300+ Middenmoot binnen kunt in 't restaurant' Echtpaar Gieskes vond rust terug in Terneuzen Piet Vogelaar 0 EIGENHUIS als je 'm nodig hebt! Trouwringenshow Wijffels Twee man opgepakt voor mishandeling BOUWEN +INRICHTEN Mogelijkheden voor mfc op een rijtje riSOüSi zaterdag 26 maart 2011 De enorme hoeveelheid verbeterpunten voor de toegankelijkheid van de openbare ruimte zegt niets over de aandacht die deze materie van de gemeente krijgt, aldus de werkgroep Gehandicapten Hulst scoort met toegankelijkheid voor mensen met een beperking hoog in de middenmoot ten opzichte van andere plaatsenzegt secretaris Eddy Verdurmen van de stichting Gehandicaptenbeleid. ww.Dietvoaelaar.nl 24 t/m 27 maart 2011 Ai Zeg JA met trouwringen van Juwelier Wijffels Noordstraat 101-105. Terneuzen Tel.: 0115-648070 www.[uwelierwijffels.nl OOSTBURG Twee Oostburgers (19 en 21) zijn af gelopen week aangehouden op ver denking van mishandeling van een 25-jarige inwoner van de gemeente Sluis, zaterdagnacht 5 maart op de Markt in Oostburg. De politie heeft de verdachten opgepakt na reacties op een getuigenoproep. Het drietal had voor het incident woorden ge had in een café. Het slachtoffer dat werd geschopt, raakte gewond aan gezicht, schouder en heup. Wil van Ombergen (voorgrond) en Eddy Verdurmen op het rolstoelpad van de vestingwallen. foto's Peter Nicolai uim'm muarmsm tcfnsajncnnc ut door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Een dochter steekt bij haar moeder Anna Pourbaix (82) twee roosjes in het haar. Echtge noot Jean Henti Gieskes (88) kijkt liefdevol toe. Familie uit Brussel is overgekomen en zorgt in verzor gingshuis De Blide in Terneuzen vrijdagmiddag voor een gemoede lijke sfeer. Anna en Jean Henri zijn 65 jaar getrouwd en dat wordt be scheiden gevierd. De wortels van Anna en Jean Hen ri liggen in (Belgisch) Congo. Pas in 1993 zijn ze naar Terneuzen ge komen. Ze waren opnieuw slacht offer geworden van plunderingen in de hoofdstad Kinshasa. Dictator Mobutu had het echtpaar twintig jaar eerder al het palmoliebedrijf en de koffieplantage afgenomen in beneden-Congo. Ze kozen in 1993 bewust voor Terneuzen. „Mijn va der was Nederlander. Ik had nog een Nederlands paspoort", ver klaart Jean Henri. „Vier van onze zes kinderen woonden bovendien al in België en de twee anderen in Frankrijk." Jean Henri die vlakbij zijn vrouw een aanleunwoning heeft, is met een dochter in 2009 nog teruggeweest in Congo. „Het is erg triest." Hij waardeert daar om Terneuzen des te meer. „Het is er kalm en rustig." IJ ZEN DIJ K E Het Sluise gemeentebestuur gaat bekijken wat het kost om vereni gingen en eventueel onderwijs in IJzendijke onder te brengen in één gebouw. De WD-fractie vroeg daar donderdag om tijdens een raadsvergadering. Nu zitten de clubs in verouderde gebouwen. De lasten daarvan zijn misschien wel net zo hoog als de kosten van een nieuw gebouw, denkt de WD. mmmimmmimxSÉSmmmmmmemBmmBm AANNEMINGSBEDRIJF Ikunststof ramen en deuren aluminium ramen-rolluiken-zonwering j heroal ©mador VEKA www.haers.net Tel. 0115-4912S2 nieuwbouw verbouw onderhoud reparatie Het echtpaar Gieskes op weg naar het 65-jarig huwelijksfeest in De Blide, gistermiddag. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49