zeeland 115 CIC WCCr VOOr W3.rcnilcl brandweer met eieren 1 tt t 1 .1 1 Jongeren bekogelen Beste Hollandse vaklui zitten op Calvijn College Vijftal aangehouden na dreigen met wapen publiek van bestuurder tot kroegbaas, van knuffelaars tot topband Tegen de rail Groep belaagd (y Fransman duikt op uit tunnel in gestolen Ferrari Tot wel 2500,- inruilbonus bij aankoop van een nieuwe Opel Corsa! /7\ AutoTeam www.autoteam.nl maandag 28 maart 2011 door Annemarie Zevenbergen VUSSINGEN - De Walcherse brand weer had afgelopen weekeinde flink de handen vol aan diverse brandjes en branden, met name in Vlissingen. Bovendien werd een ploeg brandweerlieden bekogeld met eieren door een groep Middel burgse jongeren. Dat gebeurde vrijdagnacht bij de Vismijn aan de Eerste Binnenha- venweg in Vlissingen. De spuitgas ten hadden'daar een brandje ge-, blust en stonden op het punt te rug te gaan naar de kazerne toen ze 'onder vuur' werden genomen met eieren. De politie kon na een korte zoektocht vier jongens in de leeftijd van 15,17 en 19 aanhouden op het dek van een visserskotter die nabij de Vismijn lag. Het vier tal heeft een nachtje in Torentijd doorgebracht. Volgens brandweerofficier Rudy Ovaa begonnen de jongens pas met het gooien van eieren toen de brandweermannen al in de wa gens gestapt waren. Hij sprak van 'een incident'. „We zijn wel op bal dadigheden bedacht. Bijvoorbeeld met Oud en Nieuw gebeurt het vaak dat mensen zulk soort din gen leuk vinden. Maar verder heb ben we weinig last van zulk soort gedrag." GOES - Op de A58 ter hoogte van Goes is gistermorgen rond half zes een 37-jarige Vlissinger met zijn au to tegen de vangrail gereden. Uit de door de politie afgenomen ademanalyse bleek dat de man ruim 2,5 maal de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Hij moest daarop zijn rijbewijs in leveren. De auto van de Vlissinger raakte zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept. GOES - Een 22-jarige automobilist uit Terneuzen is gisterochtend rond één uur aangehouden na een melding dat een auto opzettelijk op iemand was ingereden. Ter hoogte van de Grote Kade was vermoede lijk tussen hem en een groepje voetgangers onenigheid ontstaan. Als gevolg daarvan reed de man met zijn auto een 27-jarige vrouw uit Goes aan. Zij belandde op de motorkap en kwam daarna ten val. Ook haar vriendin werd geraakt. door Mieke van der Jagt ter René Verhulst en wethouder Jo- Annes de Bat. in een spaarvarken en zaterdag werden cakejes, sinaasappelsap en bloeiende bakkeruutjes verkocht voor Warchild. Uitbaatster Vita Anthonisse overhandigde de orga nisatie 600 euro. Het is moeilijk na te gaan wat de Onder de 'stunts' waarmee giften werden verdiend, waren deze dames, die voor elke donatie een knuffel in het vooruitzicht stelden. stunts in Goes hebben opgebracht, omdat alle via de telefoon en sms-jes gaat. De actie van de band Racoon kreeg in elk geval veel mensen op de been. De band no digde het publiek uit om te komen meezingen en stelde een heleboel door Esme Soesman RENESSE - Twee vrouwen en drie mannen zijn in de nacht van zater dag op zondag rond half vijf aange houden na een melding van een vechtpartij waarbij met een vuur wapen was gedreigd. Dat gebeurde rond vier uur op het Transferium in Renesse. De per soon die had gedreigd met het wa pen stapte na de vechtpartij, waar bij meerdere mensen betrokken waren, in een donkere personen auto en reed weg in oostelijke rich ting. Omstanders noteerden het kenteken van de auto en belden het door aan de politie. gesigneerde singletjes beschikbaar voor wie per sms doneerde. De sin gle is een collectors item, want niet te koop in de winkel. Je kunt de nummers alleen downloaden. video's: www.pzc.nl/bevelanden Die ging meteen met diverse een heden op zoek en trof de perso nenwagen op de provinciale weg N59 ter hoogte van de afslag Kerk- werve. De auto werd aan de kant gezet en doorzocht. Onder de bij- tijdersstoel werd een wapen aange troffen. Alle vijf mensen die in de auto za ten, allemaal in de leeftijd van 18 tot en met 21 jaar en afkomstig uit Amsterdam, Bergen op Zoom en de gemeente Moerdijk, zijn aange houden. Alleen de mannen zitten nog vast. De twee vrouwen zijn in middels met een procesverbaal aan hun broek terug naar huis ge stuurd. ROTTERDAM - De Zeeuwen mogen zich in de handjes knijpen want de beste vaklui worden hier opge leid. Specifieker, in Krabbendijke op het Calvijn College. Een regio team dat geheel werd samenge steld uit leerlingen van die vmbo-school won zaterdag met vlag en wimpel de vakteamwed strijden van Skill Talents in Ahoy in Rotterdam. Het team, De Zee- land Sharks, werd vorig jaar ook al kampioen tijdens de Skill Ta- lents-wedstrijden, die drie dagen duren. Van nagenoeg alle vmbo-richtin- gen strijden teams in regionale voorronden. De winnaars mogen het Tegen elkaar opnemen in regio teams van elke provincie. Zeeland werd eerste in vier vak- teamwedstrijden. Om te beginnen in het vakteam bouwen, wonen en interieur, waarin Marco de Kos ter, William Romijn en Joost de Looff streden. Ook handel en ad ministratie, met Colin Matthijsse, Leandra Bliek en Danielle van den Bosch won goud en in horeca scoorden Hanna van de Berge, Ma- rein Allewijn en Anna van Dijke het beste. Lineke de Muynck, Na thalie Weststrate en Tineke van Wijck haalden bij zorg en welzijn de gouden plak binnen. Brons was er voor het team van elektra. BORSSELE - De politie heeft gister ochtend op de Westerscheldetun- nelweg bij Borssele een Fransman aangehouden die kort daarvoor een Ferrari had gestolen in Gent. De Gentse politie vroeg de Zeeuw se collega's naar het voertuig uit te kijken omdat het zojuist gecarjackt was, wellicht onder bedreiging met een vuurwapen. In Zeeuws- Vlaanderen werd de Ferrari gespot en ook de politie aan de andere kant van de tunnel keek ernaar uit. De auto dook daar al snel op. Een wapen werd niet gevonden. De Fransman maakte met de eigenaar een proefritje, en spoot bij het wis selen van zetels weg. LIT voel je v r i j Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter; 9,1 -28,6; CO, gr/km: 259-94. De actie loopt zolang de voorraad strekt. Kijk voor de voorwaarden op: www.autoteam.nl de van oorsprong Goese band Racoon het publiek had opgeroepen om mee te komen zingen, foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27