dallinga het doen zonder kopman Bart Ceulemans en dat betekende een fikse aderlating. De winstpar tijen kwamen op naam van Rudi Tolleneer en Patrick Vasseur, al was de partij van die laatste niet bijster goed. Henk Holtrop was een paar maatjes te groot voor Ri nus Pankow. Berry Dallinga moest tegen Jan Pothumius een gat dich ten van zeventien punten, dat de Westfries middels series van zeven en tien had gemaakt. Het lukte Dallinga tot op drie punten. Gisteren kon Dallinga.com een rol spelen in de titelstrijd. Tegenstan der TOW staat tweede en is in ge vecht met Darten en Biljarten, de leiders uit Doetinchem. Door het puntverlies is de achterstand van TOW nu opgelopen tot drie pun ten. Rudi Tolleneer legde de basis voor het gelijkspel door Dirk Wee- remans te verslaan. Patrick Vas seur kon op de andere tafel niet op gang komen en had na veertig beurten pas tien punten. Daarna kreeg hij eindelijk greep op de ta fel, maar toen was het al te laat. „Moeilijk te bespelen materiaal", zei hij na afloop. Dat beaamde Bart Ceulemans, want na een 30-10-achterstand werd het 45-28 voor de thuisspeler. Berry Dallinga voerde onderwijl een tactisch ge vecht met Peter van Mierlo, waar in hij net op tijd toesloeg. Bij 38-38 sloot de Sluiskillenaar het duel met een serie van zeven af door Wim de Vos HULST - Zelfs een sanitaire stop kon Remy Vasseur zaterdag niet stuiten tijdens de 25 km van Hulst. De dertigjarige Vlissinger was ge motiveerd van start gegaan, nam snel een resolute voorsprong, maar zag die bijna in rook opgaan toen hij in de tweede wedstrijd helft nodig moest plassen. „Ja, ik kon niet meer wachten, moest even stoppen en zag die Belg steeds dichterbij komen", vertelde Vasseur na afloop. Hij leek daarna lichter te lopen en kon die Belg, Luc Molemans uit Ternat, defini tief van zich afschudden. Bij de vrouwen kwamen de Zeeuwen In- grid IJsebaert en Anita Joziasse sa men als eersten over de finish. Voor Vasseur was de overwinning een behoorlijke opluchting. De Zeeuw, die begin dit jaar nog de Halve van Rockanje wist te win nen, was daarna enigszins in de versukkeling geraakt. „Eerst kreeg ik last van mijn hamstring. Toen ik weer genezen was, kreeg ik pro blemen met mijn rug. Dat paste niet in mijn voorbereiding", vertel de hij op de Piet Vonck-atletiek- baan in Hulst. Slechts twee weken had hij pas kunnen trainen en dat is in aan loop naar de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, die over drie weken plaatsvindt, eigenlijk te kort. „Ik heb nog maar twee we ken voor de echte voorbereiding, omdat ik in de laatste week altijd rust neem. Maar met mijn tijd van vandaag (1.31.53) ben ik toch wel te vreden. In de marathon wil ik mijn tijd van vorig jaar, twee uur en 39 minuten, waarmee ik twee de werd, verbeteren." Vasseur gaat zaterdag ook een gooi doen naar het TMZ-kampioen- schap wielrennen in 's-Heeren- hoek. „Vorig jaar deed ik daar ook voorin mee. In de slotfase was ik alleen weg, maar ik werd toch nog teruggepakt. Uiteindelijk werd ik dertiende. Zaterdag ga ik er op nieuw voor", zei Vasseur, die zich in de toekomst meer en meer op de marathon wil gaan toeleggen. „Dat is iets voor op latere leeftijd. Met 37, 38 jaar ben je op je sterkst. Ik ben nu dertig, dus ik heb nog de tijd. Dit jaar ga ik me daarom nog helemaal toeleggen op de triat lon." Edwin de Jaeger uit Zuiddorpe werd met zijn achtste plaats de best geklasseerde Zeeuws-Vla ming. De vrouwen Ingrid IJsebaert en Anita Joziasse liepen de hele wed strijd samen en wilden elkaar geen pijn doen, in de voorberei ding op de Zestig van Texel, die over enkele weken wordt gelopen. IJsebaert en Joziasse gingen geza menlijk over de finishlijn, maar thuisloopster IJsebaert werd als eerste geklasseerd. De start van de 25 km van Hulst. Geheel links, in het rode shirt, de latere winnaar Remy Vasseur. foto Camile Schelstraet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51