binnenland 17 krap in zijn F-i6's je u™ peuten r surft op net internet Cel en werkstraf Goudse jongeren de tuln-woontrends van 20ii jPtnP® vrijdag 25 maart 2011 DEN HAAG - Websites voor volwas senen moeten beter worden bevei ligd tegen bezoek van kinderen. Die komen nog altijd te makkelijk terecht op deze sites waarvoor ze moeten betalen. Ook komen ze er in aanraking met informatie die niet voor hen is bedoeld, zoals te moeilijke teksten, reclame of sek sueel getinte plaatjes. Dat advi seert Mijn Kind Online, het ken niscentrum van jeugd en media. Het kenniscentrum maakt zich zor gen omdat kinderen steeds jonger beginnen met internetten. Uit on derzoek dat Mijn Kind Online gis teren presenteerde, blijkt dat één op de twintig kinderen voor zijn eerste verjaardag al online is. Bijna 8o procent van de peuters en kleu ters (drie tot en met zes jaar) ge bruikt het internet gemiddeld twintig minuten per dag. Volgens Remco Pijpers, directeur van het kenniscentrum, wordt deze ont wikkeling mede veroorzaakt door dat kinderen hun oudere compu terende broertjes en zusjes na doen. Ook de opkomst van touchscreens op mobiele telefoons en tabiets als de iPad, speelt een rol. Die werken met apps, programma's die met symbolen worden aangegeven op het scherm. „Kinderen vinden de ze plaatjes aantrekkelijk en hoeven die alleen maar aan te raken om online te komen." Veel ouders la ten dat toe omdat zij het belang rijk vinden dat hun kinderen zo vroeg mogelijk leren omgaan met de computer. Door websites voor volwassenen met een wachtwoord te beveili gen, kunnen problemen worden voorkomen, denkt het centrum. DEN HAAG - Negen minderjarige verdachten van openlijke geweld pleging zijn gisteren door de jeugd strafkamer van de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot cel- en werkstraffen. Acht jongens en één meisje, allen van Marokkaanse af komst, vielen in december vorig jaar in Gouda zes meisjes lastig. Die werden van dichtbij met sneeuwballen bekogeld en vervol gens werden geslagen en geschopt. Een van de meisjes werd ook onze delijk betast. Haar rokje werd opge tild, haar onderbroek naar bene den getrokken en haar billen aan geraakt. Beelden die met een mo biele telefoon werden gemaakt en op internet werden verspreid, leid den in het hele land tot commotie en verontwaardiging, zo oordeelde de rechtbank. Veertig personeelsleden van vliegbasis Leeuwarden vertrekken vanaf Eindhoven naar een militair vliegveld op het Italiaanse eiland Sardinië. foto Marcel Antonisse/ANP Tu'mideeê.n 0p za«rda Betreft specifieke aanbiedingen, uraag onze adviseurs om de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7