Huur sociale woningen stijgt Groep bromfietsers racet door Domburg PZC RIJN MOEZEL CRUISE 8 en 9 VOORSTEL Als plannen van Donner doorgaan gaan huren 120 euro per maand omhoog Lopers in Venlo onwel door zon Justin Bieber doet harten smelten HBlHlil .Ni fli\* Vrij zonnig, 12° Grote piek in straling Fukushima Kaddafi geeft snel terrein prijs Racoon speelt voor Warchitd www.pzc.nl/video MAANDAG 28 maart 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 73 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Ton Damen AMSTERDAM - Minister Donner van Wonen wil alle huren van so ciale huurwoningen in een klap met 120 euro verhogen. .Dat ge beurt door woningen in het pun tensysteem extra punten toe te kennen. Veel woningen ontstijgen daardoor de sociale sector. Dit melden medewerkers van Am sterdamse woningcorporaties. De plannen zijn ingrijpend voor stede lijke gebieden met veel sociale huurwoningen. Wethouders, amb tenaren, corporaties en huurdersor ganisaties volgen de ontwikkelin gen gespannen. In Amsterdam zou den 28.000 van de 200.000 sociale huurwoningen in de vrije sector te rechtkomen na de maatregel. De plannen komen in de 'huurbrief 2011', waarin staat met hoeveel pro cent de huren per 1 juli mogen stij gen. Dit keer wil Donner ook het puntenstelsel aanpassen. Ambtenaren van Donner willen in het 'woningwaarderingsstelsel' alle huizen 25 woonpunten extra toekennen. Een punt is 4,80 euro waard. Een deel van de woningen wordt daarmee duurder dan 650 euro per maand, de grens voor de vrije sector. De aanpassingen hebben alleen be trekking op nieuwe huurders. De verwachting is dat mensen daar door minder verhuizen als zij in een sociale woning zitten. In het regeerakkoord lanceerde Donner drie plannen. Een energie- label, een huurstijging van 5 pro cent extra voor mensen met een inkomen boven de 43.000 euro en een aanpassing van het woning waarderingsstelsel. Corporaties hoopten op een systeem waarbij sommige - en niet alle - woningen een puntentoeslag van 25 punten zou worden toegekend. VENLO - Deelnemers aan de zesde Venloop in Venlo zijn gisteren on wel geworden door de warmte on der het voorjaarszonnetje. Een man -moest worden gereani meerd na een hartstilstand. Een vrouw en een man zakten in het zicht van de finish van de tien kilo meter in elkaar. Zij werden per am bulance afgevoerd. Vijf tot tien lopers waren onwel ge worden door de warmte - de tem peratuur beliep circa 14 graden in de schaduw - in combinatie met te weinig drinken. De huren kunnen best met 120 euro omhoog reageer op www.pzc.nl ^reacties: 609 Ik vind de zomertijd maar niks ÜÜS9HHI 44% I 56% ROTTERDAM - Het Canadese popidool Justin Bie- ber geeft antwoorden op vragen van een fan tij dens een persconferentie voorafgaand aan zijn concert gisteravond in uitverkocht Ahoy Rotter dam. De zeventienjarige zanger begon zijn car rière op YouTube. foto Robert Vos/ANP/Kippa maaaaKSSBmsemsarngsmmmmmBBfuasBBasmmmm mmmtammtm DOMBURG - Een groep van zeven tig bromfietsers heeft zaterdagmid dag op de Domburgseweg in de richting van Domburg voor ver keersoverlast gezorgd. De groep bromfietsers reed met snelheden tussen de 65 en 120 kilometer per uur over de rijbaan, terwijl naast de weg een verplicht (brom)fiets- pad lag. De groep haalde links en rechts au to's in. De berijders van de brom fietsen luisterden niet naar aanwij zingen die agenten gaven. Uitein delijk splitste de groep zich op. Van diverse bromfietsen was de kentekenplaat afgeplakt met tape. De politie slaagde erin van vijftien leden van de groep het kenteken te noteren. Zij krijgen binnenkort een bekeuring in de brievenbus, al dus de politie. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 ■- - Per MS Allegro**" vertrek 28/5, 20/8 en 1/10. Inclusief busreis en alle maaltijden aan boord. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1