sport 135 jn zegetocht voort Vleugel van Sauber-bolide voldoet niet aan de regels: diskwalificatie Blind zal ook deze storm overleven maandag 28 maart 2011 tietijd meer dan zeven procent tra ger was dan de pole-tijd van Vet- tel. Gek was dat niet, want de rondjes tijdens de kwalificatie wa ren voor de HRT-wagens de eer sten van het seizoen, er was nog niet mee getest. De honderdzevenprocent-regel is ingevoerd om er voor te zorgen dat teams voldoen aan de hoge standaard van de Formule 1. Dus hoe harder Vettel dit jaar kwalifi ceert, hoe groter het probleem bij HRT wordt. Het ziet er naar uit dat het dus een zwaar jaar voor de Spanjaarden wordt. Het team van Mercedes kon de gro te woorden voor de race niet waar maken. Zevenvoudig wereldkampi oen Michael Schumacher en Nico MELBOURNE - De autocoureurs Sergio Perez en Kamui Kobayashi van de formule i-renstal Sauber zijn na de Grote Prijs van Australië gediskwalificeerd en uit de uitslag geschrapt. De Zwitserse renstal heeft techni sche regels overtreden, meldde de raceorganisatie in Melbourne. De Mexicaan Perez debuteerde in de openingsrace van het nieuwe seizoen met de zevende plaats, de Ja panner Kobayashi kwam als achtste langs de finish- vlag. Stewards van de internationale automobielfederatie FIA vonden na afloop een component bij de achter vleugel van de bolides van Sauber die in strijd is met de technische reglementen. Sauber snapte er weinig van. „Een verrassend en te- Voor SouburgeF Danny Blind is het geen makke lijk seizoen. Hij wordt niet door iedereen gezien als goede assistent-trainer van Ajax. Maar de lei ding van de Amsterdamse club staat achter hem. door Roeland van Vliet lohan Cruijff heeft donderdag in het onderhoud met de Ajax-directie ge zegd dat Danny Blind moet 'oprot ten'. Dat meldde NRC Handelsblad zaterdag. Dat is nogal wat. Ja, Cruijff heeft een ideaalplaatje van Ajax in zijn hoofd en een aan tal personen ziet hij graag vertrek ken. Dat hij grote woorden gebruik te, geeft aan dat er volgens hem geen ruimte voor discussie is over zijn hervormingsplan. Het moet gaan zoals hij het wil. Eerder al botste trainer Martin lol met Danny Blind. Tja, het zit hem dit seizoen niet mee. In november werd bekend dat Jol niet meer met Blind wilde praten na een zeker meningsver schil. Ze zouden elkaar haten, werd gezegd. Maar Blind mocht blijven zitten nadat Jol de laan werd uitge stuurd. En hij zal ook deze nieuwe storm wel overleven. Want...? ...het Ajax-bestuur staat volkomen achter hem. En Frank de Boer, de nieuwe trainer, volgens directeur Rik van den Boog ook. De bestuurder stelde zaterdag dat Cruijff geen carte blanche krijgt bij Ajax en dus ook niet alles over hoop kan gooien. Wat heeft Blind eigenlijk misdaan bij Cruijff? Dat is niet duidelijk. De toelichting van de Verlosser komt pas woens dagavond op de ingelaste vergade ring van de ledenraad van Ajax. Maar Cruijff moet van goeden hui ze komen om Blind weg te krijgen. De Souburger kan niet verweten worden dat hij over onvoldoende kennis van het Ajax-systeem en voetbal in het algemeen beschikt. Hij heeft immers 372 keer in het Ajax-shirt gespeeld en Cruijff 'maar' 276 keer. En Blind speelde 537 duels in het betaalde voetbal en Cruijff 521. Krijgt Cruijff dan wel zijn plannen doorgevoerd? Waarschijnlijk niet. Bij Ajax houdt men de boot af en uiteindelijk zal Cruijff zich terugtrekken, zoals hij wel eerder deed. En dan? Nou, dan kan Cruijff een reddings plan opstellen voor Feyenoord, de club die hij als speler in 1983 ook al uit het slop haalde. In Rotterdam hebben ze het adagium: geen woor den maar dacfen. Dat is Neerlands beste voetballer ooit meer op het lijf geschreven dan het 'geen daden maar woorden' van Ajax. foto Srdjan Suki/EPA Rosberg haalden de finish niet. Schumacher moest al vroeg in de race met mankementen opgeven, Rosberg was het slachtoffer van een verkeerde inhaalactie van vete raan Rubens Barrichello (Willi ams). De Braziliaan ging als een ka mikazepiloot de bocht in, waar hij Rosberg met zijn linkervoorwiel hard in de flank raakte. leurstellend besluit. De component waar de FIA pro blemen mee heeft, heeft geen actieve functie en is be trekkelijke onbelangrijk", zei technische baas James Key van Sauber. Volgens Key hebben Perez en Kobayashi er geen voor deel van gehad. „We zullen het ontwerp nog eens goed bekijken om de situatie beter te begrijpen. We zijn van plan beroep in stellen tegen de diskwalifica tie." Door het wegstrepen van beide Sauber-rijders scho ven Felipe Massa van Ferrari en Sebastien Buerni van Toro Rosso op naar respectievelijk de zevende en achtste plaats. Adrian Sutil en Paul di Resta, allebei van Force India, kregen de negende en tiende plaats toebedeeld, goed voor WK-punten. „Ik ben niet boos, maar verbaasd. Deze vertraging kan Ajax eigen lijk niet gebruiken. Heel hard gezegd is de club de laatste jaren pu re middelmaat. De directie neemt nu genoegen met een 6." Dennis Bergkamp reageert in De Telegraaf op Ajax-direc- teur Rik van den Boog. Ja ik krijg dat verwijt vaak. Maar ik zie dat zelf totaal niet zo. Ik heb nou eenmaal een elegante stijl van voetballen. Ik wil alles mooi oplossen. Ik ben niet iemand die met twee benen het duel in gaat, die de bal het stadion uit rost." Ajacied Gregory van der Wiel is het niet eens met de kri tiek op zijn spel dit jaar. In Trouw. „Sommige renners slalommen altijd om alle mogelijke problemen heen. Ik reed overal tegenaan." Oud-Raborenner Remmert Wielinga zint op revanche bij het Russische Itera Katusha. In het AD. „Frank de Boer is top. Maar als Dennis Bergkamp en Wim Jonk er ook nog bij komen, dan wordt het wel een héél erg serieus groepje. Als je dan een keer lacht op het trainingsveld, bellen ze gelijk de politie, denk ik." Oud-voetballer en analyst René van der Gijp in Voetbal In ternational. „Ik heb zo veel meegemaakt, van een banaan word ik niet meer verdrietig." De Braziliaan Roberto Carlos in NRC Handelsblad. Fans van Zenit wilden de speler van Anzhi Makhachkala ver welkomen met bananen. „Het grote werk bij Oranje? Ja, daar ben ik nu wel klaar voor." Utrecht-goalie Michel Vorm in het AD. „Ik denk nu eenmaal grijs. Ik ben in mijn hele carrière ook nooit zwart of wit geweest. Het zat er altijd tussenin. Ik ben ook heel flexibel, kan heel goed met de mening van iemand meegaan en hoef niet ten koste van alles mijn visie te verdedigen." Patrick Paauwe in Voetbal International. Hij stopte begin dit jaar met het spelen van profvoetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49