81 buitenland n ad 'Doden tijdens protest in Syrië' Eten schaars □B 'Straling hier? Flauwekul!' 9 □B Dode en gewonden bij rellen in Jordanië REIZEN Opstand breidt zich uit Denemarken m Lolland REIZEN Frankrijk m Disneyland® Paris "xèrefzen REIZEN OORLOC LIBIË Voorraden raken op in winkels zaterdag 26 maart 2011 Te boeken bij USrBIZBfl d-reizen.nl taBmaasaoBsm AMMAN - Bij rellen in de Jordaan se hoofdstad Amman is gisteren zeker één dode gevallen. Circa hon derd mensen raakten gewond. Dat hebben actievoerders en artsen in Jordanië gemeld. Onder de gewon den zijn politiemensen. De toe stand van twee agenten zou kri tiek zijn. Een grote groep studenten demon streerde gisteren voor hervormin gen. Ze raakten slaags met aanhan gers van de regering en met de or detroepen. Medestanders van de regering gooiden met stenen naar de actievoerders. Uiteindelijk esca leerde de situatie en moest de poli tie de studenten en aanhangers van het bewind met waterkanon nen uit elkaar halen. Het was niet de eerste keer dat de monstranten in Jordanië werden aangevallen met stenen. Donder dagavond raakten minstens dertig mensen gewond toen ze werden bekogeld. In Jemen is president Ali Abdul lah Saleh in serieuze onderhande lingen verwikkeld over het tijdstip en de voorwaarden voor zijn aftre den. Dat meldde The New York Ti mes gisteren op gezag van Ameri kaanse en Jemenitische functiona rissen. Er wordt al ruim vier we ken in het armste land van de Ara bische wereld betoogd voor het af treden van Saleh, die al 32 jaar aan de macht is. Steeds meer hoogge plaatste functionarissen kiezen de kant van de oppositie. In de hoofdstad Sanaa zijn giste ren voor- en tegenstanders van de president massaal de straat opge gaan. Tienduizenden mensen zijn op de been en de situatie is gespan nen. Vorige week vrijdag schoten aanhangers van Saleh 52 demon stranten dood. In een rede tot zijn aanhang in Sa naa zei Saleh bereid te zijn de macht over te dragen, maar alleen als die in Veilige handen' komt. „De algemene mening is dat zijn dagen geteld zijn", zei een Ameri kaanse functionaris in de NYT. In de Marokkaanse steden Rabat en Casablanca zijn vele honderden gisteren de straat opgegaan om meer vrijheid en democratie in de staatsmedia te eisen. Onder de be togers waren veel medewerkers van de publieke radio en televisie. Zeker zeventien en mogelijk twintig doden in zuid-Syrische stad Sanamein, meldt al-Ja- zeera. In Damascus vallen drie do den. Ook in Hama en Tel vinden be togingen tegen regime plaats. DAMASCUS - De protesten tegen het regime van de Syrische presi dent Bashar al-Assad hebben zich gisteren uitgebreid, ondanks ver woede pogingen van het regime die in te dammen. Honderden demonstreerden giste ren zelfs in Damascus. Doorgaans smoort het veiligheidsapparaat van het regime er elke uiting van onvrede in de kiem. Gisteren vie len in de hoofdstad naar verluidt zeker drie doden toen het vuur werd geopend op betogers. In of bij Sanamein, ongeveer 40 ki lometer ten zuiden van de hoofd stad, zouden troepen het vuur heb ben geopend op mensen die naar het zuiden gingen om hun steun te betuigen aan de stad waar de af gelopen week tientallen betogers zijn gedood, Daraa, 90 kilometer ten zuiden van Damascus. Daarbij zouden gisteren meer dan twintig doden zijn gevallen, berichtte de nieuwszender al-Jazeera. In Daraa veranderden begrafenis sen van 25 betogers die woensdag werden doodgeschoten in een mas sale demonstratie tegen het be wind. Een rouwende menigte riep leuzen tegen het regime van Bas- har al-Assad en schreeuwden om vrijheid. Ook in Hama, op 160 kilometer ten noorden van Damascus, werd betoogd. Hier liet Assads vader, Ha- fez al-Assad in 1982 een massa slachting aanrichten en een deel van de stad verwoesten na een op stand van de Moslimbroeder schap. Een inwoner van Benghazi doet inkopen in een supermarkt. Veel producten in het oosten van Libië raken uitverkocht door de burgeroorlog. Vooral Brood is er bijna niet meer en de winkels raken leeg. Bevrijd Libië voelt steeds meer de gevolgen van de oorlog. „Wat je ziet liggen, is alles wat we hebben." door onze correspondent Harald Doornbos Hameed Muhamad is een winkelier in een buitenwijk van de oost-Libische stad Beng hazi. „Leuk dat Kaddafi hier weg is", zegt hij, „maar het is toch min der dat hetzelfde gebeurt met ons eten." Een rondje door zijn minisu- permarkt maakt duidelijk waar de schoen wringt. „Brood is er niet meer", meldt hij, „en ook de fles sen met drinkwater raken op." Op de schappen staan nog wel de ge bruikelijke supermarkt-goederen: frisdranken, bakolie, chips, zakken snoep, ingeblikt vis en vlees. Maar de meeste schappen zijn slechts voor de helft gevuld. „Het pro bleem is, dat we tot een week gele den nog voorraden hadden liggen in onze opslagplaatsen, paar zijn we inmiddels doorheen. Wat je ziet liggen, is alles wat we heb ben", zo legt Hameed uit." De on dernemer schat dat z'n winkel leeg is 'binnen nu en vijf dagen'. Overal in Benghazi en de rest van bevrijd oost-Libië moeten de inwo ners de buikriem aanhalen. Brood, verse melk en babyproducten zijn zo goed als nergens meer te krij gen. Ruim twee miljoen mensen eten bijna alleen nog maar voedsel uit blik. Vakantiepark Lalandia* in Redby Lalandia® in Rodby is een zeer compleet en kindvriendelijk vakantiepark waar het gehele jaar met de hele familie genoten kan worden van actie, avontuur en ontspanning. Het strand ligt vlakbij en ook een dagtocht naar Kopenhagen is' mogelijk. 2-kamerwoning (max. 3 pers.) o.b.v. logies Reisnummen DKEZ12-26 Diverse vertrekdata in 2011 Ind toegang tot Aquodome1 MonkyTonkyland, kinder entertainment en eindsdioonmoak. Ga naar O-reizen ofoad.nl voor de voorwaarden. Ook te boeken bij oad.nl door onze correspondent Oene van der Wal NECKARWESTHEIM - „Flauwekul. Er is hier helemaal geen straling", zegt een man in het Duitse Neckar- westheim. Dertig jaar heeft hij als technicus in de kerncentrale net buiten het dorp gewerkt. Nu zit hij met vijf andere gepensioneer den aan de lunch. De aardbeving en tsunami in Japan hebben hun rust verstoord. Eén van de twee reactoren is uit veiligheidsoverwe gingen tijdelijk stilgelegd, evenals zeven andere in Duitsland. „Alle maal onwetendheid", meent de man. „De kerncentrale werkte sinds 1976 feilloos, maar de men sen worden gek gemaakt." Dankzij 'Japan' is kernenergie het belang rijkste thema bij de verkiezingen in Baden-Württemberg van mor gen. De anti-nucleaire Groenen lij ken voor een sensatie te gaan zor gen. Komen zij aan de macht, dan betekent dat het einde van 58 jaar CDU-hegemonie en een opdoffer voor bondskanslier Merkel. Moder niteit en traditie gaan hand in hand, zo stelde minister-president Stefan Mappus (CDU) het in een toespraak in Stuttgart. De christen democraten belichamen het regio nale levensgevoel, welvaart en vooruitgang, zei hij. Zo is Baden- Württemberg de rijkste deelstaat van Duitsland geworden. De 44-jarige Mappus hoopt te kun nen aanblijven, maar blijkens de peilingen is hij binnenkort weg. Zijn grote tegenstander, Winfried Kretschmann (62), kan 'zomaar' de eerste Groene premier worden. En dat in een deelstaat met Merce des-Benz en Porsche als uithang borden. De inwoners van Neckarwestheim slaan het politieke debat met ge mengde gevoelens gade. „We wil len dat er een einde komt aan kernenergie, omdat de kans dat er toch iets gebeurt te groot is. Maar dat de centrale hier vanwege 'Ja pan' ineens dicht moest, vind ik heel vreemd", zegt een vrouw. zie onze website:buitenland Video: CDU staat op verlies na kernramp in Japan Beleef vanaf 6 april Disney's Festival vol Magische Momenten Gratis toegang en verblijf voor kinderen t/m 11 jaar en ook nog eens 15% korting op toegang en verblijf voor volwassenen. Boek vóór 12 april 2011! Reisnummer: DPAZ79 Aankomsten van 6 april t/m 7 november 2011 kinderen t/m 11 jaar gratis Ga naar D-reizen ofoad.nl voor de voorwaarden. Ookte boeken bij d-reizen.nl oad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8