U Een villa op de eerste verdieping 11 31 wonen wonen@wegener.nl 024-3650509 door Dennis Rijsbergen Het is wel even slikken als je het weidse uitzicht over het Goese Meer gewend bent en je moet vanwege de gezondheid naar een appartement verhuizen. Maar Ries en Nel Boom hebben tot nu toe geen seconde spijt van hun appartement in Villa Venkel in Heinkens- zand. „Het uitzicht is hier prachtig en je zit zo mid den in het boerenland", knikt Ries. Dertien jaar geleden maakten Ries en Nel ook al een belangrijke verhuizing mee. Toen van de Limburgse heuvels naar de platte Zeeuwse kleigronden. Al die ja ren woonden ze naar alle tevredenheid aan het water in de wijk Goese Meer. Ze hadden een geweldig uit zicht, een prachtig huis en een knoepert van een tuin. „Maar ja, op een gegeven moment bereik je een leeftijd dat zo'n tuin te groot wordt", stelt Ries. „En ook de gezondheid ging een rol spelen." Het echtpaar besloot zich te oriënteren op een appar tement. Ze hebben er verschillende gezien, maar het was het allemaal net niet. „Het zijn toch vaak vierkan te dozen", zegt Ries. „Het trappenhuis was dan mis schien wel erg luxe, maar ja, daar woon je niet." Toen de makelaar belde met de tip van Villa Venkel in Heinkenszand, reageerde Ries in eerste instantie scep tisch. „Heinkenszand? Daar ga je toch niet wonen?" Intussen is hij helemaal bijgedraaid. Het dorp biedt hem alles wat hij nodig heeft. „Je hebt hier alles. Drie bakkers, twee Chinezen, een supermarkt, twee fiet- senzaken, een kledingzaak, drogisterijen. En dat alle maal op loopafstand. Ook heb je hier scholen, de bieb, de huisarts en De Stenge om de hoek. Je hoeft eigenlijk helemaal niet naar Goes." Plus, zo hebben de twee berekend, het scheelt niet eens zo veel of je nu van randje Goese Meer naar de Agrimarkt in Goes fietst of vanuit Heinkenszand. „Vanaf hier scheelt het maar een kilometer", zegt Nel. „En volgens mij ben je er vanaf hier nog sneller, omdat je niet helemaal door de stad hoeft." Nee, de verhuizing naar het drie etages tellend com plex viel Ries en Nel uiteindelijk niet zwaar. „Kijk", wijst Ries door de enorme glazen pui naar het park, „we hebben nog steeds een grote tuin, alleen hoeven we hem niet zelf meer te onderhouden." Naast Villa Venkel verrijst binnenkort Villa Kervel. Het is een exacte kopie van het appartementencom plex waarin Ries en Nel wonen. Ze kunnen het men sen die op zoek zijn naar gelijkvloers wonen alleen maar aanraden. „De appartementen zijn speels inge deeld. En de balkons hebben een leuke, golvende lijn. Wij zelf hebben een enorme woonkamer en ook erg mooi is de glazen wand die je in de zomer helemaal kunt openschuiven", vertelt Ries. Nog een voordeel: „Je hoeft 's winters je autofuiten niet te krabben, want de auto kan in de parkeergarage." „En weet je wat ook zo leuk is?", voegt Nel toe. „Het is een jonge buurt. Er spelen hier veel kinderen in het park en er zijn verschillende speeltuintjes. Dat maakt het toch wel extra levendig." Ries knikt. „Ja, we hebben hier alle comfort, we zitten hier veilig en besloten en toch voelen we ons vrij. Want als je erop uit wilt, dan zit je zo in de natuur of in de winkels." Zaterdag 26 maart 2011 Appartementen Van de twaalf appartementen in Villa Kervel zijn er nog vijf beschikbaar. Prijzen lopen uiteen van 239.00 euro vrij op naam voor een apparte ment van 96 vierkante meter op de begane grond tot 395.000 euro voor het grootste appartement van 156 vierkante meter op de derde (en bovenste) verdieping. Meer informatie: www.villakervel.nl Ries en Nel Boom hebben geen spijt van hun appartement in Villa Venkel in Heinkenszand. Willem Mieras foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 101