sport) 39 op het veld BC Vlissingen Organisatie Zeeuws Voetbalgala strikt Adrie Koster en Piet de Visser Kloetinge verlost van kleine pijntjes Pittige poule voor Delta in bekerfinale John de Wolf komt naar Hoek Nieuwe baan fietscrosser kopie van Londen zaterdag 26 maart 2011 door Barry van der Hooft hoek - Na een bijzonder bewogen week, waarin Gaby Demanet de laan werd uitgestuurd, Josimar Pat- tinama zijn ongezouten mening gaf en Ruud Pennings het com mando overnam, staat Hoek voor een cruciaal duel. Tegen Flevo Boys is het buigen of barsten voor de hekkensluiter in de topklasse. Voor verwijten is geen ruimte meer; de waarheid ligt vanmiddag op het veld. Het bestuur wil met het wegstu ren van Demanet een schokeffect creëren en op die manier zicht blij ven houden op lijfsbehoud. Ruud Pennings, de nieuwe eindverant woordelijke, zal vandaag geen extra spanning voelen. „Het is aan mij om iets te doorbreken", vertelt de interim-trainer. Dat heeft hij al proberen te be werkstelligen tijdens de training van dinsdag en donderdag. En vol gens Pennings is dat in zekere zin al gelukt. „Laat ik vooropstellen dat ik zaterdag in Genemuiden lie ver gewonnen had. Maar omdat dat niet het geval was, heeft het be stuur besloten dat er iets moest ge beuren. Vervolgens probeer je wat zaken te veranderen. Dat kan in kleine dingen zitten, of door mid del van rigoureuze veranderingen. Van dat laatste is geen sprake." Als assistent van Demanet heeft Pennings de afgelopen weken be paalde zaken gesignaleerd. „Ik heb geprobeerd de beleving terug te krijgen. Iedereen moet honderd procent gemotiveerd zijn. Ik wil duidelijkheid verschaffen, ieder een moet weten wat zijn taak is. Deze week heb ik in dat opzicht al een kentering gezien. Tegen Rijnsburgse Boys lieten de jongens dat twee weken geleden eigenlijk ook al zien. Tegen Flevo Boys John de Wolf komt vandaag naar Hoek. De oud-international, die vooral fu rore maakte als verdediger en aanvoerder van Feyenoord, komt niet naar de topklasser om over een overeenkomst als trainer voor komend seizoen te praten. De Wolf reist op uitnodiging van een sponsor naar Zeeuws-Vlaande- ren en zal in het sponsorhome een presentatie verzorgen. door Jan Dagevos moeten ze dat opnieuw doen." Voor de trainer is er in een paar da gen tijd veel veranderd. Ineens moet hij de trainingen zelf voorbe reiden, maar dat vindt hij vanzelf sprekend geen enkel probleem. „Nee, want ik kan nu heel gericht werken, op mijn manier. Wat je doordeweeks traint, wil je op zater dag terugzien. Wat iedereen ook mag denken; deze groep is leergie rig en heeft de hoop echt nog niet opgegeven. We willen met z'n allen nu een serie neerzetten. Dat kunnen we alleen doen, als we winnen van Flevo Boys. Want an ders is van een goede serie al geen sprake meer." Donderdagavond, tijdens de laat ste training, sloot Pennings af met het oefenen van een aantal stan daardsituaties. Vrije trappen, cor ners; daar moet meer uit gehaald worden. „We hebben dit seizoen nog niet één keer uit een corner ge scoord", weet Pennings. „Dan kun je twee dingen doen. Op dezelfde manier verder gaan, of iets anders proberen. Ik kies voor het laatste. Het gaat om details. Als we nu vier, vijf keer in een herkenbare si tuatie komen, moeten we er ook eens rendement uit halen." De Vlissinger benadrukt dat hij vanmiddag tegen Flevo Boys niet voor eigen eer en glorie op de bank zit. „Het gaat om Hoek. De trainers en spelers zijn niet belang rijk. Deze club wil in de topklasse blijven en daar kunnen wij nog al tijd voor zorgen." Pennings zal de opstelling vandaag niet overhoop gooien. Giovanni Siereveld kampt met een lichte hamstringblessure en zal vrijwel zeker vervangen worden door Dwayne Dildick. Cédric Roussel ontbreekt nog door een blessure. Stijn Mahieu is wel weer fit, maar lijkt nog niet op een basisplaats te hoeven rekenen. middelburg - De organisatie van de Zeeuwse Voetbal Awards is er in geslaagd enkele nieuwe gasten vast te leggen voor het Voetbalga la. Zo verlenen Adrie Koster, Piet de Visser, Graeme Rutjes en Kees Blomaard hun medewerking. Het eerste Zeeuwse Voetbalgala wordt vrijdag 27 mei in het Nationale Voetbalmuseum in Middelburg ge houden. Kees Blomaard was in het verle den voorzitter van de toenmalige afdeling Zeeland van de KNVB. Daarnaast verwierf de Goesenaar faam met het organiseren van tal van grote oefenwedstrijden. Zo wa ren het Belgisch voetbalelftal en Oranje meerdere keren te gast in Zeeland. Blomaard slaagde er enke le jaren geleden ook in om het Au stralisch elftal, dat toen onder lei ding van Guus Hiddink stond, naar Kloetinge te halen. Blomaard zal tijdens het Voetbalga la de prijs voor de vrijwilliger van het jaar uitreiken. In totaal wor den er tijdens de bijeenkomst acht awards overhandigd. Zo wordt het talent, de trainer, de scheidsrech ter, de topscorer en de voetballer van het jaar in het zonnetje gezet. Daarnaast worden het doelpunt van het jaar en de beste dubsite van het jaar gekozen. Adrie Koster, coach van Club Brug ge, is bereid gevonden de award voor de trainer van het jaar uit te reiken. Graeme Rutjes, die in het verleden voor Excelsior, KV Me- chelen en Anderlecht speelde, neemt de prijs voor het doelpunt van het jaar voor zijn rekening. Rutjes kwam dertien maal uit voor Oranje en is tegenwoordig di recteur van de Goese Golf Piet de Visser is vrijdag 27 mei ook van de partij. Hij is scout, adviseur bij Chelsea en vertrouwensper soon van Roman Abramovitsj. In het verleden was De Visser, een ge boren Zeeuw, onder meer trainer bij Sparta, Telstar, De Graafschap, NEC, RWDM, Roda JC, AZ Alk maar en Willem II. De voetballer van het jaar krijgt uit handen van Piet de Visser de award uitgereikt. Met Kees Blomaard, Piet de Visser, Adrie Koster en Graeme Rutjes krijgt het eerste Zeeuwse Voetbal gala steeds meer vorm. In een ee- der stadium had topscheidsrechter Danny Makkelie al zijn medewer king toegezegd. Het gala wordt ge presenteerd door Hans Kraay jr, presentator bij SBS en vaste volger van het Nederlands elftal. Het initiatief voor het Zeeuwse Voetbalgala komt van de stichting Zeeuws Elftal, het Nationaal Voet balmuseum, stichting Voetbal To taal en de PZC. Het initiatief loopt inmiddels vanaf het begin van het seizoen en alle ontwikkelingen zijn te volgen op een speciale site (www.zeeuwsevoetbalawards.nl). Piet de Visser - 3 SSSSS door Jan Dagevos kloetinge - Het was de week van het oplappen bij Kloetinge. Tal van spelers kampten na de wed strijd tegen ASWH, die op kunst gras werd gespeeld, met allerlei pijntjes. En dus draaide de verzor ger overuren. „Onze selectie is niet al te breed", zegt trainer Cees Houtepen, „en dat gaan we in deze fase van de competitie merken. Sommige jon gens moeten uitgebreid behandeld worden en anderen moeten wat meer rust nemen." Voor Etienne Mallie komt de thuis wedstrijd van vandaag tegen Mont- foort nog te vroeg. De middenvel der ondervindt te veel hinder van een liesblessure. Ook Maarten van Rosevelt moet het duel aan zich voorbij laten gaan. Hij is naar aan leiding van zijn rode kaart in de uitwedstrijd van vorige week te gen ASWH voor één duel ge schorst. Sofyan Azzagari ontbreekt al langere tijd bij de Bevelandse hoofdklasser. Kloetinge krijgt vandaag Mont- foort, de nummer drie van de ranglijst, op bezoek. De Utrechtse ploeg werkte afgelopen woensdag de inhaalwedstrijd tegen RWH af en verloor uiteindelijk met 2-1. Breekpunt vormde de rode kaart van verdediger Jeroen de Vlieger. RWH profiteerde uiteindelijk van de numerieke meerderheid en sloeg in de laatste minuten via Gio vanni Franken twee keer toe. „We hebben Montfoort nog een keer bekeken", zegt Cees Houtepen. „Het is een zeer lastige en ook krachtige ploeg. Ze zijn ijzersterk vanuit de counter. Als je tegen Montfoort eenmaal op achter stand komt, is het moeilijk om dat nog te herstellen. RWH gooide nu alles op alles en dat had uitein delijk effect." Kloetinge trok afgelopen week Mats Willemse aan van Bruse Boys. Hij is als vervanger van - Etienne Mallie - hij verkast naar VC Vlissingen - gehaald. Hou tepen: „Komende week wordt dui delijk wie er van onze huidige se lectie blijven. Ik heb goede hoop dat de selectie intact blijft." Michel Bosters: „BC Vlissingen is een echte vriendengroep." foto Ruben Oreel door Joop van den Oudenhoven middelburg - De driebanders van Delta/Fast strijden volgende week met nog zeven teams van woens dag tot en met zaterdag in de natio nale bekerfinale om een matig ge vulde prijzenpot. Het toernooi wordt gehouden in Café Den Hoek in Zundert. De bekerfinale wordt niet alleen op een nieuwe locatie gespeeld, maar krijgt ook een nieuwe naam omdat hoofdsponsor Hans Snellen van Snellen Recycling, die de laat ste twee jaren zijn bedrijfshal in Rijsbergen omtoverde tot een bil jartzaal met tentoonstellingsruim te, ermee gestopt is. De editie van 2011 gaat woensdag onder de naam Cross Limits/Distri Retail van start. Het toernooi wordt met een totaal prijzenpakket van 12.000 euro wel Tow budget'. Vorig jaar was er nog 22.000 euro beschikbaar. Er wordt in twee poules gespeeld. In poule A zijn ingedeeld .Van ti telverdediger Donge 8c de Roo, Dekker Keukens, TWentevisie en Delta/Fast. Poule B bestaat uit Crystal Kelly, Emar Logistics, Snel len Recycling en DBL Holland Mi neraal. De Zeeuws-VIaamse formatie, die met Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn, Peter de Backer en Glenn Hofman aantreed, zal topvorm no dig hebben om de poulefase te overleven. Teamcaptain Jan Kik ken heeft daar alle vertrouwen in. „Ik reken op een plaats in de halve finales", zegt de Limburger zelfver zekerd. De wedstrijden beginnen dagelijks om 13.00 uur, behalve op zaterdag dan beginnen de kruisfinales om 11.00 uur. arnhem - In aanwezigheid van Pat McQuaid, voorzitter van de inter nationale wielerbond UCI, is giste ren op Papendal de olympische BMX-baan geopend. Het is een ko pie van de baan waarop volgend jaar in Londen de medailles wor den verdeeld. McQuaid noemde BMX, oftewel fietscross, een belangrijke discipli ne binnen zijn bond. „Ik was aan vankelijk sceptisch, maar richting Peking, waar BMX voor het eerst op het programma stond, hebben we gezien hoe de sport zich ont wikkelt en de jeugd aanspreekt. Dat laatste is belangrijk voor de toekomst van al onze disciplines." Bondscoach Bas de Bever is blij met de trainingsmogelijkheden. „Hij ligt hier zelfs eerder dan in Londen. Dit schept verwachtin gen, maar we leggen onszelf ook druk op. Doel is een medaille."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69