op het veld prijst het collectief bij BC Vlissingen 39 Kloetinge verlost van kleine pijntjes Organisatie Zeeuws Voetbalgala strikt Adrie Koster en Piet de Visser John de Wolf komt naar Hoek zaterdag 26 maart 2011 bsJL John de Wolf komt vandaag naar Hoek. De oud-international, die vooral fu rore maakte als verdediger en aanvoerder van Feyenoord, komt niet naar de topklasser om over een overeenkomst als trainer voor komend seizoen te praten. De Wolf reist op uitnodiging van een sponsor naar Zeeuws-Vlaande- ren en zal in het sponsorhome een presentatie verzorgen. een liesblessure. Ook Maarten van Rosevelt moet het duel aan zich voorbij laten gaan. Hij is naar aan leiding van zijn rode kaart in de uitwedstrijd van vorige week te gen ASWH voor één duel ge schorst. Sofyan Azzagari ontbreekt al langere tijd bij de Bevelandse hoofdklasser. Kloetinge krijgt vandaag Mont- foort, de nummer drie van de ranglijst, op bezoek. De Utrechtse ploeg werkte afgelopen woensdag de inhaalwedstrijd tegen RWH af en verloor uiteindelijk met 2-1. Breekpunt vormde de rode kaart van verdediger Jeroen de Vlieger. RWH profiteerde uiteindelijk van de numerieke meerderheid en sloeg in de laatste minuten via Gio vanni Franken twee keer toe. „We hebben Montfoort nog een keer bekeken", zegt Cees Houtepen. „Het is een zeer lastige en ook krachtige ploeg. Ze zijn ijzersterk vanuit de counter. Als je tegen Montfoort eenmaal op achter stand komt, is het moeilijk om dat nog te herstellen. RWH gooide nu alles op alles en dat had uitein delijk effect." Kloetinge trok afgelopen week MatsWillemse aan van Bruse Boys. Hij is als vervanger van Etienne Mallie - hij verkast naar VC Vlissingen - gehaald. Hout epen: „Komende week wordt dui delijk wie er van onze huidige se lectie blijven. Ik heb goede hoop dat de selectie intact blijft." door Jan Dagevos KLOETINGE - Het was de week van het oplappen bij Kloetinge. Tal van spelers kampten na de wed strijd tegen ASWH, die op kunst gras werd gespeeld, met allerlei pijntjes. En dus draaide de verzor ger overuren. „Onze selectie is niet al te breed", zegt trainer Cees Houtepen, „en dat gaan we in deze fase van de competitie merken. Sommige jon gens moeten uitgebreid behandeld worden en anderen moeten wat meer rust nemen." Voor Etienne Mallie komt de thuis wedstrijd van vandaag tegen Mont- centraal achterin de vervanger van Giovanni Siereveld, die met een lichte foort nog te vroeg. De middenvel- archieffoto Peter Nicolai der ondervindt te veel hinder van door Jan Dagevos MIDDELBURG - De organisatie van de Zeeuwse Voetbal Awards is er in geslaagd enkele nieuwe gasten vast te leggen voor het Voetbalga la. Zo verlenen Adrie Koster, Piet de Visser, Graeme Rutjes en Kees Blomaard hun medewerking. Het eerste Zeeuwse Voetbalgala wordt vrijdag 27 mei in het Nationale Voetbalmuseum in Middelburg ge houden. Kees Blomaard was in het verle den voorzitter van de toenmalige afdeling Zeeland van de KNVB. Daarnaast verwierf de Goesenaar faam met het organiseren van tal van grote oefenwedstrijden. Zo wa ren het Belgisch voetbalelftal en Oranje meerdere keren te gast in Zeeland. Blomaard slaagde er enke le jaren geleden ook in om het Au stralisch elftal, dat toen onder lei ding van Guus Hiddink stond, naar Kloetinge te halen. Blomaard zal tijdens het Voetbalga la de prijs voor de vrijwilliger van het jaar uitreiken. In totaal wor den er tijdens de bijeenkomst acht awards overhandigd. Zo wordt het talent, de trainer, de scheidsrech ter, de topscorer en de voetballer van het jaar in het zonnetje gezet. Daarnaast worden het doelpunt van het jaar en de beste clubsite van het jaar gekozen. Adrie Koster, coach van Club Brug ge, is bereid gevonden de award voor de trainer van het jaar uit te reiken. Graeme Rutjes, die in het verleden voor Excelsior, KV Me- chelen en Anderlecht speelde, neemt de prijs voor het doelpunt van het jaar voor zijn rekening. Rutjes kwam dertien maal uit voor Oranje en is tegenwoordig di recteur van de Goese Golf Piet de Visser is vrijdag 27 mei ook van de partij. Hij is scout, adviseur bij Chelsea en vertrouwensper soon van Roman Abramovitsj. In het verleden was De Visser, een ge boren Zeeuw, onder meer trainer bij Sparta, Telstar, De Graafschap, NEC, RW DM, Roda JC, AZ Alk maar en Willem II. De voetballer van het jaar krijgt uit handen van Piet de Visser de award uitgereikt. Met Kees Blomaard, Piet de Visser, Adrie Koster en Graeme Rutjes krijgt het eerste Zeeuwse Voetbal gala steeds meer vorm. In een ee- der stadium had topscheidsrechter Danny Makkelie al zijn medewer king toegezegd. Het gala wordt ge presenteerd door Hans Kraay jr, presentator bij SBS en vaste volger van het Nederlands elftal. Het initiatief voor het Zeeuwse Voetbalgala komt van de stichting Zeeuws Elftal, het Nationaal Voet balmuseum, stichting Voetbal To taal en de PZC. Het initiatief loopt inmiddels vanaf het begin van het seizoen en alle ontwikkelingen zijn te volgen op een speciale site (www.zeeuwsevoetbalawards.nl). Piet de Visser valler, „maar meestal ben ik toeval lig het eindstation van een goede aanval. Ik maak de punten, maar het gaat niet om mij, het gaat om het collectief Ik zit al sinds mijn zevende op basketbal. Ik ken de jongens al jaren en we spelen ook al jaren samen. Ik weet precies wat ik aan ze heb. We vormen een ech te vriendengroep." In het midden van de zaal staat trainer Arjan de Bruin. Hij zit al veertig jaar in het basketbal en is nog steeds gretig genoeg om een ti tel te winnen. Vorig seizoen was hij assistent bij BC Vlissingen, de ze jaargang is hij de hoofdtrainer. Volgens Bosters is De Bruin van flinke invloed geweest op het team, en ook op hemzelf. „Vorig seizoen begon de opmars al. We waren toen nieuw in de competi tie, maar eindigden toch in de mid denmoot. Dat we nu bovenaan staan, komt vooral door Arjan. Hij heeft teams op het hoogste niveau getraind en zelfs ervaring in Ame rika. Het aanbod op de trainingen is veel groter. Ik steek enorm veel van hem op." Morgen kan de titel in de eerste di visie Zuid worden veroverd en een plekje in de Final Four veiligge steld worden. De nummers één en twee van de regio Zuid gaan dan samen met de twee besten van de regio Noord uitmaken wie er alge heel kampioen van Nederland wordt. Bosters: „Bij winst staan we twee punten los van Rotterdam en zijn we kampioen. Bij verlies is er nog niets aan de hand, maar dan hangt het af van de laatste wedstrijd. Als we die winnen zijn we alsnog kampioen." De vorige wedstrijd kan Bosters zich niet meer zo goed herinne ren. „Volgens mij was het wel een redelijke overwinning." Ter opfrissing: op 28 oktober won Vlissingen met 70-59 en de Middel burger was verantwoordelijk voor twaalf punten. „Misschien is Rot terdam naarmate het seizoen ge vorderd is beter geworden. Het klinkt misschien arrogant, maar ik ben heel optimistisch. Ik verwacht niet zoveel problemen." Paspoort Naam: Michel Bosters Leeftijd: 23 Woonplaats: Middelburg Clubs: Rotterdam Basketbal, BV Souburg, BC Vlissingen Hoogtepunt carrière: „Met de jon gens junioren onder twintig jaar heb ik eredivisie gespeeld." Dieptepunt carrière: „Ik heb twee slechte knieën. Daar zit je toch niet op te wachten als je sporter bent. Mijn enkelblessure van een aantal jaar terug was een diepte punt." Michel Bosters: „BC Vlissingen is een echte vriendengroep." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39