Nu de eerste 3 maanden c Interactieve 4Hij ligt er nu m 1 - liiipr 14 Vlissingse Korfballers van Seolto kunnen weer in eigen honk terecht kpn Vrienden van Tinca blij verrast over inzameling Leerlinge Nehalennia Zeeuwse Cecilia Kuin Inbrekers betrapt in finale BBC Award nieuwste miljonair in lerarenkamer OORLOGSTUIG Westkapelle ligt niet wakker van m ...v maandag 28 maart 2011 door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - De Vlissingse korfbal vereniging Seolto heeft weer een eigen clubhuis. Het honk werd af gelopen weekeinde feestelijk in ge bruik genomen. Het clubhuis werd in september vorig jaar gro tendeels verwoest door brand. Al leen het casco bleef staan Vrijdagavond was de feestelijke in gebruikname. Zonder al te veel poespas overigens. Vlissings burge meester René Roep sprak een ope ningswoordje. De openingsavond werd druk bezocht Seolto-voorzitter Pietjan Reijnier- se: „We hebben het bewust wat so ber gehouden want we verhuizen volgend jaar naar de Bonedijke. We gaan dan naar de plek waar de hockeyclub nu zit. Die verhuizen naar sportpark Vrijburg. Het was voor ons dus een opening met een beetje een dubbel gevoel. Maar des ondanks we zijn wel erg blij dat we weer een eigen honk hebben. Dat we zaterdag ook nog gewon- Het vernieuwde honk van Seolto is weer volop in gebruik, foto Ruben Oreel nen hebben, was voor ons natuur lijk een leuk vervolg op de feeste lijkheden." Seolto speelde zaterdag thuis een inhaalwedstrijd tegen Ni- kantes en won met 10 - 8. Veel spelers en bezoekers maakten voor en na die wedstrijd dankbaar ge bruik van het clubhuis. De vereni ging heeft het interieur van het honk opgeknapt en opgefrist. MIDDELBURG OUWERKERK MIDDELBURG Lonneke de Klerk, leerlinge uit vwo 5 van stedelijke scholenge meenschap Nehalannia in Middel burg, zit in de finale van de BBC Public Speaking Award. Haar pres tatie is opmerkelijk, omdat de meeste deelnemers op een interna tionale school of op een school met tweetalig onderwijs zitten. De finale is op 9 april in Amsterdam. Cecilia Kuin uit Ouwerkerk heeft gisteren de spelshow Hollands Next Millionaire gewonnen. Het geld wil ze gebruiken om een otter- reservaat te stichten. Trudy de Nijs uit Tholen deed ook aan de show mee, maar haalde het einde niet. Ze was blij geweest als ze had ge wonnen maar: „Ik ben eigenlijk ook blij dat het achter de rug is." Twee 15-jarige jongens zijn zater dagavond rond half twaalf op heter daad betrapt bij een inbraak in een school aan de Westmede. Agenten namen polshoogte na een melding van inbraak en troffen in een lera renkamer de twee jongens, één uit Vlissingen en één uit Oost-Sou burg, aan. De jongens zijn ter plaat se aangehouden. Bij het Alles-ia-ééa Pakket met lateractleve TV, lateraet ea Bettea Deze actie geldt t/m 31 maart 2011 kpn wiakel sluit je aan Ze slapen er niet minder om in Westkapelle. Vlieg tuigbom? 'Och die ligt er al 65 jaar, er zijn er veel meer. We zullen het wel zien', is de algemene reactie. door Annemarie Zevenbergen Hij komt op zijn rode brommertje aanrijden op het terrein van de KNRM aan de Westka- pelse zeedijk. Adrie Cijsouw maak te z'n vaste rondje en doet zo ook even de bom aan. „Ik kom hier al tijd langs. Niet speciaal voor die bom. Ik weet er ook niet zo veel van, ik ben van net na de oorlog. Er ligt zo veel hier. Iedereen weet dat en niemand maakt zich daar echt druk om." Cijsouw is geboren en getogen in Westkapelle en herinnert zich nog heel goed hoe hij na de oorlog als klein jongetje munitie ging zoe ken. „We hebben een keer een vierkant ijzeren ding gevonden. Dat hebben we op de step gelegd en naar de oud-ijzerhandelaar ge bracht. Die man was er niet blij mee, wisten wij veel dat het een stuk explosief was." De herinneringen aan het munitie zoeken komt bij veel dorpsbewo ners weer naar boven als de dui zendponder ter sprake komt. De vliegtuigbom werd vorige week ontdekt tijdens de dijkversterkings- werzaamheden. Het projectiel zelf is nauwelijks onderwerp van ge sprek. De gemeenschap reageert la coniek, ook al is het de tweede bom in een halfjaar tijd. 'We zien het wel', is het antwoord van ve len. Piet Verhage woont aan de Jacob Brasserstraat, zo'n 250 meter van de bom af „Ik ga d'r niet wakker van liggen. Hij ligt er nu eenmaal, punt uit. Bang? Nee, het ding is goed afgedekt. Als het echt gevaar lijk was, hadden ze allang wat ge daan." Evacuatie ziet hij niet zo zit ten. „Maar ja, als het nodig is, moet het maar. Ik hoor het wel." Het Polderhuis ligt waarschijnlijk ook in de 'gevarenzone'. Dat bete kent bij eventuele evacuatie ramen en deuren open en alle wapens op- 's IwUKh Adrie Cijsouw bij de vliegtuigbom die bergen in de kluis. Bedrijfsleider Ivo van Beekhuizen toont zich niet echt bezorgd: „Ik vertrouw er op dat de boel dan goed bewaakt wordt." Het museum is overigens informatiecentrum voor de dijk versterkingswerkzaamheden, loost Westerbeke zit in een cafeta ria aan de Markt. De bom doet hem weinig: „Gelukkig is die niet ontploft tijdens het werk." Ook hij ging als jochie op jacht naar muni tie. „Toen ik 9 of 10 was, zochten •Deze prijs geldt voor het Alles-in-één Pakket i.c.m. KPN Internet Basis. Vraag de verkoper naar de voorwaarden of kijk op kpn.cc Programma's van RTL en SBS zijn alleen terug te kijken via Programma Gemist bij het Pluspakket 10,- mnd extra). door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - De vereniging Vrienden van Tinca in Vrouwen polder hebben de voedsel- en kle- dingpakketten weer ingepakt voor de jaarlijkse reis naar Roemenië. Ook dit jaar was de opbrengst bo ven verwachting. 'De mensen zijn hier duidelijk niet actie-moe' con stateert de vereniging. Voorzitster Mien de Bruijn: „We hebben meer dan vorig jaar. Er staan nu 250 voedselpakketten en we hebben ook zeker 200 kleding- pakketten opgehaald. Er zijn ook nog veertig dozen extra voor het bejaardenhuis in Tinca. Wij heb ben vier kernen die ons altijd steu nen; Vrouwenpolder, Serooskerke, Gapinge en Veere. Die kennen ons nu een jaar of 28 en weten dat we zelf alles naar Roemenië brengen. Dat geeft blijkbaar veel vertrou wen. Mensen weten ook dat er bij ons niets aan de strijkstok blijft hangen. We betalen onze reis naar Tinca altijd zelf Mien de Bruijn is vanaf het eerste uur betrokken geweest bij de vere niging en gaat ook ieder jaar mee naar Roemenië. „Het is erg leuk om te doen. Ie kent er nu ook mensen." Donderdag vertrekt de truck met de pakketten. De 'Vrien den' reizen er zondag naar toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14