Een droom voor een droom 1 X 33 wonen Anne Bosman en Dick Nieuwland wonen@wegener.nl 024-3650509 Öl988 HAARLEM Zaterdag 26 maart 2011 Al989 V Nederlanders verhuizen gemiddeld zeven keer in hun leven. Waarheen en waarom? En wat voor invloed hebben die verhuizingen? Elke maand vertelt een lezer aan llze Rike zijn of haar verhaal. Vandaag de Wooncarrière van Anne Bosman en Dick Nieuwland, die nu hun bed en breakfast in Lobith willen verkopen om in Anne's ouderlijk huis te gaan wonen. beeld Ruud Willems fol a A «aarom willen m 1 jullie weg? Een idealere plek voor een bed en break fast is er bijna niet." Veel gasten - vragen het. Toch willerfAnne Bos man en Dick Nieuwland hun Geu- zenstee in Lobith verkopen. „Het was een moeilijke beslissing, maar we willen in Anne's ouder lijk huis in Dieren gaan wonen. Dat is dichter bij onze familie. Bo vendien ligt het prachtig aan de rand van het bos. De reeën en wil de zwijnen lopen bijna in je tuin." Anne Bosman woonde vlak na haar geboorte een paar jaar in Is raël, waar haar vader aan de Do- de-Zeewerken bouwde. In 1966 kwam ze terug en had ze een heer lijke tijd in Dieren. Ze bleef dan ook in hetzelfde dorp toen ze in 1985 op zichzelf ging wonen. Ze liep haar toekomstige echtgenoot weer tegen het lijf, die na zijn op leidingen in Enschede en Haarlem weer in de buurt van zijn familie in Dieren kwam wonen. In 1991 trok hij bij haar in. Datzelfde jaar kochten ze samen een huis. „Een mooi gelegen tweë-onder-een-kap- per in vestingstadje Doesburg." In Doesburg begon de droom van een eigen b&b. „We reisden vaak naar Engeland en Schodand en naar Zimmerfrei in Duitsland. Het leek ons geweldig zelf gastheer- eri vrouw te zijn", zegt Nieuwland. Hij werkt aj twintig jaar bij de ge meente .Rijnwaarden, onder meer als beleidsmedewerker toerisme, weet dus hoe aantrekkelijk het is voor fietsers en wande laars. Het Pieterpad loopt er zelfs dwars doorheen. Geen won'der dat hij en zijn vrouw kansen zagen een al langer te koop staande gale rie in een mooi dijkpand tegen over natuurgebied De Geuzen- waard om te toveren tot b8tb. „Het was ooit een sportwinkel, er zit nog steeds een winkelbestem ming op het pand. Maar het zou evengoed geschikt kunnen zijn voor dubbele bewoning." Een flinke verbouwing was nodig om van de winkelruimte een sfeer volle woonkamer met ontbijtge- deelte en keukenblok te maken. „Regelmatig treffen we gasten aan met hun benen op de salontafel, een teken dat ze zich thuisvoelen." Boven zijn drie gastenkamers. De eigenaren slapen zelf ook boven, hoewel ze eraan hebben gedacht aan de achterkant, onder hun pri- véwoonruimte, een slaap- en bad kamer te maken. „Er is ruimte ge noeg, maar wij vinden het prettig bij de gasten betrokken te zijn." Het runnen van een b8tb kost wel meer tijd dan het stel nu heeft, ze ker sinds Bosman bij haar werkge ver een nieuwe functie heeft. Als ze straks weer in Dieren wonen, is "er meer rust. En hoewel ze hun b8tb dan zullen missen, kunnen ze dan wel zelf weer spontaan op reis gaan. Zonder rekening te hou den met reserveringen voor hun ei gen Geuzenstee. 8 keer verhuisd 1: Anne wordt geboren, bungalow aan de bosrand 2: vader werkte in Israël bij de Dode-Zeewerken, flat 3: terug naar Nederland, weer naar dezelfde bungalow 4:^pp zichzelf wonen, hoekwoning 1: Dick Wordt geboren, vrijstaand ja ren-zestigbuis, gebouwd door vader en opa die samen een aannemers bedrijf hadden 2: op kamers tijdens studie heao, studentenkamer in villa 3: werk/studie, bij hospita in huis 4: verhuisd voor werk naar. Gelder land, bovenwoning duplex 5: Dick trekt in bij Anne 6; samen eerste huis gekocht, in 1993 getrouwd, vrijstaand huis 7 droom om een bed breakfast te beginnen, oud winkelpand, helemaal verbouwd tot mooie b&b met uitzicht over natuurgebied 8: terug naar ouderlijk huis van An ne, dichter bij familie en vrien den, bungalow aan de bosrand www.geuzenstee.nl Reageren? Nieuwland redactie.wonen@wegener.nl 'We zoeken een groenblijvende klimplant die op zandgrond gedijt en niet veel zon hoeft te krijgen' redactie.wonen@wegener.nl door Jan van Mullem 024-3650509 'Onze hoge tuinmuur is in de winter erg kaal', mailt E. Bongers. 'We hebben er vorig jaar rododen dron, sterjasmijn en veel, in de winter kale, hydran gea aangeplant, maar die bedekken maar een klein stukje. Nu zijn we op zoek naar een bijpassende, groenblij vende klimplant die gedijt op zand grond en niet veel zon krijgt. De muur staat namelijk aan de zuid kant, zodat de zon vooral aan de achterkant tegen de muur schijnt.' „Groenblijvende klimmers zijn op één vinger van één hand te tellen. Klimop, klim op en nog eens klimop", zegt deskundige Romke van de Kaa. „Maar er is een alter natief: veel groenblijvende struiken kunnen in leivorm tegen een muur of schutting worden gesnoeid. Mo gelijkheden zijn Magnolia grandiflo- ra (zie foto), Fatsia japonica en Pru nus laurocerasus. Ze verdragen scha duw, maar op arme zandgrond wordt bijmesten op prijs gesteld." Oproep: Kent u emigranten in deze landen? Voor onze rubriek Verhuisbericht, die in de bijlage Wonen van deze krant verschijnt, zoeken wij emigranten die willen vertellen over hun leven in het buitenland. Onze eerste oproep, zo'n halfjaar geleden, heeft veel reacties opgeleverd, maar ook veel 'doublures'. Ons streven is om emigranten uit zoveel mogelijk verschillende landen te intervie wen. Vandaar deze oproep, speciaal aan emigranten (of hun familie en vrienden) uit onderstaande landen, om mee te doen aan Verhuisbe richt: Europa: Finland, Griekenland, Oostenrijk, Luxemburg, Hongarije, Tur kije, Roemenië, Bulgarije, Albanië, Polen, IJsland. Afrika: Tunesië, Ma rokko, Egypte, Kenia, Ethiopië, Nigeria, Kameroen. Zuid-Amerika: Chi li, Colombia, Argentinië, Peru. Azië: Maleisië, Thailand, India, Sri Lanka, Zuid-Korea, Noord-Korea. Reacties, inclusief telefoonnummer en e-mailadres van de emigrant, graag sturen naar: wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 103