61 binnenland m mÊS Coalitie laat Hillen Trillen bij Parkinson ligt aan een 'schakelaar' Geniet nu van de mooiste attractieparken Top 5 Attractieparken 0) 3 dagen Europa-Park (2 dagen entree) n fot>e HELIKOPTERINCIDENT Bij de mislukte evacuatie uit Libië lijkt er werkelijk niets goed gegaan te zijn bij Defensie. De regeringspartijen graven zich echter in rond verantwoordelijk minister Hillen. Eigenaar pony's voor verwaarlozing beboet AOW straks pas vanaf verjaardag UITNODIGING VOOR. [^MODESHOW Duitse jongeren voor misbruik vervolgd Wereldrecord retweeten zaterdag 26 maart 2011 NIJMEGEN - Een 'aan/uitknop' in het zieke deel van de hersenen van sommige patiënten met de ziekte van Parkinson blijkt het zo kenmerkende trillen te veroorza ken. Maar niet alle parkinsonpa- tiënten trillen. Het goede nieuws is, dat degenen die lijden aan tril lingen een gunstigere prognose hebben dan degenen die alleen traag en star worden. Dat hebben promovendus Rick Helmich en hoogleraar neurologi sche bewegingswetenschappen Bas Bloem van het Universitair Medisch Centrum St Radboud (UMC) in Nijmegen ontdekt. Zij deden scanonderzoek in herse nen van parkinsonpatiënten. „Tril len was tot nu toe altijd een myste rieus en onbegrepen fenomeen bij Parkinson. Maar nu we weten waar het begint, kunnen we er ook iets aan doen. We kunnen de ziekte niet stoppen of genezen, maar we kunnen de patiënten wel langer redelijk klachtenvrij hou den", aldus de hoogleraar gisteren. In Nederland lijden tussen de vijf tig- en zeventigduizend mensen aan Parkinson. De ziekte ontstaat door dopamine- tekort in de hersenen en open baart zich vaak tussen de 50 en 65 jaar. Starheid, traagheid, masker achtig gelaat en soms trillen zijn de eerste symptomen, maar uitein delijk worden patiënten ook incon tinent en dement. „De schakelaar die we vonden waarschuwt een gezond deel van de hersenen voor de stijfheid en de traagheid. Het brein gaat vervol gens aan het werk om daar iets aan te doen en zet een trilcircuit in werking. Bij patiënten die tril len is een groter deel van het moto rische hersengedeelte dus nog ge zond, wat gunstig is", zegt Bas Bloem. Q 2 dagen Movie Park Germany Intercity Hotel, Reiscode: 8E38276 (0 2 dagen Plopsaland arrangement Aparthotel Zeegalm", Reiscode: BE38230 0 3 dagen Phantasialand (1 dag entree) Hotel Ramada Hurth Reiscode: BE38282 0 3 dagen Disneyland® Paris (2 dagen entree) Dream Castle, Reiscode: 8E37463 Hotel Sun Park, Reiscode: BE38303 4A sS peterlanghout.nl of 0900-0991 (0,15pm) - SS8 In deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto^ is telkens op weg naar een andere Europese bestemming (zie I verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naarautovakantie@globereisburo.nl en WIN EEN AUTOVAKANTIE!* Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen: Duitsland fvwjiM Muggenbrunn Hotel Gasthof Grüner Baum 8 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: juni t/m augustus Per persoon va. 269 Zweden vcu Syssteback R£iZEK LSngbergets Sporthotell 8 dagen o.b.v. logies Vertrek: mei t/m oktober Per woning va. 192 "Kijk voor de voorwaarden op www.globe.nl/autovak3ntie. 220 winkels 0900 - 8098 www.globe.nl t nét even verder De oppositie hijst de storm bal; Hans Hillen zou moe ten vrezen voor zijn baan. Toch zal het zo'n vaart niet lopen: de coalitie kan het zich niet permitteren. door Sandra Donker en Laurens Kok Het ministerschap van Hans Hillen is er voor alsnog één zonder glans. En dat is nog zacht uitgedrukt. De CDA'er op Defensie hobbelt van incident naar incident en liep reeds de nodi ge krassen op. Volgende week, als hij zich moet verantwoorden voor de mislukte evacuatie van een Ne derlandse ingenieur uit Libië, krijgt hij het nog moeilijker. De oppositie is op oorlogspad, ge tuige de uitspraak van D66-leider Alexander Pechtold dat Hillen zich zelf'absoluut verder in het nauw' heeft gebracht. Andere fracties zeg gen dat Pechtold na. „Deze minis ter heeft een kanjer van een pro bleem", oordeelt SP'er Harry van Bommel. De Tweede Kamer hekelt de toe stemming van het kabinet voor de mislukte evacuatie uit de Libische havenstad Sirte. 'Klungelig', 'fou- tenfestival' en 'overhaast en on doordacht' luiden de kwalificaties voor deze actie, nog voor er een de bat over is gevoerd. Met name Hil len moet het ontgelden, zeker nu blijkt dat het verzoek om een drei gingsanalyse van zijn eigen Militai re Inlichtingen- en Veiligheids dienst (MIVD) niet is afgewacht. De CDA'er wordt verweten dat hij de Kamer 'onvolledig' en mogelijk zelfs 'onjuist' heeft ingelicht. Dat WINTERSWIJK In Winterswijk zijn gisteren in een stal zes verwaarloosde pony's aan getroffen. De dieren hadden geen droge ligplek en nauwelijks voer of water. Eén pony was er zo slecht aan toe dat de dierenarts het dier uit zijn lijden moest verlossen. Te gen de 29-jarige eigenaar is pro- ces-verbaal opgemaakt De Algeme ne Inspectiedienst zal vanaf nu de man en zijn dieren controleren. DEN HAAG Vanaf volgend jaar krijgt iemand voor het eerst AOW op de dag dat hij of zij de pensioenleeftijd be reikt. Nu gaat de AOW nog in op de eerste dag van de maand waarin die leeftijd bereikt wordt. Dat heeft de ministerraad gisteren besloten. De bezuiniging staat in het regeer akkoord en levert ongeveer 60 mil joen euro per jaar op. laatste geldt als politieke doodzon de. Het is de tweede keer dat Hil len dit zware verwijt krijgt van de oppositie. Vorige week leverde hem dat al een motie van afkeu ring op van SP en Partij voor de Dieren. Toen ging het erom dat de minister integriteitsschendingen bij zijn materieeldienst had ver zuimd te melden. Die motie werd toen verworpen, maar de halsstar rige weigering van de minister om excuses te maken, wekte irritatie. „Ik ben niet van de sorrycultuur", zei Hillen. Al langer wordt hem verweten dat hij 'hooghartig' en 'arrogant' met de Kamer omgaat. Hij lijkt zich te realiseren dat het de Kamer menens is, getuige zijn uitspraak gisteren dat hij de veront waardiging 'wel kan begrijpen'. Vooralsnog ziet het er naar uit dat Hillen met de schrik vrijkomt. Ge- doogpartner Geert Wilders zei er niet op uit te zijn 'ministers te la ten sneuvelen'. De PW heeft er ook geen belang bij de coalitie te verzwakken. Ook de WD gaf Hil len onmiddellijk ruggensteun. De opstelling van de liberalen is DONDERDAG 31 MAART 10.00-13.30 15.30- 19.00 uur U bent van harte welkom. VRIJDAG 1 APRIL 10.00-14.30 in 19.00 uur van harte welkom. AMELAND Vier Duitse jongeren zijn aange klaagd wegens seksueel misbruik van andere Duitse kinderen op Ameland, vorig jaar. Zes anderen krijgen een waarschuwing. De offi cier van justitie in Osnabrück heeft dat gisteren gezegd. Het misbruik vond plaats in een kampeerboerde rij. Jongeren van 13 tot 15 jaar mis bruikten andere kinderen. NIJMEGEN De organisatie van multimediafesti- val Oddstream gaat een wereldre cord retweeten vestigen. Maandag ochtend wordt het bericht 'Wereld record retweeten. Doe mee en creëer een Oddstream' op Twitter geplaatst. Guinness World Records kent dit record nog niet Op het Oddstream-festival in juni wordt gezegd of de poging is geslaagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6