buitenland 19 niet van harte Stedentrips BELGIË boekt u bij KRAS.NL! President Jemen biedt afvallige militairen amnestie aan weken nog prominent aanwezig in Japanse hoofdstad Bulgarije eist paleizen terug van ex-koning Aardbeving treft oosten van Birma Coalitie van Desi Bouterse brokkelt af Brit verkrachtte zeker achttien ouderen Palestijnse raketten op Ashdód afgevuurd Militair krijgt 24 jaar voor moordpartijen China prikt datum voor rookverbod BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm vrijdag 25 maart 2011 ~sz$S£j.as buitenland te gaan importeten. De zenuwen blijven. „Ik weet het niet meer", zegt Azuse Imanura (31), moeder van een jonge zoon. „Het kraanwater is dan misschien niet schadelijk voor mij, maar wat als het via borstvoeding toch bij mijn kind terecht komt? Eerst waar schuwt de overheid, dan hoor je weer dat alles weer veilig is: het is bijzonder verwarrend. Niemand is meer zeker van iets." Intussen blijft de aarde rommelen. Dagelijks doen meerdere naschok ken de gebouwen in de stad voel baar schudden, twee weken na de eerste klap. De autoriteiten schat ten dat de wederopbouw ruim 210 miljard euro gaat kosten. Dat zou dit de kostbaarste natuurramp uit de geschiedenis maken. Buiten, in de avondspits van To kio, flitst op een scherm een mede deling voorbij. 'Iemand kwijt sinds de beving? Informatie over vermis ten? Surf naar Person Finder: 2011 SOFIA De Bulgaarse regering is gisteren een procedure begonnen om drie paleizen terug te eisen van de voor malige koning Simeon, aldus een Bulgaarse overheidsadvocaat. De re gering eist ook 120 hectare land van de 73-jarige ex-koning, zijn zus Maria-Louisa en andere familiele den. Simeon was in 1946 verban nen, maar hij kwam in 1997 vanuit Spanje terug naar Bulgarije. NAYPYI DAW Het oosten van het Aziatische land Birma (Myanmar) is gisteren getrof fen door een aardbeving met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. Dat meldde de Amerikaan se geologische dienst USGS. Het epicentrum lag ruim 100 kilometer ten noorden van de Thaise stad Chiang Rai. Het is niet bekend of door de aardbeving doden of ge wonden zijn gevallen. PARAMARIBO Twee parlementariërs van Nieuw Suriname vertrekken uit de rege ringscoalitie. Zij stappen op omdat de Mega Combinatie van president v Bouterse hen niet erkent als respec tievelijk voorzitter en ondervoor zitter van Nieuw Suriname. Bouter se kan nog steeds rekenen op de cruciale twee derde meerderheid die hij nodig heeft voor wijziging van de grondwet. SANAA LONDEN Een Brit is gisteren schuldig bevon den aan een serie brute verkrach tingen van ouderen. Hij heeft zeker achttien slachtoffers gemaakt, maar waarschijnlijk vele honder den meer. De rechter bepaalt van daag de strafmaat. Tegen Britse me dia zei de magistraat levenslang te overwegen. Het jongste slachtoffer van de 53-jarige taxichauffeur was 68, het oudste was 89. ASHDOD Palestijnse militanten hebben giste ren vanuit de Gazastrook twee Grad-raketten afgevuurd die ten noorden van de Israëlische stad Ashdod terechtkwamen. Het was de militanten niet eerder gelukt een raket zo ver landinwaarts te vu ren. De raketten sloegen nu slechts 25 kilometer ten zuiden van Tel Aviv in. Volgens Israëlische medici zijn er geen gewonden gevallen. WASHINGTON Een Amerikaanse militair die woensdag bekende drie Afghaanse burgers te hebben vermoord is door een militair tribunaal veroor deeld tot een gevangenisstraf van 24 jaar. Als de man in ruil voor strafvermindering geen schuld had bekend had hij waarschijnlijk le venslang gekregen. fzie onze website:buitenland BBC-documentaire over Morlock Japan Earthquake'. Direct erna volgt een spetterende reclame voor scheermesjes van Hydro-5, terwijl om de hoek drie studenten geld staan in te zamelen voor het Rode Kruis. Ook bekende Japan ners, zoals sumoworstelaars, collec teren in Tokio voor de getroffenen in het rampgebied in het oosten van Japan. Het dagelijks leven en de rampspoed vechten om aan dacht. In Tokio bestaan ze voorlo pig nog naast elkaar. De Jemenitische president Ali Ab dullah Saleh heeft gisteren amnes tie aangeboden aan de militairen die naar de oppositie zijn overgelo pen. Hij riep de afvallige militairen op terug te keren in het regeringsle ger. Saleh noemde de actie van de afvalligen 'dom'. De president kreeg maandag een forse tegenslag te verwerken toen de machtige bri gadegeneraal Ali Mohsin al-Ahmar, tot dat moment een naaste bondge noot van de president, liet weten de oppositie te steunen. Een aantal militairen volgde het voorbeeld van Mohsin. Die komt uit hetzelf de dorp als Saleh en ze maken alle bei deel uit van de Hashid. PEKING - Ondanks hun liefde voor de sigaret, moeten ook de Chine zen eraan geloven: vanaf 1 mei mag in openbare gelegenheden niet meer worden gerookt. Dat meldde de China Daily gisteren. Peking hoopt met de maatregel het enorme aantal rokers in het land terug te dringen. De nieuwe regels reppen voorals nog niet over boetes of andere ma nieren van handhaving van het rookverbod. Wel staat erin dat rookzones in de buitenlucht geen overlast mogen veroorzaken bij voetgangers en dat automaten geen sigaretten meer mogen ver kopen. Ook moeten verbodsbord jes worden opgehangen in publie ke ruimtes. Het rookverbod gaat onder meer gelden in hotels, restaurants, uit gaansgelegenheden en in het openbaar vervoer. Autovakantie Brussel 2/3/4 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 1/4 t/m 30/10 u verblijft in het luxe, sfeervolle 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels Hotel, op ca. 7 km van het centrum met o.a. bar en sauna (gratis) Nederland beoordeelt dit hotel met een 9! Zie www.kras.nl/26050 Autovakantie Leuven 2/3/4/5 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 1/4 t/m 30/10 u verblijft in het 3-sterren Novotel Leuven Centrum Hotel, op ca. 15 minuten loopafstand van het centrum met o.a. hamam en stoombad (gratis) maak een wandeling door het stadspark! Zie www.kras.nl/17775 Autovakantie Gent 2/3/4/5 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 3/4 t/m 31/10 u verblijft in het luxe 4-sterren Marriott Gent middenin de stad, aan de rivier de Leie en tegenover de gezellige Graslei met o.a. restaurant en terras diverse data in april: 20 korting p.p.! Zie www.kras.nl/26053 Autovakantie Brugge 3/4/5 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 1/4 t/m 31/10 •u verblijft in het 3-sterren Brugotel Hotel in de groene rand van de stad, op ca. 3 km van het centrum met o.a. bar en terras hotel nabij fïetsknooppuntenroute! Zie www.kras.nl/26106 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9