Nu verliest Goes in blessuretijd na Maaskants eerste afsluiten sport 131 GPC gaat aan kop in stand om periodetitel Vlissingen bijna veilig, RCS dicht bij degradatie maandag 28 maart 2011 'Ik moest kiezen tussen twee spelers en koos de verkeerde. Ik was daardoor net een stap te laat om het doelpunt te voorkomen' Michel Maaskant door Koen de Vries KLOETINCE - Niemand had er nog op gerekend. De tribune liep al leeg en de spelers schudden teleur gesteld het hoofd. Ook de juf frouw uit de geluidskamer leek er niet meer op voorbereid dat Kloe- tinge nog gelijk zou maken tegen Montfoort. Pas twee minuten na dat de Bevelandse hoofdklasser toch nog had gescoord, liet ze haar stem horen. „De 1-1 van Kloe- tinge is gemaakt door Michel Maaskant!" De ontlading was groot nadat in de 92e minuut uit het niets de ge lijkmaker was gevallen. Kloetinge had ondanks een continu veldo- verwicht in de hele tweede helft amper een halve kans kunnen scheppen. Zeven minuten nadat Arjan van der Smissen met zijn tweede gele kaart naar de kleedka mer was gestuurd, slaagde een al lerlaatste wanhoopspoging alsnog. Daan Esser veroverde op inzet bij de achterlijn de bal en zijn keihar de voorzet werd door centrale ver dediger Michel Maaskant van dichtbij tegen de touwen gekopt. „We hebben niet veel afgedwon gen, maar het gelijkspel was wel verdiend", keek Maaskant terug. „We hebben er keihard voor ge werkt." De twintigjarige inwoner van Bruinisse was in dubbel opzicht opgelucht. Natuurlijk omdat zijn ploeg in de strijd tegen de degrada tie tegen de nummer drie van de ranglijst misschien wel een heel belangrijk punt had gepakt. En ook omdat hij eindelijk zijn belof te had ingelost. De van RBC over gekomen verdediger was met na me om zijn kopkracht naar Kloe tinge gehaald. Verdedigend ging het tot nu toe goed, maar aanval lend kon hij nog geen vuist ma ken. makelaar waar Hoek al enkele ja ren mee samenwerkt. Kim van Brabander: „Ik heb te ho- 1 ren gekregen dat ik bij Hoek kan blijven. Maar vanuit mijn woon plaats Waregem is het een uur rij den. Ik moet er nog eens goed over nadenken." Voor linksback De Loof, die in Kortrijk woont, geldt hetzelfde. „De gesprekken lo pen nu. Als we in de topklasse wa- f ren gebleven, zou ik hier niet ver- trekken. Nu weet ik het nog niet." De komende weken moet Lam bert, die na hef terugtreden van Gert-Jan de Boer de technisch ver antwoordelijke is, voor duidelijk heid zorgen. „We zitten hier in een moeilijk gebied, maar ik maak me geen zorgen", zegt de oud-spits. „We moeten straks een goede ploeg hebben, met spelers die graag voor Hoek willen spelen. Ik heb er vertrouwen in dat dat lukt." Ook zaterdag leek dat niet te luk ken. Maaskant was wel een paar keer mee naar voren geweest, maar werd niet in stelling ge bracht. Toen collega-centraleverde diger Arjan van der Smissen de bal op zijn schouder kreeg en daar voor ongelukkig zijn tweede gele kaart van de middag zag, leek het gedaan met zijn aanvalslust. „Maar verschillende jongens rie pen dat ik toch mee naar voren moest. Dat heb ik gedaan. 'Einde lijk', zeiden ze tegen me toen ik had gescoord. In de beker had ik een keer met het hoofd gescoord, maar in de competitie duurde het wel heel lang. Ik hoop dat de ban nu gebroken is." Zo kwam er toch nog een hap py-end aan een kille, wat kleurlo ze middag op het Wesselopark. Kloetinge begon met een vijfmans verdediging om de gevaarlijke counters van Montfoort te kun nen neutraliseren. Nadat de Utrechters in de 23e minuut via Er- win van der Klis toch op 0-1 wa ren gekomen, schoof Corné Schil- peroort door naar het midden- Karakteristieken Kloetinge-Montfoort 1-1 (1-0). 23. Edwin van der Klis 0-1, 90+2. Michel Maaskant 1-1, Scheidsrech ter: J. Boringa (Leeuwarden). Gele kaart: Jaap Esser (Kloetinge), Bart Roelofs, Joost van Apeldoorn, Jelle de Boer (allen Montfoort). Rood (2x geel): 85. Arjan van der Smis sen (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 350. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Arjan van der Smis sen, Michel Maaskant, Daan Esser; Jaap Esser, Roy Mulder, Mark Schuit (78. Rick Mulder), Corné Schilperoort; Bart Duprez (74. Etiënne Mallie), Ingmar Quist. veld. Al snel bleek dat niet vol doende om een vuist te kunnen maken. Montfoort profiteerde bij de 0-1 optimaal van onoplettendheid bij Kloetinge en liet zien dat het ra zendsnel is in de omschakeling en levensgevaarlijk binnen de zestien meter. Max Verweij ving een slech te uittrap van Jaco van der Schee op, werd niet opgevangen door Ar jan van der Smissen en legde Jaap Esser in de luren, waarna hij Van der Klis bij de tweede paal een niet te missen kans bood. „Ik moest kiezen tussen twee spelers en koos de verkeerde", legde Maas kant uit. „Ik was daardoor net een stap te laat om het doelpunt te voorkomen." Na rust probeerde Kloetinge het meer via de vleugels, maar daarin toonde het zich te onervaren en te onrustig. Spelers startten te vroeg of te laat, passes werden on zuiver of op het verkeerde mo ment verstuurd en veel duels werden op slimheid verloren. „Ik wist toen de 0-1 viel al dat we het heel moeilijk zouden krijgen", stel de trainer Cees Houtepen. „Mont foort trekt een blok van zeven, acht spelers op waar nauwelijks door te komen is. Dit punt is daarom heel erg mooi meegeno men." De komende weken wacht Kloe tinge een aantal concurrenten uit de onderste regionen. Om te be ginnen zaterdag Heerjansdam. „Het zal weer puzzelen worden met deze smalle selectie", meldde Houtepen opvallend opgewekt. „Arjan van der Smissen krijgt twee wedstrijden schorsing en Jaap Esser één. Maar Maarten van Rosevelt is weer terug." Het is nog af te wachten of Corné Schilper oort op tijd opgelapt is. Het crea tieve brein verliet weliswaar netjes gedouched, maar ook hinkend de kleedkamer. ROOSENDAAL - Door een 1-0-ne- derlaag in en tegen Roosendaal voelt Goes de adem van Terneu- zen (weer) in de nek. Het gat tus sen de Bevelandse koploper in de tweede klasse van het zondag voetbal en de Zeeuws-Vlaamse for matie, de nummer twee op de ranglijst, is geslonken tot twee punten. Roosendaal-Goes 1-0: In een open wedstrijd kreeg Goes vlak voor tijd de fatale tegentreffer te verwerken. Barry Perk, spits van Brabantse ploeg, was alert bij een vrije trap en pegelde de bal vanaf de rand van het zestienmeterge bied in de kruising. Daarmee kreeg de thuisploeg wellicht iets te veel, aangezien een gelijkspel beter op zijn plaats was geweest. Goes had echter de pech dat een doel punt van Shannon Braafhart we gens duwen werd afgekeurd en dat Lunven Vermeer de lat raakte. Trainer Gérard de Nooijer: „Vorige week kregen we een punt door te gen TSC te scoren in de 99e mi nuut, nu krijgen we hem tegen. Zo gaat dat. Maar het gat met Ter- EINDHOVEN - De voetballers van RCS uit Oost-Souburg hebben gis teren met 4-2 verloren van koplo per Brabantia. De zondag-eerste klasser kan zich op gaan maken voor degradatie. „Het is knap dat je hier twee keer scoort", zei Michel Leonhart, trai ner van de hekkensluiter. „Dat lukt niet veel ploegen. Maar je moet ze ook tegenhouden. Anders win je geen wedstrijden." Brabantia-RCS 4-2: Michel Leon-Payo 1-0, André Siereveld 1-1, Len Eversdijk 1-2, Michel Leon-Payo 2-2, Bart van Limpt 3-2, Ronnie Dirks 4-2. Rode kaart (2x geel): Besar Xhoxhai. VC Vlissingen-Geldrop 3-1: VC ZALTBOMMEL - Voor GPC Vlissin- gen kunnen er nog wel eens mooie tijden aanbreken in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal. De Walcherse ploeg won met 1-0 bij Nivo Sparta, deed daarmee goede zaken op de ranglijst en heeft nu ook de leiding in de stand om de derde periode. „Wie weet wat er nog kan gebeu ren", zei trainer Jurriaan van Poel je. „We moeten nog zeven wed strijden spelen, waarvan er vier thuis zijn." Nivo Sparta en GPC waren aan el kaar gewaagd en vermaakten het publiek met goed spel. Ozkan Cakir was vaak ongrijpbaar, terwijl aan de andere kant Mark Santego- ets een lastige klant was voor de defensie van de Vlissingers. De beslissing viel in de 85e mi nuut, toen linksback Mohammed neuzen is nog twee punten en dat is genoeg, hè. Vanaf nu moeten we wel alles winnen. Heel sim pel." Terneuzen-EBOH 3-0: In de tien de onderlinge ontmoeting voor de reguliere competitie kwam Temeu- zen gisteren voor het eerst tot een overwinning op EBOH. De Dordt- se formatie hield stand tot de rust, maar capituleerde na de hervat ting. Dominique Verlinde opende in de vijftigste minuut de score, waarna Tom Janssen en Can Kiran de marge vergrootten. Aardenburg-SC 't Zand 0-2: De overwinning voor de Brabanders werd door de thuisploeg als te recht betiteld. Aardenburg speelde niet al te best, maar creëerde des ondanks nog wel een aantal fraaie mogelijkheden. De keeper van 't Zand hield zijn doel echter schoon en zag zijn ploeg in de tweede helft toeslaan. Daan van Hal maak te na een uur de 0-1, Nick Weer man zette een kwartier voor tijd de 0-2 op het scorebord. Daarna raakten de bezoekers ook nog een keer de paal. Vlissingen is na gisteren een stap dichter bij handhaving in de eerste klasse van het zondagvoetbal. In een spannende wedstrijd tegen hoogvlieger Geldrop trok de ploeg van trainer Roy Hendriksen aan het langste eind. De club staat nu op de vijfde plaats, zes punten bo ven de degradatiestreep. „We hebben een stap in de goede richting gezet, maar met nog acht wedstrijden voor de boeg moeten we nog wel wat punten halen", stelde trainer Roy Hendriksen na afloop. Vlissingen-Geldrop 3-1: Danny ter Steege, Björn Langeveld 2-0, Sercan Oz- can 2-1, Sinan Coban 3-1. Mekkaoui mee naar voren trek en profiteerde van en misverstand in de verdediging van Nivo Sparta: 0-1. Bij poulegenoot Bruse Boys open de Tom Blomaard, die voorheen bij Heinkenszand voetbalde, de score tegen FC Dauwendaele. Hij zag zijn ploeg daarna met 4-1 win nen. Nivo Sparta-GPC Vlissingen 0-1: Mo hammed Mekkaoui 0-1. Bruse Boys-FC Dauwendaele 4-1: Tom Blomaard 1 -0, George Geluk 2-0, Mats Willemse 3-0, Peter van Gorsel 3-1, George Geluk 4-1. Achilles Veen-Zaamslag 5-0: Pascal Ip- pel, Kees Schellekens 2-0, Roel van Delft 3-0, Roel van Delft 4-0, Rob Ver meulen 5-0. Temeuzense Boys-Roda Boys 0-3: Mi chel Kooyman, 0-1, Michel Kooyman 0-2, Michel Kooyman 0-3. Bij het verlaten van het veld praat Josimar Pattinama, die bij Hoek wil blij ven, met Flevo Boys-verdediger Yassine Assa. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31