Ta.s. zondag lOPENll PZC u Bedrijven niet blij met N57 na Opheffings uitverkoop WALCHEREN 26 en 27 Vrachtwagens bereiken Arnestein met moeite 28 en 29 Schipdeur verlaat Dokje van Perry voor restauratie Boete hardvaren almanak Tip? redactie@pzc.nl Kijk in deze krant of op funda.nl voor de deelnemende huizen. Krant ATJ O 'Geopend in o.a.: G G, Go: r 'G-" MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl c$f STEINHAUS Alleen verkrijgbaar bij: Vele kortingen St. Janstraat 10, Middelburg 'We willen straks ook zelf de molen gaan draaien' Getijdencentrale in Delta kan alleen met steun van het Rijk Zaterdag 26 maart 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Bedrijventerrein Ar nestein in Middelburg is' door de nieuwe N57 slecht bereikbaar voor grote vrachtwagens. Transport en Logistiek Nederland, verladersorga nisatie EVO en de Middelburgse Bedrijven Club hebben hierover een brandrief gestuurd aan de ge meente en Rijkswaterstaat. Sinds de nieuwe N57 is geopend, is Arnestein te bereiken en te verla ten via rotondes en een nieuwe ontsluitingsweg die de Schietbaan heet. „In de praktijk blijkt deze aansluiting niet geschikt voor het vrachtverkeer", schrijven de drie overkoepelende (transport)organi- saties. In de bochten voor en na de rotondes kunnen vrachtauto's elkaar nauwelijks passeren. Daar naast zijn de rotondes veel te krap aangelegd. „En juist op Arnestein zijn een paar grote bedrijven die af hankelijk zijn van bijzondere trans porten", zegt Bram van Stel van de Middelburgse Bedrijven Club. „Transportbedrijf Van Keulen, bui zenmaker Herstaco, Wielemaker Transport, straalbedrijf Boone en Hillebrand die ondermeer brugde- len levert, hebben allemaal lange voertuigen of zijn er afhankelijk van. Er is nu al veel schade gere den aan de voertuigen, rotondes, de weg en de berm." Volgens Van Stel heeft; het bedrijfs leven Rijkswaterstaat en de ge meente Middelburg al in 2007 ge waarschuwd. „Ze hebben toen ge zegd dat ze er rekening mee zou den houden in het ontwerp. Maar dat is dus niet gebeurd." Ook na de openstelling van de N57 in de cember 2010 trok het bedrijfsleven aan de bel. Maar volgens de over koepelende organisaties is het over leg in een impasse geraakt. „De ge meente zegt dat ze de N57 nog niet officieel heeft afgenomen van Rijkswaterstaat. Daarom kan Mid delburg er zelf nog niks aan veran deren. En Rijkswaterstaat verwijst ons juist weer naar de gemeente Middelburg. Maar ondertussen ver andert er niks." VLISSINGEN - De schipdeur die al vanaf 1931 in het Dok- deur ligt nu op het Scheldeterrein. Eerst wordt de huidi- je van Perry zit op het Scheldeterrein in Vlissingen, is ge staat onderzocht en daarna wordt bepaald hoe en gisteren uit het droogdok getakeld. Het dokje wordt ge- wie de deur gaat herstellen. Het Dokje van Perry da- restaureerd en ook de schipdeur die het dokje kon af- teert uit 1705 en is het oudste droogdok van Neder- sluiten en droogzetten, wordt opgeknapt. De stalen land. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De kantonrechter veroordeelde gisteren een Duitse man tot een boete van 90 euro om dat hij met zijn waterscooter veel te hard over het Veerse Meer heeft gevaren. De politie stelde vast dat hij minimaal 25 km/u voet terwijl 20 km/u de maximum snelheid is Voor het Veerse Meer. Volgens de rechter had de man tegen de poli tie gezegd dat hij niet wist dat er een snelheidsbeperking van kracht was. De oude Axelaar - bijna negentig - las de krant al jaren samen metz'n buurman. Om de kosten te drukken natuurlijk, maar ook voor de gezel ligheid. Immersals de buurman de krant uit had, kwam hij hem afge ven en dan maakten ze altijd even een praatje. Bij een kopje koffie na men ze dan de laatste roddels door. Want ook in Axel gebeuren vaak din gen die beter in nevelen gehuld kun nen blijven en dus voer zijn voor vui ge praatjes. Maar de buurman ging aan de sukkel en verhuisde naar een zorgcentrum. Hoe moest dat nu met de krant?! De Axelaar besloot dan zelf maar een abonnement te nemen, per kwartaal. „Want ik ben negen tig. En voor je 't weet lees je je eigen overlijdensadvertentie. intratuin Intratuin Koudekerke, Gatgêweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond NVM Kom vrijblijvend kijken en vergelijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25