sport I31 Zaamslag gehavend uit strijd problemen best bij' Hoek afsluiten Vechtlust Spui wordt beloond Maaskant redt Kloetinge Missen van kansen komt AZW duur te staan maandag 28 maart 2011 Aanvaller Sifvion Urani (foto) 'Ik deed eigenlijk alles goed. Bij de tweede inzet werd ik alleen te veel gehinderd.' door Aector Doorns TERNEUZEN - Bij doelman Nick Heyman van Terneuzense Boys lie- pe de frustraties zaterdag na de 3-o-nederlaag tegen Roda Boys hoog op. Heyman schopte eerst te-- gen een bidon en sloeg daarna hard de deur van de kleedkamer achter zich dicht. En passant riep hij dat ze beter in het bos gaan lo pen, bedoeld voor zijn medespe lers. Heyman, die na dit seizoen vrij wel zeker vertrekt bij de Boys, be hoedde de thuisploeg voor rust met schitterende reflexen voor een achterstand. In de tweede helft deelde de doelman in de malaise. Binnen twintig minuten scoorde Michel Kooyman een zuivere hat trick voor Roda Boys. Door de ne derlaag en de ongunstige resulta ten van de concurrenten verkeren de Zeeuws-Vlamingen in ernstig degradatiegevaar. Dat realiseerde Sjoerd Rijnhout zich maar al te goed. „We komen kwaliteit tekort. We moeten ons in de resterende zes duels gaan richten op de derde plaats van on deren, die recht geeft op de nacom- petitie." De verdediger was zater dag aanvoerder, omdat Kees Duite- meijer er niet bij was vanwege fa milieverplichtingen (bruiloft). Ook Tim van Hasselt en Gökhan Ersahin ontbraken vanwege een schorsing. Van een goede wedstrijd was, me de door het hobbelige veld, geen sprake. Roda Boys won terecht, omdat de ploeg van de zeventigja rige trainer Vladimir Ciric aanval lend veel meer in huis had. Inte rim-trainer Arie Dekker speelde met een versterkt middenveld en Marco Faassen al verst vooruitge schoven aanvaller. Het lukte echter niet om in stelling te brengen. De spits moest zich veelal beperken tot het doorkoppen van lange bal len. Het spel van de thuisclub oog de in de eerste twintig minuten nog vrij redelijk. Uit een van de schaarse goede aanvallen bediende Vincent Varache zijn landgenoot Didier Haeck, maar de Belg treuzel de te lang. Een kwartier voor rust gingen de beweeglijke aanvallers van Roda Boys meer druk uitoefe nen op de Boys-verdediging, dat daardoor in de problemen kwam. Toby Tan en Ozcan Ozkaya stuit ten op doelman Heyman. Daarna redde de doelman nog een keer met de voet, toen Kooyman alleen voor hem verscheen. Bij een tegen aanval kreeg Silvion Urani op slag van rust een uitgelezen mogelijk heid. De flankspeler schoof de bal langs doelman [oris van de Cam- men, maar aanvoerder Korné Ster renburg haalde de bal van de doel lijn. In tweede instantie lukte het Urani ook niet om te scoren. „Ik deed eigenlijk alles goed. Bij de tweede inzet werd ik te veel gehin derd om goed mijn voet ertegen te kunnen zetten", legde hij uit. In de tweede helft kreeg Urani de kans om zich te revancheren. Twee keer schoot hij van dichtbij in de korte hoek tegen de doel man van Roda Boys. De stand was toen al 2-0 in het voordeel van Ro da Boys. De eerste treffer van Kooyman was een schitterende volley in de bovenhoek; bij de 0-2 profiteerde hij van een slordigheid in de Boys-verdediging. Daarna deelde Kooyman de genadeklap uit. Na een terugspeelbal schoot Heyman tegen Tan op. De uitblin ker van Roda Boys schoof de bal naar de vrijstaande Kooyman: 0-3. Terneuzense Boys-Roda Boys 0-3 (0-0). 52. Michel Kooyman, 0-1, 57. Mi chel Kooyman 0-2, 72. Michel Kooy man 0-3. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Sjoerd Rijn hout (Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 150. door Peter van Kouteren VEEN - Veel meer nog dan de 5-0- nederlaag tegen Achilles Veen was de voortdurende aanslag op de se lectie onderwerp van gesprek op de terugreis. De lange lijst van spe lers over wie Kenny Verhoene niet kan beschikken werd fors uitge breid. Zaamslag eindigde het duel in Veen met tien man, nadat al drie keer was gewisseld en Arjan Hamelink in de slotfase door een botsing met Pepijn Rademakers ge blesseerd was geraakt. Aanvankelijk werd gevreesd voor een beenbreuk, omdat de verdedi ger verging van de pijn en met een zwelling van ongekende omvang op zijn bovenbeen het veld niet op eigen kracht kon verlaten. In het ziekenhuis van Tilburg werd geen breuk, maar een zware in wendige bloeding vastgesteld. Gert-Jan Vael, die gisteren telefo nisch contact had met de HAP in Terneuzen, kwam voor rust onge lukkig neer op de grond. „Ik heb constant pijn en kan mijn voet nauwelijks bewegen." Marvin van der Staal, die voor Vael was inge- vallen, verliet halverwege de twee de helft het veld eveneens met een voetblessure. In de aanloop naar de inhaalwedstrijd tegen Dauwen- daele (zaterdag) heeft Zaamslag be roep aangetekend tegen de straffen voor Mario de Fouw (twee wed strijden) en Joris Rademakers (vier duels). Beiden misten het duel met Achilles Veen, maar Zaamslag hoopt ze als gevolg van de beroepsprocedure te kunnen in zetten tegen Dauwendaele. Nadat het in Veen kort voor rust r-o was geworden, was er in de tweede helft geen houden meer aan. De score liep in korte tijd hoog op. Achilles Veen-Zaamslag 5-0 (1-0). 43. Pascal Ippel, 51. Kees Schellekens 2-0, 63. Roel van Delft 3-0, 70. Roel van Delft 4-0, 88. Rob Vermeulen 5-0. Scheidsrechter: F.R. de Winter (Den Haag). Aantal toeschouwers: 200. door Tom Vennink MIDDELBURG - AZW moest op ei gen veld de twaalfde nederlaag van dit seizoen slikken. De Axelse zaterdag-tweedeklasser verloor met 0-1 van Pelikaan. Concurrent en hekkensluiter De Noormannen pakte een punt tegen Internos (2-2) en liep daardoor iets in op AZW. Zaterdag staat het duel De Noormannen-AZW op het pro gramma. Koploper Dinteloord won zaterdag nipt van Oostkapelle (0-1). Nummer twee Arnemuiden won met 1-3 bij SSV'65. AZW-Pelikaan 0-1: AZW ver zuimde in eigen huis punten te pakken tegen Pelikaan. De Axelse equipe kreeg in de eerste helft via Mustafa Yilmaz twee keer een goe de mogelijkheid om op voor sprong te komen. Pelikaan had niettemin ook mogelijkheden, waardoor het een boeiende wed strijd werd. Na rust was Bert Apperlo namens AZW dicht bij de 1-0. Hij scoorde echter niet en zag hoe Erwin van Dis tien minuten voor tijd met een kopbal de zege voor Pelikaan binnensleepte. De Noormannen-Internos 2-2 (0-2): Bastiaan Delleman 0-1, Tom Laurijssen 0-2, Rick Hengst 1-2, Niels Dominicus 2-2. Oostkapelle-Dinteloord 0-1 (0-0): Da- vey van Merriënboer 0-1 SSV'65-Arnemuiden 1-3 (1-3): Leon van Belzen II 0-1, Marc van Haneghem 0-2, Mitchell van Belzen 1-2 (straf schop), Marinus Baas 1-3. Nieuwdorp-Duiveland 2-1 (0-1): Den- nie Ie Comte 0-1, Teun Rentmeester 1-1, Niels Mulder 2-1. Zwaluwe-Serooskerke 0-3 (0-1): Mar io Janisse 0-1, Frank Allaart 0-2, Alex de Visser 0-3. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Na zes nederlagen op rij slaagde Spui er in het degra datieduel met SKNWK weer eens in een overwinning te boeken. De Zeeuws-Vlaamse zaterdag-derde klasser won met 3-1. Bovenin keerde de spanning weer terug. Nieuwland vloerde koplo per DFS (2-1) en achtervolger Yer- seke profiteerde van die misstap. Yerseke veegde Veere met 9-3 van het veld en is DFS tot op één punt genaderd. Spui-SKNWK 3-1 (1-0): Spui kwam in de vijftiende minuut op voorsprong via Mark van Minnen. Na rust kwam SKNWK sterk op zetten en leek Spui het onderspit te moeten delven. Zeker toen Robbert Padmos voor de gelijkmaker zorgde. Spui wan kelde, maar toonde vechtlust en die inzet werd beloond. Ad Verlin de zorgde in de 72e minuut voor de bevrijdende 2-1. Niek de Meijer bepaalde in de slotfase de eind stand op 3-1. Nieuwland-DFS 2-1: Lennart Padmos 0-1, Bert-Jan Kroes 1-1 (strafschop), Joos Borcheld 2-1. Yerseke-Veere 9-3 (4-1): Niels Poley 1-0, Rody Bakker 2-0, Arjen de Koeijer 3-0, Ricardo Telussa 3-1, Arjen de Koe ijer 4-1, Rody Bakker 5-1 en 6-1, Robin de Rijke 6-2, Bart van Steveninck 7-2 en 8-2, René-Michel Gerritsen 8-3, Ar jen de Koeijer 9-3. VCK-De Meeuwen 0-0. Kapelle-Heinkenszand 0-1: Leon Bek 0-1. Colijnsplaatse Boys-Domburg 1-2: Bertus Zoeteweij 1-0, Ronald Hendrik- se 1-1 en 1-2. door Koen de Vries kloetinge - Niemand had er nog op gerekend. De tribune liep al leeg en de spelers schudden teleur gesteld het hoofd. Ook de juf frouw uit de geluidskamer leek er niet meer op voorbereid dat Kloe tinge nog gelijk zou maken tegen Montfoort. Pas twee minuten na dat de Bevelandse hoofdklasser toch nog had gescoord, liet ze haar stem horen. „De 1-1 van Kloetinge is gemaakt door Michel Maas kant!" De ontlading was groot nadat in de 92e minuut uit het niets de ge lijkmaker was gevallen. Kloetinge had ondanks een continu veldover- wicht in de hele tweede helft am per een halve kans kunnen schep pen. Zeven minuten nadat Arjan van der Smissen met zijn tweede gele kaart naar de kleedkamer was gestuurd, slaagde een allerlaatste wanhoopspoging alsnog. Daan Es- ser veroverde op inzet bij de ach terlijn de bal en zijn keiharde voor zet werd door centrale verdediger Michel Maaskant van dichtbij te gen de touwen gekopt. „We heb ben niet veel afgedwongen, maar het gelijkspel was wel verdiend", keek Michel Maaskant terug. „We hebben er keihard voor gewerkt." Door het doelpunt kwam er toch nog een happy end aan een kille, wat kleurloze middag. Nadat de Utrechters in de 23e minuut via Er- win van der Klis op 0-1 waren ge komen, kon Kloetinge geen vuist maken. Maar Maaskant redde in extremis nog een punt. Kloetinge-Montfoort 1-1 (0-1). 23. Edwin van der Klis 0-190+2. Michel Maaskant 1-1. Scheidsrechter: 1. Borin- ga (Leeuwarden). Gele kaart: Jaap Esser (Kloetinge), Bart Roelofs, Joost van Apeldoorn, jelle de Boer (allen Mont foort). Rood (2x geel): 85. Arjan van der Smissen (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 350. van Eetvelt, een Belgische spelers makelaar waar Hoek al enkele ja ren mee samenwerkt. Kim van Brabander: „Ik heb te ho ren gekregen dat ik bij Hoek kan blijven. Maar vanuit mijn woon plaats Waregem is het een uur rij den. Ik moet er nog eens goed over nadenken." Voor linksback De Loof, die in Kortrijk woont, geldt hetzelfde. „De gesprekken lo pen nu. Als we in de topklasse wa ren gebleven, zou ik hier niet ver trekken. Nu weet ik het nog niet." De komende weken moet Lam bert - die na het terugtreden van Gert-Jan de Boer de technisch ver antwoordelijke is - voor duidelijk heid zorgen. „We zitten hier in een moeilijk gebied, maar ik maak me geen zorgen", zegt de oud- spits. „We moeten straks een goe de ploeg hebben, met spelers die graag voor Hoek willen spelen. Ik heb er vertrouwen in dat dat lukt." Middenvelder John Schot zoekt naar een opening in het met 1-2 verloren thuisduel met Flevo Boys. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45