beloond Steen pakt toch nog punt tegen koploper RIA W. Belangrijke punten HVV'24 en Axel sport33 Aardenburg onderuit tegen 't Zand, Goes slikt nederlaag in Roosendaal Zeeuws-Vlaamse spitsen dicht bij titel met Zelzate maandag 28 maart 2011 'Normaal kan ik een paar keer de achterlijn halen, maar dat lukte nu niet' Fabian Wilson (foto) door Peter van Kouteren TERNEUZEN - In de tiende onderlin ge ontmoeting voor de reguliere competitie kwam Terneuzen giste ren voor het eerst tot een overwin ning op EBOH. De Dordtse forma tie hield stand tot de rust, maar ca pituleerde na de hervatting. Ter- neuzen won met 3-0 en profiteer de van de 1-0-nederlaag die koplo per Goes leed. De formatie van Diederik Hiensch naderde de lijstaanvoerder met nog acht wedstrijden te spelen tot op twee punten en maakt zich op voor een boeiend slot van de com petitie. „We moeten blijven win nen, meer kunnen we niet doen", zei rechtsachter Fabian Wilson,die in een tactisch steekspel voor rust nauwelijks aan aanvallen toe kwam. Diederik Hiensch: „We richten ons eerst op de tweede-pe riode. Als we zondag uit bij Dub beldam winnen, dan hebben we die zo goed als zeker." Assistent-trainer Henk de Kort stel de met gevoel voor realiteit vast dat Terneuzen, dat nog twee keer Roosendaal treft, in het slechtste geval ook zo maar overal naast kan pakken. „We doen overal voor mee, maar hebben nog niks." Het moet echter heel gek lopen, wil Terneuzen het seizoen niet af sluiten met een prijs. De Zeeuws- Vlamingen domineerden tegen een 'stugge tegenstander, zonder tot veel uitgespeelde kansen te ko men. Dat was de verdienste van de bezoekers, die veel mensen achter de bal hielden en op momenten dat de bal naar de zijkanten werd gespeeld druk op de bal gaven. „Normaal kan ik een paar keer de achterlijn halen, maar dat lukte nu niet", keek Wilson terug. „We had den het in de eerste helft heel las tig en werden na rust in het zadel ZELZATE - Niek van .Sprundel en Daryl Rawidjan zijn met hun club KVV Zelzate weer een stap dichter bij de titel in de tweede klasse pro vinciaal. Op eigen veld werd Ursel gistermiddag met 3-1 verslagen. Omdat Lovendegem gelijkspeelde, groeide het gat met de concurrent met nog vier wedstrijden te spelen tot acht punten. Van Sprundel en Rawidjan bewe zen tegen Ursel niet voor het eerst dit seizoen hun waarde voor Zelza te. Van Sprundel zette de thuis ploeg met zijn 36e en 37e competi tietreffer op een 2-o-voorsprong, Rawidjan zorgde daarna voor 3-0. In de slotfase kon Ursel uit een strafschop nog wat terugdoen (3-r). De twee spitsen vertrekken aan het eind van dit seizoen wel bij Zelzate. Van Sprundel gaat naar Maldegem, Rawidjan kiest voor een overstap naar Evergem. geholpen door een blunder van hun keeper." De Dordtse doel man, die zijn team voor rust op de been had gehouden, ging in de fout op een vrije trap van Remco van Leeuwen. De keeper loste een hoge bal, pareerde een inzet van de bij standaardsituaties altijd drei gende Roel Alberti, maar was kans loos op de inzet van Dominque Verlinde: 1-0. Wilson: „Voor rust lag alles op het middenveld. Je moet er niet aan denken dat je te gen zo'n ploeg achter komt." Diederik Hiensch: „Ze waren heel bang en wilden alleen maar door een snelle omschakeling op onze helft komen, maar achterin staat het goed. We zijn volwassen ge worden. We zijn rustig gebleven, omdat we weten dat we wedstrij den ook in de tweede helft kun nen beslissen." Terneuzen legde het duel in een beslissende plooi door een treffer van Tom Janssen, die halverwege de tweede helft na een steekpassje van Gan Kiran (die de geblesseer de Erik-Jan Naudts verving) schuin voor doel alleen voor de keeper opdook. Vanuit een positie waarin doelwachters de meeste kans hebben om als winnaar uit de strijd te komen, schoof de snel le linkerspits de bal binnen: 2-0. De fraaiste treffer kwam op naam van Kiran. Hij bekroonde een com binatie met Dominique Verlinde door de lucht door het hart van de Zuid-Hollandse defensie. De twee kleine Terneuzenaars baanden zich een weg naar het doel, Kiran rondde bekwaam af: 3-0. Terneuzen-EBOH 3-0 (0-0). 50. Domi nique Verlinde 1-0, 70. Tom Janssen 2-0, 83. Can Kiran 3-0. Scheidsrechter: A.J.J. de Vaan (Vlijmen). Rode kaart (2x geel): 80. Badder Amraoui. Gele kaart: Remy Holster, Jopey Lelieveld, Danny Monster (EBOH). Aantal toeschouwers: 300. AARDENBURG - Een mindere dag re sulteerde voor zondag-tweedeklas ser Aardenburg gisteren in een ne derlaag. De ploeg van trainer Rob bie de Muynck verloor op eigen veld met 0-2 van SC 't Zand. Goes liep tegen de tweede nederlaag van het seizoen aan. In en tegen Roosendaal ging de koploper met 1-0 onderuit. Aardenburg-SC 't Zand 0-2 (0-0): De overwinning voor de Brabanders werd door de thuis ploeg als terecht betiteld. Aarden- burg speelde niet al te best, maar creëerde desondanks nog wel een aantal fraaie mogelijkheden. De keeper van 't Zand hield zijn doel echter schoon en zag zijn ploeg in de tweede helft toeslaan. Daan van Hal maakte na een uur spelen de 0-1, Nick Weerman zette een kwartier voor tijd de 0-2 op het scorebord. Daarna raakten de be zoekers ook nog een keer de paal. Roosendaal-Goes 1-0 (0-0): In een open wedstrijd kreeg Goes vlak voor tijd de fatale tegentreffer te verwerken. Barry Perk, spits van de Brabanders, was alert bij een vrije trap en pegelde vanaf de rand van het strafschopgebied in de kruising. Daarmee kreeg de thuis ploeg wellicht iets te veel, aange zien een gelijkspel beter op zijn plaats was geweest. Goes had ech ter de pech dat in de openingsfase een doelpunt wegens duwen werd afgekeurd. door Jurgen Naeye SINT JANSTEEN - Een op het eerste gezicht onschuldige terugspeelbal van Ferdi Kabal leidde gistermid dag in de topper tussen Steen en RIA W. de late gelijkmaker van de thuisploeg in. Doelman Jeffrey Wuytack kreeg de bal op het hob belige veld niet goed onder contro le, waardoor Robin Mariman de tijd kreeg om de uittrap van de goalie te verstoren. In de spelsitua tie die volgde, werd Mariman door Tommy de Smet onderuit gelo pen. Scheidsrechter Schipper wees naar de stip, waarna Sander van Remortele koelbloedig de 1-1 bin nenschoot. „Jammer dat we het op deze ma nier weggeven", sprak Jean-Pierre Hubregsen kort na de wedstrijd. „We hebben vandaag goed ge speeld. Hun spitsen kwamen am per in het spel voor en we waren in de eerste helft duidelijk de bo venliggende partij. Het is zuur dat je het dan zó weggeeft." Laatste man Hubert van den He mel baalde eveneens van de late ge lijkmaker. „We zitten in blessure tijd. Zo'n bal mag op dit slechte veld nóóit terug naar onze keeper. Zag je hoe die bal alle kanten op- stuiterde? Weg ermee, voor mijn part richting het tweede veld. Ei genlijk lullig dat juist Ferdi die bal terugspeelde, want hij speelde van daag een ijzersterke partij." Van den Hemel, volgend jaar trai ner van Terneuzen 2, had in de 79e minuut uit een vrije trap zijn ploeg op voorsprong gezet. Sluit post Jochem Goedhals kreeg er niet goed zijn hand achter. „De vrije trap mocht worden overgeno men, waardoor de organisatie even weg was", zei Goedhals. „Bo vendien was ik door de laaghan gende zon de bal even kwijt. Ik was al voorbij de bal toen ik 'm wilde pakken. Ik baal ervan, want het ging best lekker." De 24-jarige goalie kon inderdaad terugkijken op een sterk optreden. Al na vier minuten werd hij op de proef gesteld door Kabal, die vanaf twintig meter verwoestend uithaal de. De keeper van Steen kreeg er nog net op tijd zijn vuisten achter. „Niet normaal dat schot. Echt steenhard! Ik zat meteen in de wedstrijd", lachte Goedhals. Kort daarna reageerde hij alert op een onbedoelde inzet van zijn me despeler Danny van Daalen en op schoten uit de tweede lijn van Ali Eryürük en Ryan de Regt. Ook in de tweede helft was Goedhals vaak het eindstation van een aan val van RIA W. De thuisploeg was gevaarlijk via een inzet van Stijn Dobbelaer (voorlangs), een vrije trap van Wouter de Neijs (naast) en een kopbal van Eddy van den Bosch, die door Derek de Booy van de lijn werd gekopt. Door het gelijk spel zijn de titelkansen voor Steen definitief verkeken. Trainer Honny Claessens, die aan het eind van dit seizoen wordt opgevolgd door Car lo van Grimberghe, richt zich nu op het bereiken van de nacompeti- tie. „Er wacht ons nog een zwaar programma, maar met deze spe lersgroep moet het lukken. En wie weet waar het dan eindigt? Er ko men steeds meer spelers terug van een blessure, wat een gezonde druk op de selectie legt. Mijn ver bintenis met Steen loopt dit sei zoen af, maar ik wil het afscheid zo lang mogelijk rekken. Het liefst tot begin juni, als de finale in de nacompetitie wordt gespeeld." Steen-RIA W. 1-1 (0-0). 79. Hubert van den Hemel 0-1, 90+1. Sander van Remortele 1 -1Scheidsrechter: Schip per (Grijpskerke). Gele kaart: Michel van den Bosch (Steen). Aantal toe schouwers: 300. door Jos van Belzen HW'24-middenvelder Tim Mechelinck (rechts) probeert een tegenstander van zich af te schudden. foto Mark Neelemans MIDDELBURG - HW'24 klom dank zij een 4-1-overwinning op Victo- ria'o3 naar de tweede plaats in de derde klasse A van het zondagvoet bal. De achterstand op koploper Dosko, dat met dezelfde cijfers van Alliance won, bedraagt slechts twee punten. Onderaan de ranglijst, waar nog ze ven ploegen niet zeker zijn van lijfsbehoud, boekte Axel een be langrijke 2-0-zege tegen Steenber gen. Zeelandia Middelburg kwam thuis tegen FC Bergen niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. HW'24-Victoria'o3 4-1: De Hul stenaren speelden een sterke wed strijd tegen een ploeg die in uit wedstrijden tot dusver maar twee punten had verzameld. Na de snel le openingstreffer van Colin van Goethem (1-0), bracht Evert van den Berg in de dertigste minuut de stand op 2-0. Kort na rust zorg de Randy Mfutila voor 3-0, waar na Van den Berg een prima wed strijd bekroonde met zijn tweede treffer van die middag: 4-0. De thuisploeg verzuimde vervolgens verder uit te lopen. Nicky Musters scoorde aan de andere kant nog te gen: 4-1. Axel-Steenbergen 2-0: Vooral voor rust speelde de thuisploeg een moeizame wedstrijd, tegen een verdedigend ingestelde ploeg. In de tweede helft zochten de Bra banders meer de aanval, waardoor er ruimte ontstond voor Axel. Na een kwartier leidde dit tot de ope ningstreffer van Jaimy de Visser: 1-0. Steenbergen ging daarna met opportunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker, maar dat leidde al leen tot meer kansen aan de ande re kant. Acht minuten voor tijd werd een inzet van Jari Vyaene nog gekeerd door de doelman, maar Danny Aarnoudse kon er uit de rebound alsnog 2-0 van maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47