binnenland 15 maakt chagrijnig Mobiele telefoon biedt schat aan informatie PIANO'S Fabriekswinkel BESPAAR HONDERDEN EURO'S I OP ZONDAG 27 MAART 12.00-17.00 UUR ACUSTICA Opheffing van hechtenis Van den Nieuwenhuyzen SESPAAR11» zaterdag 26 maart 2011 door Maaike Boersma DEN HAAG - Mobiele telefoons la ten een heel spoor van digitale in formatie na waar kwaadwillenden hun slag mee kunnen slaan. Eer der deze week werd bekend dat de voicemail van overheidspersoneel dat massaal gebruikt maakt van het Vodafone-netwerk, door ande ren te beluisteren is. Het is maar een van de voorbeelden van lek ken in de beveiliging van mobiele telefoons, zegt digitaal forensisch onderzoeker Robert van Els van di gitaal recherchebureau Com-Con nect. „Neem bijvoorbeeld een sms, mensen denken dat als ze die gewist hebben, het bericht ook daadwerkelijk 'weg' is. Maar dat is niet waar. Zolang het bericht niet overschreven is, kan iemand met wat simpele apparatuur alle gewis te data terughalen." De nieuwste mobiele telefoons met gps geven bovendien loca tie-informatie. „Het is heel makke lijk te achterhalen waar iemand is geweest." Die locatievinder is met sommige telefoons eenvoudig uit te schakelen, maar het gevolg is meteen dat je dan ook niet meer kunt zoeken naar bijvoorbeeld su permarktvestigingen in de buurt. „De nieuwste mobiele telefoons met internet zijn een goudmijn vol met persoonlijke informatie", zegt Ronald Westerlaken, bij it-be- veiligingsbedrijf Fox-IT werkzaam Voor'n advies op maat Korte Huifakkerstraal 2. Breda - 076 560 24 23 op het gebied van beveiliging van mobiele telefonie. „Het wordt na tuurlijk steeds meer een computer en het heikele punt is ook nog eens dat je die altijd en overal bij je hebt. En telefoons zijn nog maar beperkt beveiligd." Westerlaken maakt wel onder scheid in bedrijfsmatig of privé- gebruik. „Want hoe erg is het ei genlijk als de informatie van een telefoon voor huis-tuin-en-keuken- gebruik openbaar wordt? Voor veel mensen maakt het niet uit of hun voicemail wordt afgeluisterd. Het wordt echter een ander ver haal als de mobiel bedrijfsmatig ge bruikt wordt, of door prominen ten. Het is natuurlijk niet fijn als de telefoon van een minister wordt gestolen en de dief ook in zijn e-mailbox kan kijken." Persoonlijke informatie inzien is een ding, via de mobiel geld afhan dig maken is iets heel anders. Hoe wel de mobiele telefonie criminali teit nog in de kinderschoenen staat, verwacht Westerlaken dat die snel zal professionaliseren. „De telefoon wordt een nog veel inte ressanter doel voor criminelen dan de computer nu al is", zegt Wester laken. „Zeker in de toekomst, als we steeds meer gaan werken met financiële transacties via de mobie le telefoon. Maar ook nu al werken banken als ING bijvoorbeeld voor internetbankieren met codes die via de mobiel gestuurd worden." ROTTERDAM - De rechtbank in Rot terdam heeft gisteren de voorlopi ge hechtenis van zakenman Joep van den Nieuwenhuyzen opgehe ven en bepaald dat de borgsom van ïo miljoen euro moet worden terugbetaald. Volgens de rechtbank is er geen ge vaar dat Van den Nieuwenhuyzen, ook wel bekend als de bedrijven dokter, naar het buitenland vluch ten om aan berechting voor onder meer faillissementsfraude te ontko men. Behalve van fraude met faillisse menten verdenkt het OM de za kenman van omkoping en mein eed. De omkoping zou eruit heb ben bestaan dat hij ex-directeur van het Havenbedrijf Rotterdam, Willem Scholten, het gebruik van een luxe appartement in Antwer pen zou hebben gegeven. Scholten zou in ruil daarvoor bankgaranties ter waarde van mil joenen euro's hebben afgegeven voor de Rotterdamse Droogdok Maatschappij van Van den Nieu wenhuyzen. buitenverblijf komt tegemoet aan hun natuurlijke behoefte om te klimmen en te slingeren in bomen tot tien meter hoog. foto Koen van Weel/ANP kookset zilverwit edelstaal model Oslo geschikt voor elke warmtebron vergelijkbaar merk 276.- Soiaprijs Magdalenastraat 2-4 Goes tussen Beestenmarkten Opril Grote Markt telefoon 0113-211111 ma 13.00-17.30 uurj di wo vrij 09.30-17.30 uur do 09.30-21.00 uur za 09.30-17.00 uur 52-delige bestekset 6-persoons, zilverwit edelstaal in fraaie gratis giftbox model Amstel vergelijkbaar merk 158.- Soiaprijs op reageerden. Dat deed ze door hun hersenen te bekijken met een MRI-scan, hun hartslag te meten en door ze een vragenlijst te laten invullen om hun gemoedstoe stand te meten. Zo ontdekte ze dat ook fysiek aantoonbaar is dat vrou wen vlak voor hun menstruatie minder goed tegen stress kunnen. Ossewaarde onderzocht alleen vrouwen die geen anticonceptiepil nemen, omdat die de natuurlijke hormoonhuishouding verstoort. „De schommelingen zijn te zien in de amygdala. Dat is een hersenge- bied dat de emoties reguleert. Ook in het beloningscentrum van de hersenen, waarmee je genot, geluk en bevrediging ervaart, zie je veran deringen." Volgens de onderzoek ster is het voor het eerst dat er slui tend bewijs is dat de 'subjectieve' klachten in aanloop naar de men struatie geen onzin zijn. Italië Noorwegen Toscane v*t Hemsedal App. Casa Vento"** Veslestolen Chalets 5 dagen o.b.v. logies 5 dagen ob.v. logies Vertrek: maart t/m november Vertrek: mei t/m september Per app. va. 204 Per woning va. 234 'Kijk voor de voorwaarden op www.globe.nl/autovakantie. Wffofe 220 winkels 0900 - 8098 BJOon WWW.globe. gaat nét even verder In deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto is telkens op weg naar een andere Europese bestemming (zie het verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naar autovakantie@globereisburo.nl en WIN EEN AUTOVAKANTIE!* Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5