OPENll EiliS Klimaatactie binnenstad is succesvol Zeeland PZC AJS. ZONDAG i Wietopleggers almanak Krant Thoolse visstropers aangehouden MAART 26 Kijk in deze krant of op funda.nl voor de deelnemende huizen. 26 en 27 28 en 29 Met De Fazant heeft Ovezande 'goud in handen' BEVELANDEN-THOLEN OVEZANDE - De wind zorgde er gisteren voor dat de naam van het nieuwe sportcomplex in Ovezande al zichtbaar werd voordat wethouder Marga Vermue daar de kans voor kreeg; De Fazant. Gisteren is het park, waar de voetbal- en tennisvereniging onderdak vinden, officieel geopend. Wat betreft Vermue heeft Ovezande met de accommodatie aan de Nieuwstraat 'goud in han den'. De naam verwijst naar het vroegere majorette- en mu ziekkorps en het wapen van Ovezande, waar de vogel in voorkomt. Pastoor Paul Verbeek zegende het complex in. foto Willem Mieras Geopend itvo.a.: GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl (£tf STEiNHAUS Alleen verkrijgbaar bij: Keuken Kampioen luit je winst! RILLAND - De politie heeft gisteren in Rilland in een loods twee opleg gers aangetroffen die in gebruik waren als hennepkwekerij. De trai lers zijn gistermiddag ontruimd van wietplanten en afgevoerd. De hennepplanten zijn vernietigd. Er zijn geen aanhoudingen ver richt. Tip? redactie@pzc.nl De hoogbejaarde Axelaar las de krant al jaren samen met z'n buur man. Om de kosten te drukken na tuurlijk, maar ook voor de gezellig heid. Immers, als de buurman de krant kwam afgeven maakten ze al tijd even een praatje. Onder een kop je koffie namen ze dan de laatste rod dels door. Want ook in Axel gebeu ren vaak dingen, die beter in nevelen gehuld kunnen blijven en dus voer zijn voor vuige praatjes. Maar de buurman ging aan de sukkel en ver huisde naar een zorgcentrum. Hoe moest dat nu met de krant?! De Axe laar besloot dan zelf maar een abon nement te nemen, per kwartaal. „Ik ben negentig. En voor je 't weet lees je je eigen overlijdensadvertentie." door Luc Oggei GOES - Goese winkeliers en onder nemers die hebben deelgenomen aan het project klimaatvriendelij- ke binnenstad, nemen samen meer dan honderd energiebespa rende maatregelen. Die leveren ge middeld een meer dan tien pro cent lagere energierekening op. Dat bleek gisteren tijdens de pre sentatie van de resultaten van het energiebesparingsproject. Coördi nator Meslissa Ernst van de ZMf, dat het project samen met Delta, winkeliersvereniging OOG en de gemeente heeft opgezet, spreekt van een succes. Hoewel in totaal 'slechts' zeventien ondernemers deelnamen, hopen Emst en ook de Goese wethouder Jo-Annes de Bat dat anderen worden aangesto ken door het resultaat. Delta heeft gedurende het project zeventien winkels in Goes bezocht en bekeken hoe en waar er energie te besparen is. De algemene con clusie is dat de meeste winst te ha len is in de verwarming van de lo catie en in de verlichting. Een oude ketel, openstaande winkel deuren, gebruik van airco's en energieverslindende lampen of het op stand by laten staan van ap paratuur, zijn de meest voorko mende verspillende activiteiten. Het populairst is het aanbrengen van energiezuinige verlichting, vanwege de te behalen besparing en korte terugverdientijd. Uit bere keningen van lichtspecialisten Min- derwatt en Lighting. Science is ge bleken dat hiermee gemiddeld 950 euro per jaar te besparen is en dat de investering in gemiddeld een jaar is terugverdiend. Kostbare maatregelen zoals het aanbrengen van isolatie, entree met dichtgaande deuren, dubbel glas of een nieuwe ketel zijn min der in trek, ook omdat de onderne mers hun pand vaak huren. De ei genaren zijn weinig bereid te inves teren en worden ook niet gestimu leerd, omdat de winkelier de ener giekosten betaalt. „Een knelpunt", aldus Ernst. Rayon - en facilitair manager Jaco Jobse van Duifhuizen Lederwaren, één van de deelnemers, is te spre ken over het project. „Door je ver lichting te vervangen en de deur dicht te houden boek je al heel veel winst en help je het milieu een handje." Hij is van plan om de maatregelen door te voeren in alle 27 vestigingen. THOLEN - Twee Tholenaren van 19 en 20 jaar zijn donderdagavond aangehouden op de Oesterdam op verdenking van visstroperij. De twee werden betrapt door een in spectieteam met mensen van het Regionaal Milieu Team. De Thool se stropers hadden snoekbaarzen en platvissen gevangen. Het 120 meter lange 'staand want' is uit het water gehaald en in beslag ge nomen, evenals de gevangen vis. 15:00 uur 00 Kom vrijblijvend kijken en vergelijken NVM Zaterdag 26 maart 2011 GOES Energiezuinige verlichting favoriet Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl De Patrijs heropent als bruin café met kleine kaart Lingeriefabriek legt als eerste het loodje voor nieuwe woonwijk LI bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur intratuin Intratuin Koudekerke, Galgéweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59