301 zeeland OM eist celstraffen voor handel in drugs Zeeuws-Vlaamse /1M Ïïll 1 1 1 cp 1 PZC zlm. Onderhandelingen nieuw college GS in goede sfeer Mbo-managers in Domburg voor conferentie svrz zaterdag 26 maart 2011 DRUGSHANDEL „Bij handel in speed horen hoge eisen." door Ad Roos MIDDELBURG - Rechter J. Hop mans, die gisteren in Middelburg een van de verdachten in een Schouwse drugszaak ondervroeg, had gelijk: „Ieder nadeel heb zijn voordeel". En daar waren enkele verdachten het roerend mee eens. Zo was een 38-jarige man uit Zie- rikzee gestopt met zijn speedge- bruik omdat hij vastzat en een 23-jarige plaatsgenoot was zó ge schrokken van zijn aanhouding dat hij er per direct mee was ge stopt. Voor de zes verdachten die terecht stonden had de officier van justi tie een minder positieve bood schap: „De handel in speed moet streng worden bestraft en daar ho ren hoge eisen bij." Zo hoorden een 46-jarige man uit Vlaardingen en zijn vriend, de 38-jarige uit Zie- rikzee elk drie jaar cel tegen zich ei sen, de ex-partner van de Zierik- zeeënaar twee jaar cel en de 23-jari- ge plaatsgenoot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Een 30-jarige en een 29-jarige man eveneens uit Zierikzee mochten van de officier worden vrijgespro ken omdat ze te weinig bewijs voor het dealen had. Het zestal, de een wat korter dan de ander, werd ervan verdacht in de periode 2005 tot begin dit jaar te hebben gehandeld in speed. Niet grootschalig, maar veelal bin nen een beperkte kring en in rela tiefkleine hoeveelheden. De man uit Vlaardingen leverde aan zijn vriend in Zierikzee en die verstrekte het weer aan zijn vrien den. De enkele keer gratis, een an dere keer moest er worden be taald. Het geld dat de handel in amfetamine opleverde, werd door hen gebruikt om boodschappen te doen en om in hun eigen speedge- bruik te kunnen voorzien. Een dag eerder eiste het OM celstraffen tot zes jaar voor zeven mannen en vrouwen voor handel in en bezit van harddrugs. Uitspraak 15 april. MIDDELBURG - Een conferentie aan zee waarbij de wind het brein schoonblaast. Dat is bedoeling van Conference by the Sea op 6 en 7 april in Domburg. Ongeveer 1200 mbo-managers uit het hele land ko men dan bij elkaar om workshops te volgen. „Iedere manager bepaalt zelf welke workshops hij volgt en welke hij geeft. Het is voor en door elkaar", vertelt Dieuwertje Gillissen van Roe Zeeland. „Elke manager heeft te maken met bepaalde problemen. Tijdens de conferentie kan er infor matie worden uitgewisseld." De or ganisatie is in handen van het Con sortium voor Innovatie (CVI). Veel Roc-leerlingen helpen tijdens de conferentie. Het CVI verwacht dat het evenement wel een belasting voor Domburg wordt. Vooral als ie dereen met de auto aankomt en vertrekt. ^mmmm Beursvloer Zeeland wordt mede mogelijk gemaakt door. Op 23 maart jl. vond de vierde Beursvloer Zeeland plaats. In anderhalf uur tijd zijn vele matches gesloten tussen maatschappelijke organisaties en bedrijven. Een geweldig resultaat, dankzij de inzet van vele mensen. Stichting Beursvloer Zeeland bedankt daarom iedereen die op wat voor manier dan ook een bijdrage heeft geleverd aan deze Beursvloer. Onze speciale dank gaat uit naar de sponsoren VLISSINGEN I Rabobank BAKER TILLY BERK 1 OTanje FondsJ^ j •5 zeeland ■ji seaports verzekeringen 1 zorgt in zeelandj 1 1 werktvoorouderen L kov^H beursvloer zeeland www.beursvloerzeeland.nl 'v*J y V- i P' door Edith Ramakers Tulpen uit Amsterdam, nee uit Zeeuws-Vlaan- deren. Tussen Hulst en Terneuzen worden tul penbollen geteeld. De Zeeuws-Vlaamse klei en het voor Nederlandse begrippen zachte kli maat zijn gunstige omstandighe den voor de bollenteelt. „Die Zeeuws-Vlaamse bollen kunnen we 1 a 2 weken vroeger op de markt brengen dan de tulpen die uit Dronten komen, waar we ook op een aantal hectaren tulpenbol len kweken", zegt Geert Laan, van een van de grote kwekerijen, die circa 9 miljoen tulpen jaarlijks op de markt brengt. De familie regelt vanuit Avenhorn de kwekerij. In Noord-Holland wordt van de bollen 'een tulp ge maakt'. De bollen worden in Zeeuws-Vlaanderen geteeld door de familie Van Mol. „Van Mol kweekt op 3 hectaren tulpenbol len voor ons. Verder halen we ook MIDDELBURG - Vertegenwoordigers van de Statenfracties van WD, PvdA, CDA en SGP hebben de de ze week een aanzet gemaakt voor een provinciaal coalitieakkoord. De vier partijen vergaderden drie keer - op maandag, woensdag en donderdag - en zijn van plan dat de komende twee weken eveneens te doen. Dat moet ertoe leiden dat in de Statenvergadering van vrij dag 15 april een nieuw dagelijks provinciebestuur kan worden geïn stalleerd. Formateur Sjoerd Heijning - hij is de voorman van de VVD, de win naar van de Statenverkiezingen be gin deze maand - wilde niet aange ven op welke punten zijn partij en PvdA, WD en SGP al overeen stemming hebben bereikt en waar over nog moet worden doorge praat. Heijning: „Je hebt nu een maal te maken met onderwerpen die met elkaar samenhangen. Het ene kan niet worden afgesloten zonder het andere te bespreken." Het gedetailleerde verslag van in formateur Jan te Veldhuis geldt als spoorboekje voor de onderhande lingen. Heining: „Maar we werken niet altijd in de volgorde die Te Veldhuis heeft opgeschreven." De gesprekspartners zijn - al naar gelang hun aard - enthousiast tot enigszins gereserveerd over het ver loop van de besprekingen. Heij ning: „We hebben er vrijdagmid dag wat op gedronken. De één fris, de ander wijn of een biertje. Dat "kon; voor de eerste week zit het werk erop." Nog even en de tulpen staan weer in bloei. De Zeeuws-Vlaamse bollen zorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64